First League: 1. Liga - 2019/2020First League: 1. Liga - 2019/2020

Slavia Prague20Opava

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal32''
goalPetar Musa
Player substitution67''
inLukas Masopust
inLukas Provod
Player substitution72''
inStanislav Tecl
inPetar Musa
Goal84''
goalStanislav Tecl
Player substitution90''
inTomas Holes
inPeter Olayinka
Yellow card90''
yellow cardMohamed Tijani
Yellow card22''
yellow cardMatej Hrabina
Player substitution59''
inPetr Zapalac
inKarol Mondek
Yellow card72''
yellow cardLukas Zeleznik
Player substitution72''
inVaclav Jurena
inJiri Texl
Yellow card75''
yellow cardAdam Rychly
Yellow card79''
yellow cardJosef Hnanicek
Player substitution84''
inJan Hosek
inMatej Hrabina
Yellow card90''
yellow cardPetr Zapalac

TV Channels:

Official Streams:

Summary
22'
yellow cardMatej Hrabina
goalPetar Musa
32'
Second half
59'
inPetr Zapalac
outKarol Mondek
inLukas Masopust
outLukas Provod
67'
72'
yellow cardLukas Zeleznik
inStanislav Tecl
outPetar Musa
72'
72'
inVaclav Jurena
outJiri Texl
75'
yellow cardAdam Rychly
79'
yellow cardJosef Hnanicek
84'
inJan Hosek
outMatej Hrabina
goalStanislav Tecl
84'
inTomas Holes
outPeter Olayinka
90'
90'
yellow cardPetr Zapalac
yellow cardMohamed Tijani
90'
90'

Mohamed Tijani is shown a yellow card by the referee

90'

Petr Zapalac is shown a yellow card by the referee

90'

Slavia Prague make a substitution. Peter Olayinka runs off the field and in comes Tomas Holes

84'

G O O O A A L - Stanislav Tecl scores in the penalty shoot-out.

84'

Opava make a substitution. Matej Hrabina runs off the field and in comes Jan Hosek

79'

Josef Hnanicek is shown a yellow card by the referee

75'

Adam Rychly is shown a yellow card by the referee

72'

Opava make a substitution. Jiri Texl runs off the field and in comes Vaclav Jurena

72'

Slavia Prague make a substitution. Petar Musa runs off the field and in comes Stanislav Tecl

72'

Lukas Zeleznik is shown a yellow card by the referee

67'

Slavia Prague make a substitution. Lukas Provod runs off the field and in comes Lukas Masopust

59'

Opava make a substitution. Karol Mondek runs off the field and in comes Petr Zapalac

32'

G O O O A A L - Petar Musa scores in the penalty shoot-out.

22'

