First League: 1. Liga - 2019/2020First League: 1. Liga - 2019/2020

Slovan Liberec31Bohemians 1905

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal17''
goalKamso Mara
Goal35''
goalJan Kuchta
Goal50''
goalJan Kuchta
Yellow card51''
yellow cardJan Kuchta
Player substitution55''
inImad Rondic
inJan Kuchta
Player substitution68''
inJakub Hromada
inAkhmed Alibekov
Yellow card79''
yellow cardAlexandru Baluta
Player substitution87''
inMichal Beran
inAlexandru Baluta
Goal27''
goalJakub Necas
Yellow card46''
yellow cardPetr Hronek
Player substitution46''
inIbrahim Keita
inJakub Necas
Yellow card52''
yellow cardJiri Bederka
Yellow card70''
yellow cardIbrahim Keita
Player substitution72''
inDavid Bartek
inPetr Hronek
Yellow card77''
yellow cardDaniel Kostl
Player substitution79''
inJhon Mosquera
inAntonin Vanicek

TV Channels:

Official Streams:

Summary
goalKamso Mara
17'
27'
goalJakub Necas
goalJan Kuchta
35'
Second half
46'
yellow cardPetr Hronek
46'
inIbrahim Keita
outJakub Necas
goalJan Kuchta
50'
yellow cardJan Kuchta
51'
52'
yellow cardJiri Bederka
inImad Rondic
outJan Kuchta
55'
inJakub Hromada
outAkhmed Alibekov
68'
70'
yellow cardIbrahim Keita
72'
inDavid Bartek
outPetr Hronek
77'
yellow cardDaniel Kostl
yellow cardAlexandru Baluta
79'
79'
inJhon Mosquera
outAntonin Vanicek
inMichal Beran
outAlexandru Baluta
87'
87'

Slovan Liberec make a substitution. Alexandru Baluta runs off the field and in comes Michal Beran

79'

Bohemians 1905 make a substitution. Antonin Vanicek runs off the field and in comes Jhon Mosquera

79'

Alexandru Baluta is shown a yellow card by the referee

77'

Daniel Kostl is shown a yellow card by the referee

72'

Bohemians 1905 make a substitution. Petr Hronek runs off the field and in comes David Bartek

70'

Ibrahim Keita is shown a yellow card by the referee

68'

Slovan Liberec make a substitution. Akhmed Alibekov runs off the field and in comes Jakub Hromada

55'

Slovan Liberec make a substitution. Jan Kuchta runs off the field and in comes Imad Rondic

52'

Jiri Bederka is shown a yellow card by the referee

51'

Jan Kuchta is shown a yellow card by the referee

50'

G O O O A A L - Jan Kuchta scores in the penalty shoot-out.

46'

Bohemians 1905 make a substitution. Jakub Necas runs off the field and in comes Ibrahim Keita

46'

Petr Hronek is shown a yellow card by the referee

35'

G O O O A A L - Jan Kuchta scores in the penalty shoot-out.

27'

G O O O A A L - Jakub Necas scores in the penalty shoot-out.

17'

G O O O A A L - Kamso Mara scores in the penalty shoot-out.

