First League: 1. Liga - 2019/2020First League: 1. Liga - 2019/2020

Slovan Liberec30Karvina

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card44''
yellow cardOscar Dorley
Goal48''
goalRoman Potocny
Yellow card55''
yellow cardMatej Chalus
Player substitution62''
inKamso Mara
inAlexandru Baluta
Player substitution69''
inJakub Pesek
inTomas Malinsky
Goal70''
goalKamso Mara
Goal86''
goalRadim Breite
Player substitution89''
inDominik Gembicky
inPetar Musa
Yellow card35''
yellow cardJan Krivak
Player substitution55''
inMichal Petran
inJan Krivak
Yellow card66''
yellow cardVukadin Vukadinovic
Yellow card71''
yellow cardMarek Janecka
Yellow card73''
yellow cardMilan Rundic
Player substitution74''
inOliver Putyera
inAdriel D'Avila Ba Loua
Player substitution83''
inIvan Zhelizko
inOndrej Lingr
Yellow card83''
yellow cardIvan Zhelizko

TV Channels:

Official Streams:

Summary
35'
yellow cardJan Krivak
yellow cardOscar Dorley
44'
Second half
goalRoman Potocny
48'
55'
inMichal Petran
outJan Krivak
yellow cardMatej Chalus
55'
inKamso Mara
outAlexandru Baluta
62'
66'
yellow cardVukadin Vukadinovic
inJakub Pesek
outTomas Malinsky
69'
goalKamso Mara
70'
71'
yellow cardMarek Janecka
73'
yellow cardMilan Rundic
74'
inOliver Putyera
outAdriel D'Avila Ba Loua
83'
inIvan Zhelizko
outOndrej Lingr
83'
yellow cardIvan Zhelizko
goalRadim Breite
86'
inDominik Gembicky
outPetar Musa
89'
89'

Slovan Liberec make a substitution. Petar Musa runs off the field and in comes Dominik Gembicky

86'

G O O O A A L - Radim Breite scores in the penalty shoot-out.

83'

Ivan Zhelizko is shown a yellow card by the referee

83'

Karvina make a substitution. Ondrej Lingr runs off the field and in comes Ivan Zhelizko

74'

Karvina make a substitution. Adriel D'Avila Ba Loua runs off the field and in comes Oliver Putyera

73'

Milan Rundic is shown a yellow card by the referee

71'

Marek Janecka is shown a yellow card by the referee

70'

G O O O A A L - Kamso Mara scores in the penalty shoot-out.

69'

Slovan Liberec make a substitution. Tomas Malinsky runs off the field and in comes Jakub Pesek

66'

Vukadin Vukadinovic is shown a yellow card by the referee

62'

Slovan Liberec make a substitution. Alexandru Baluta runs off the field and in comes Kamso Mara

55'

Matej Chalus is shown a yellow card by the referee

55'

Karvina make a substitution. Jan Krivak runs off the field and in comes Michal Petran

48'

G O O O A A L - Roman Potocny scores in the penalty shoot-out.

44'

Oscar Dorley is shown a yellow card by the referee

35'