Matej Hrabina is shown a yellow card by the referee

Sinobo Stadium
Goalkeeper
1Ondrej KolarVilem Fendrich30
Starting Lineups
18Jan BorilJan Zidek5
4Mohamed Tijaniyellow card90'yellow card79'Josef Hnanicek19
15Ondrej Kudelayellow card75'Adam Rychly15
5Vladimir Coufalyellow card22'out84'Matej Hrabina9
23Petr SevcikJan Reznicek6
6David ZimaPavel Zavadil7
17Lukas Provodout67'out59'Karol Mondek20
7Nicolae Stanciuout72'Jiri Texl47
9Peter Olayinkaout90'Bojan Djordjic77
33Petar Musagoal32'out72'yellow card72'Lukas Zeleznik94
Substitutes
13Patrik HellebrandTomas Jursa8
3Tomas Holesin90'Vojtech Srom1
28Lukas Masopustin67'in72'Vaclav Jurena21
20Joao FelipeJan Schaffartzik14
11Stanislav Teclin72'goal84'Stepan Harazim2
31Premysl Kovarin84'Jan Hosek90
25Michal Frydrychin59'yellow card90'Petr Zapalac17
Coach
Jindrich TrpisovskyJiri Balcarek
#TeamMPWDLGPtsForm
1
30
22
6
2
58:10
72
  • W
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • W
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
2
30
20
6
4
60:22
66
  • W
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
3
30
14
8
8
55:35
50
  • W
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • W
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
4
30
14
7
9
46:41
49
  • L
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
5
30
14
5
11
50:38
47
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
6
30
12
9
9
42:34
45
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
7
30
13
4
13
46:45
43
  • L
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
8
30
11
9
10
35:35
42
  • L
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
9
30
12
6
12
38:41
42
  • W
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • W
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
10
30
11
7
12
48:52
40
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
11
Relegation Playoff
30
8
12
10
36:37
36
  • L
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
12
Relegation Playoff
30
7
10
13
29:49
31
  • W
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • L
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
13
Relegation Playoff
30
7
6
17
25:47
27
  • L
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
14
Relegation Playoff
30
5
11
14
23:39
26
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
15
Relegation Playoff
30
5
8
17
16:47
23
  • W
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
16
Relegation Playoff
30
5
6
19
19:54
21
  • L
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • W
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
15
13
2
0
35:3
41
  • W
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Prague - Sparta Prague)
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
2
15
12
1
2
38:11
37
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
3
15
8
3
4
34:19
27
  • W
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • L
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
  • D
  • 2 : 2(Sparta Prague - FC Fastav Zlin)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • W
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
4
15
9
2
4
29:14
29
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Jablonec - Viktoria Plzen)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
5
15
8
4
3
34:18
28
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • W
  • 4 : 0(Slovan Liberec - Opava)
    08/03/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
6
15
6
5
4
27:16
23
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Banik Ostrava - Mlada Boleslav)
    09/03/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
7
15
8
2
5
23:16
26
  • W
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava)
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
8
15
7
4
4
20:12
25
  • L
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Slavia Prague)
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
9
15
9
4
2
23:10
31
  • W
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • W
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Karvina)
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
10
15
9
2
4
32:19
29
  • L
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
11
Relegation Playoff
15
5
6
4
18:16
21
  • L
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Jablonec)
    07/03/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
12
Relegation Playoff
15
5
6
4
20:19
21
  • W
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Teplice - Slovan Liberec)
    23/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Teplice - Slovacko)
    08/03/2020 14:00
  • L
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
13
Relegation Playoff
15
6
2
7
16:20
20
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • L
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - Bohemians 1905)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
14
Relegation Playoff
15
3
7
5
14:15
16
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Karvina - Pribram)
    08/03/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
15
Relegation Playoff
15
4
4
7
10:17
16
  • W
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Opava - Sigma Olomouc)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
16
Relegation Playoff
15
4
6
5
14:14
18
  • W
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Mlada Boleslav)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
15
9
4
2
23:7
31
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Slavia Prague)
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • W
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
2
15
8
5
2
22:11
29
  • W
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
  • W
  • 1 : 2(Jablonec - Viktoria Plzen)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
3
15
6
5
4
21:16
23
  • W
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Prague - Sparta Prague)
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
4
15
5
5
5
17:27
20
  • L
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Jablonec)
    07/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
5
15
6
1
8
16:20
19
  • L
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Teplice - Slovan Liberec)
    23/05/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
6
15
6
4
5
15:18
22
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava)
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
7
15
5
2
8
23:29
17
  • L
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
8
15
4
5
6
15:23
17
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Teplice - Slovacko)
    08/03/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
9
15
3
2
10
15:31
11
  • W
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - Bohemians 1905)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
10
15
2
5
8
16:33
11
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • L
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Banik Ostrava - Mlada Boleslav)
    09/03/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Mlada Boleslav)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
11
Relegation Playoff
15
3
6
6
18:21
15
  • W
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Opava - Sigma Olomouc)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
12
Relegation Playoff
15
2
4
9
9:30
10
  • L
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • L
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
13
Relegation Playoff
15
1
4
10
9:27
7
  • L
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Sparta Prague - FC Fastav Zlin)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
14
Relegation Playoff
15
2
4
9
9:24
10
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Karvina)
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
15
Relegation Playoff
15
1
4
10
6:30
7
  • L
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • L
  • 4 : 0(Slovan Liberec - Opava)
    08/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
16
Relegation Playoff
15
1
0
14
5:40
3
  • L
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(Karvina - Pribram)
    08/03/2020 13:30
  • L
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • L
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00