First League: 1. Liga - 2019/2020First League: 1. Liga - 2019/2020

Slavia Prague30Teplice

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal29''
goalTomas Soucek
Yellow card53''
yellow cardAbdulla Yusuf Helal
Player substitution62''
inMilan Skoda
inAbdulla Yusuf Helal
Player substitution75''
inPetr Sevcik
inLukas Masopust
Player substitution83''
inIbrahim Traore
inNicolae Stanciu
Goal89''
goalPetr Sevcik
Goal90''
goalOndrej Kudela
Yellow card39''
yellow cardJakub Mares
Yellow card45''
yellow cardJan Shejbal
Player substitution68''
inTomas Kucera
inPetr Kodes
Player substitution68''
inEvgeni Nazarov
inPavel Vyhnal
Player substitution86''
inJan Knapik
inAlois Hycka
Yellow card90''
yellow cardIgor Paradin

TV Channels:

Official Streams:

Summary
goalTomas Soucek
29'
39'
yellow cardJakub Mares
45'
yellow cardJan Shejbal
Second half
yellow cardAbdulla Yusuf Helal
53'
inMilan Skoda
outAbdulla Yusuf Helal
62'
68'
inTomas Kucera
outPetr Kodes
68'
inEvgeni Nazarov
outPavel Vyhnal
inPetr Sevcik
outLukas Masopust
75'
inIbrahim Traore
outNicolae Stanciu
83'
86'
inJan Knapik
outAlois Hycka
goalPetr Sevcik
89'
90'
yellow cardIgor Paradin
goalOndrej Kudela
90'
90'

G O O O A A L - Ondrej Kudela scores in the penalty shoot-out.

90'

Igor Paradin is shown a yellow card by the referee

89'

G O O O A A L - Petr Sevcik scores in the penalty shoot-out.

86'

Teplice make a substitution. Alois Hycka runs off the field and in comes Jan Knapik

83'

Slavia Prague make a substitution. Nicolae Stanciu runs off the field and in comes Ibrahim Traore

75'

Slavia Prague make a substitution. Lukas Masopust runs off the field and in comes Petr Sevcik

68'

Teplice make a substitution. Pavel Vyhnal runs off the field and in comes Evgeni Nazarov

68'

Teplice make a substitution. Petr Kodes runs off the field and in comes Tomas Kucera

62'

Slavia Prague make a substitution. Abdulla Yusuf Helal runs off the field and in comes Milan Skoda

53'

Abdulla Yusuf Helal is shown a yellow card by the referee

45'

Jan Shejbal is shown a yellow card by the referee

39'

Jakub Mares is shown a yellow card by the referee

29'

G O O O A A L - Tomas Soucek scores in the penalty shoot-out.