Goalkeeper
1Filip NguyenPatrik Le Giang89
Starting Lineups
11Matej HybsTill Schumacher3
4Ondrej KarafiatMichal Smid14
37Matej ChalusLukas Hulka28
3Jan Mikulayellow card77'Daniel Kostl23
23Kamso Maragoal17'out79'Antonin Vanicek22
15Akhmed Alibekovout68'Josef Jindrisek4
10Jakub Pesekyellow card52'Jiri Bederka27
14Alexandru Balutayellow card79'out87'yellow card46'out72'Petr Hronek7
6Tomas MalinskyDavid Puskac24
7Jan Kuchtagoal35'goal50'yellow card51'out55'goal27'out46'Jakub Necas10
Substitutes
18Martin Koscelnikin46'yellow card70'Ibrahim Keita9
22Michal Beranin87'Martin Dostal16
24Michal FukalaRoman Kvet19
25Jakub Hromadain68'Roman Vales1
28Kristian MichalVladislav Levin6
19Imad Rondicin55'in79'Jhon Mosquera18
34Milan Knoblochin72'David Bartek5
Coach
Pavel HoftychLudek Klusacek
#TeamMPWDLGPtsForm
1
30
22
6
2
58:10
72
  • W
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • W
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
2
30
20
6
4
60:22
66
  • W
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
3
30
14
8
8
55:35
50
  • W
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • W
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
4
30
14
7
9
46:41
49
  • L
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
5
30
14
5
11
50:38
47
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
6
30
12
9
9
42:34
45
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
7
30
13
4
13
46:45
43
  • L
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
8
30
11
9
10
35:35
42
  • L
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
9
30
12
6
12
38:41
42
  • W
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • W
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
10
30
11
7
12
48:52
40
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
11
Relegation Playoff
30
8
12
10
36:37
36
  • L
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
12
Relegation Playoff
30
7
10
13
29:49
31
  • W
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • L
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
13
Relegation Playoff
30
7
6
17
25:47
27
  • L
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
14
Relegation Playoff
30
5
11
14
23:39
26
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
15
Relegation Playoff
30
5
8
17
16:47
23
  • W
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
16
Relegation Playoff
30
5
6
19
19:54
21
  • L
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • W
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
15
13
2
0
35:3
41
  • W
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Prague - Sparta Prague)
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
2
15
12
1
2
38:11
37
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
3
15
8
3
4
34:19
27
  • W
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • L
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
  • D
  • 2 : 2(Sparta Prague - FC Fastav Zlin)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • W
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
4
15
9
2
4
29:14
29
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Jablonec - Viktoria Plzen)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
5
15
8
4
3
34:18
28
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • W
  • 4 : 0(Slovan Liberec - Opava)
    08/03/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
6
15
6
5
4
27:16
23
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Banik Ostrava - Mlada Boleslav)
    09/03/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
7
15
8
2
5
23:16
26
  • W
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava)
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
8
15
7
4
4
20:12
25
  • L
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Slavia Prague)
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
9
15
9
4
2
23:10
31
  • W
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • W
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Karvina)
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
10
15
9
2
4
32:19
29
  • L
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
11
Relegation Playoff
15
5
6
4
18:16
21
  • L
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Jablonec)
    07/03/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
12
Relegation Playoff
15
5
6
4
20:19
21
  • W
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Teplice - Slovan Liberec)
    23/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Teplice - Slovacko)
    08/03/2020 14:00
  • L
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
13
Relegation Playoff
15
6
2
7
16:20
20
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • L
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - Bohemians 1905)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
14
Relegation Playoff
15
3
7
5
14:15
16
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Karvina - Pribram)
    08/03/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
15
Relegation Playoff
15
4
4
7
10:17
16
  • W
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Opava - Sigma Olomouc)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
16
Relegation Playoff
15
4
6
5
14:14
18
  • W
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Mlada Boleslav)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
15
9
4
2
23:7
31
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Slavia Prague)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Slavia Prague)
    02/06/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Mlada Boleslav - Slavia Prague)
    26/05/2020 18:00
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Slavia Prague)
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • W
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
2
15
8
5
2
22:11
29
  • W
  • 0 : 1(Sigma Olomouc - Viktoria Plzen)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Prague - Viktoria Plzen)
    07/06/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(Banik Ostrava - Viktoria Plzen)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Sparta Prague - Viktoria Plzen)
    27/05/2020 18:00
  • W
  • 1 : 2(Jablonec - Viktoria Plzen)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
3
15
6
5
4
21:16
23
  • W
  • 0 : 2(Slovacko - Sparta Prague)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Bohemians 1905 - Sparta Prague)
    06/06/2020 18:00
  • W
  • 1 : 4(Karvina - Sparta Prague)
    31/05/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Prague - Sparta Prague)
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
4
15
5
5
5
17:27
20
  • L
  • 3 : 0(Bohemians 1905 - Jablonec)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Teplice - Jablonec)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 5 : 0(Slavia Prague - Jablonec)
    30/05/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Jablonec)
    07/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
5
15
6
1
8
16:20
19
  • L
  • 2 : 1(Pribram - Slovan Liberec)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - Slovan Liberec)
    02/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovan Liberec)
    27/05/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Teplice - Slovan Liberec)
    23/05/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
6
15
6
4
5
15:18
22
  • D
  • 0 : 0(Slovan Liberec - Banik Ostrava)
    14/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 3(Sigma Olomouc - Banik Ostrava)
    07/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Banik Ostrava)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Banik Ostrava)
    26/05/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava)
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
7
15
5
2
8
23:29
17
  • L
  • 2 : 0(Opava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    31/05/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    07/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
8
15
4
5
6
15:23
17
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovacko)
    07/06/2020 13:00
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Slovacko)
    30/05/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Teplice - Slovacko)
    08/03/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
9
15
3
2
10
15:31
11
  • W
  • 1 : 2(Slovacko - Bohemians 1905)
    10/06/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Bohemians 1905)
    03/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - Bohemians 1905)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
10
15
2
5
8
16:33
11
  • D
  • 2 : 2(Karvina - Mlada Boleslav)
    14/06/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Mlada Boleslav)
    06/06/2020 16:00
  • L
  • 7 : 1(Viktoria Plzen - Mlada Boleslav)
    30/05/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Banik Ostrava - Mlada Boleslav)
    09/03/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Mlada Boleslav)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
11
Relegation Playoff
15
3
6
6
18:21
15
  • W
  • 0 : 2(Mlada Boleslav - Sigma Olomouc)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Sigma Olomouc)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Slovacko - Sigma Olomouc)
    26/05/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Opava - Sigma Olomouc)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
12
Relegation Playoff
15
2
4
9
9:30
10
  • L
  • 3 : 1(SK Dynamo Ceske Budejovice - Teplice)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Sparta Prague - Teplice)
    03/06/2020 18:00
  • L
  • 4 : 0(Bohemians 1905 - Teplice)
    27/05/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
13
Relegation Playoff
15
1
4
10
9:27
7
  • L
  • 1 : 0(Slavia Prague - FC Fastav Zlin)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - FC Fastav Zlin)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Mlada Boleslav - FC Fastav Zlin)
    02/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - FC Fastav Zlin)
    26/05/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Sparta Prague - FC Fastav Zlin)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
14
Relegation Playoff
15
2
4
9
9:24
10
  • L
  • 1 : 0(Jablonec - Karvina)
    10/06/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Karvina)
    03/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Opava - Karvina)
    27/05/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Karvina)
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
15
Relegation Playoff
15
1
4
10
6:30
7
  • L
  • 2 : 0(Sparta Prague - Opava)
    10/06/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Teplice - Opava)
    31/05/2020 12:00
  • L
  • 4 : 0(Slovan Liberec - Opava)
    08/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
16
Relegation Playoff
15
1
0
14
5:40
3
  • L
  • 4 : 0(Teplice - Pribram)
    14/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Pribram)
    06/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Sigma Olomouc - Pribram)
    30/05/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(Karvina - Pribram)
    08/03/2020 13:30
  • L
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • L
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00