Sinobo Stadium
Goalkeeper
1Ondrej KolarTomas Grigar30
Starting Lineups
18Jan Borilyellow card45'Jan Shejbal22
25Michal FrydrychPavel Cmovs15
15Ondrej Kudelagoal90'yellow card90'Igor Paradin45
5Vladimir Coufalout86'Alois Hycka16
22Tomas Soucekgoal29'Patrik Zitny7
9Peter OlayinkaPetr Mares29
10Josef Husbauerout68'Petr Kodes6
7Nicolae Stanciuout83'Tomas Vondrasek17
28Lukas Masopustout75'yellow card39'Jakub Mares11
29Abdulla Yusuf Helalyellow card53'out62'out68'Pavel Vyhnal14
Substitutes
31Premysl KovarMatej Radosta35
14Mick van BurenDaniel Trubac20
24Ladislav Takacsin68'Tomas Kucera27
23Petr Sevcikin75'goal89'Pavel Moulis10
3Tomas Holesin86'Jan Knapik28
27Ibrahim Traorein83'Jakub Divis21
21Milan Skodain62'in68'Evgeni Nazarov12
Coach
Jindrich TrpisovskyStanislav Hejkal
#TeamMPWDLGPtsForm
1
30
22
6
2
58:10
72
  • W
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • W
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
2
30
20
6
4
60:22
66
  • W
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
3
30
14
8
8
55:35
50
  • W
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • W
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
4
30
14
7
9
46:41
49
  • L
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
5
30
14
5
11
50:38
47
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
6
30
12
9
9
42:34
45
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
7
30
13
4
13
46:45
43
  • L
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
8
30
11
9
10
35:35
42
  • L
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
9
30
12
6
12
38:41
42
  • W
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • W
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
10
30
11
7
12
48:52
40
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
11
Relegation Playoff
30
8
12
10
36:37
36
  • L
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
12
Relegation Playoff
30
7
10
13
29:49
31
  • W
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • L
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
13
Relegation Playoff
30
7
6
17
25:47
27
  • L
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
14
Relegation Playoff
30
5
11
14
23:39
26
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
15
Relegation Playoff
30
5
8
17
16:47
23
  • W
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
16
Relegation Playoff
30
5
6
19
19:54
21
  • L
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • W
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
15
13
2
0
35:3
41
  • W
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Prague - Sparta Prague)
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
2
15
12
1
2
38:11
37
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
3
15
8
3
4
34:19
27
  • W
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • L
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
  • D
  • 2 : 2(Sparta Prague - FC Fastav Zlin)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • W
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
4
15
9
2
4
29:14
29
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Jablonec - Viktoria Plzen)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
5
15
8
4
3
34:18
28
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • W
  • 4 : 0(Slovan Liberec - Opava)
    08/03/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
6
15
6
5
4
27:16
23
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Banik Ostrava - Mlada Boleslav)
    09/03/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
7
15
8
2
5
23:16
26
  • W
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava)
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
8
15
7
4
4
20:12
25
  • L
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Slavia Prague)
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
9
15
9
4
2
23:10
31
  • W
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • W
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Karvina)
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
10
15
9
2
4
32:19
29
  • L
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
11
Relegation Playoff
15
5
6
4
18:16
21
  • L
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Jablonec)
    07/03/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
12
Relegation Playoff
15
5
6
4
20:19
21
  • W
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Teplice - Slovan Liberec)
    23/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Teplice - Slovacko)
    08/03/2020 14:00
  • L
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
13
Relegation Playoff
15
6
2
7
16:20
20
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • L
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - Bohemians 1905)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
14
Relegation Playoff
15
3
7
5
14:15
16
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Karvina - Pribram)
    08/03/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
15
Relegation Playoff
15
4
4
7
10:17
16
  • W
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Opava - Sigma Olomouc)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
16
Relegation Playoff
15
4
6
5
14:14
18
  • W
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Mlada Boleslav)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
15
9
4
2
23:7
31
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Slavia Prague)
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • W
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
2
15
8
5
2
22:11
29
  • W
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
  • W
  • 1 : 2(Jablonec - Viktoria Plzen)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
3
15
6
5
4
21:16
23
  • W
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Prague - Sparta Prague)
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
4
15
5
5
5
17:27
20
  • L
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Jablonec)
    07/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
5
15
6
1
8
16:20
19
  • L
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Teplice - Slovan Liberec)
    23/05/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
6
15
6
4
5
15:18
22
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava)
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
7
15
5
2
8
23:29
17
  • L
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
8
15
4
5
6
15:23
17
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Teplice - Slovacko)
    08/03/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
9
15
3
2
10
15:31
11
  • W
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - Bohemians 1905)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
10
15
2
5
8
16:33
11
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • L
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Banik Ostrava - Mlada Boleslav)
    09/03/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Mlada Boleslav)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
11
Relegation Playoff
15
3
6
6
18:21
15
  • W
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Opava - Sigma Olomouc)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
12
Relegation Playoff
15
2
4
9
9:30
10
  • L
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • L
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
13
Relegation Playoff
15
1
4
10
9:27
7
  • L
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Sparta Prague - FC Fastav Zlin)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
14
Relegation Playoff
15
2
4
9
9:24
10
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Karvina)
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
15
Relegation Playoff
15
1
4
10
6:30
7
  • L
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • L
  • 4 : 0(Slovan Liberec - Opava)
    08/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
16
Relegation Playoff
15
1
0
14
5:40
3
  • L
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(Karvina - Pribram)
    08/03/2020 13:30
  • L
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • L
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00