Jan Krivak is shown a yellow card by the referee

Stadion U Nisy
Goalkeeper
34Milan KnoblochLibor Hrdlicka12
Starting Lineups
11Matej Hybsyellow card73'Milan Rundic3
37Matej Chalusyellow card55'yellow card71'Marek Janecka66
30Taras Kacharabayellow card35'out55'Jan Krivak13
3Jan MikulaMatus Conka20
2Radim Breitegoal86'Marek Hanousek15
28Oscar Dorleyyellow card44'Martin Bukata27
13Roman Potocnygoal48'out83'Ondrej Lingr10
14Alexandru Balutaout62'Gigli Ndefe2
6Tomas Malinskyout69'yellow card66'Vukadin Vukadinovic29
20Petar Musaout89'out74'Adriel D'Avila Ba Loua77
Substitutes
10Jakub Pesekin69'in55'Michal Petran37
23Kamso Marain62'goal70'Petr Galuska19
27Ales Nesickyin74'Oliver Putyera11
19Lucas HasalikMartin Pastornicky18
9Dominik Gembickyin89'Marek Bielan28
18Martin Koscelnikin83'yellow card83'Ivan Zhelizko16
24Michal FukalaMartin Vlachovsky6
Coach
Pavel HoftychJuraj Jarabek
#TeamMPWDLGPtsForm
1
21
17
3
1
45:5
54
  • ?
  • Slavia Prague - Opava
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • W
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Sigma Olomouc - Slavia Prague)
    23/11/2019 16:00
2
21
12
5
4
38:19
41
  • ?
  • Viktoria Plzen - Pribram
    22/02/2020 15:30
  • W
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Slovacko - Viktoria Plzen)
    07/12/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Viktoria Plzen)
    24/11/2019 16:00
3
21
11
5
5
39:27
38
  • ?
  • Banik Ostrava - Jablonec
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Opava - Jablonec)
    07/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Jablonec)
    25/11/2019 17:00
4
21
10
4
7
31:23
34
  • ?
  • Banik Ostrava - Jablonec
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Bohemians 1905 - Banik Ostrava)
    06/12/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Banik Ostrava)
    24/11/2019 13:30
5
21
9
6
6
39:28
33
  • ?
  • Sigma Olomouc - Sparta Prague
    23/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • W
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    22/11/2019 17:00
6
21
10
3
8
36:33
33
  • ?
  • FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • L
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    22/11/2019 17:00
7
21
10
2
9
39:35
32
  • ?
  • Mlada Boleslav - Slovacko
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • L
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • L
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Opava - Mlada Boleslav)
    23/11/2019 13:30
8
21
9
5
7
28:27
32
  • ?
  • Mlada Boleslav - Slovacko
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Slovacko - Viktoria Plzen)
    07/12/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Jablonec)
    25/11/2019 17:00
9
21
9
3
9
35:30
30
  • ?
  • Slovan Liberec - Bohemians 1905
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
  • W
  • 5 : 0(Slovan Liberec - FC Fastav Zlin)
    23/11/2019 13:30
10
21
6
10
5
28:26
28
  • ?
  • Sigma Olomouc - Sparta Prague
    23/02/2020 16:00
  • W
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Sigma Olomouc - Slavia Prague)
    23/11/2019 16:00
11
Relegation Playoff
21
6
5
10
21:32
23
  • ?
  • Slovan Liberec - Bohemians 1905
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Bohemians 1905 - Banik Ostrava)
    06/12/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Pribram)
    23/11/2019 13:30
12
Relegation Playoff
21
5
8
8
19:32
23
  • ?
  • Karvina - Teplice
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Teplice - FC Fastav Zlin)
    07/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Banik Ostrava)
    24/11/2019 13:30
13
Relegation Playoff
21
6
3
12
16:32
21
  • ?
  • FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Teplice - FC Fastav Zlin)
    07/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 5 : 0(Slovan Liberec - FC Fastav Zlin)
    23/11/2019 13:30
14
Relegation Playoff
21
3
7
11
15:30
16
  • ?
  • Karvina - Teplice
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Viktoria Plzen)
    24/11/2019 16:00
15
Relegation Playoff
21
3
5
13
9:34
14
  • ?
  • Slavia Prague - Opava
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Opava - Jablonec)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Opava - Mlada Boleslav)
    23/11/2019 13:30
16
Relegation Playoff
21
3
4
14
15:40
13
  • ?
  • Viktoria Plzen - Pribram
    22/02/2020 15:30
  • L
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Pribram)
    23/11/2019 13:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
10
10
0
0
26:2
30
  • ?
  • Slavia Prague - Opava
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slavia Prague - Pribram)
    19/10/2019 17:00
2
11
8
1
2
23:10
25
  • ?
  • Viktoria Plzen - Pribram
    22/02/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
3
11
7
2
2
26:11
23
  • ?
  • Jablonec - Viktoria Plzen
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
4
11
6
3
2
22:8
21
  • ?
  • Banik Ostrava - Jablonec
    24/02/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • W
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
5
11
6
2
3
26:15
20
  • ?
  • Sparta Prague - FC Fastav Zlin
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • W
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
6
11
6
2
3
18:12
20
  • ?
  • SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
7
11
9
0
2
31:15
27
  • ?
  • Mlada Boleslav - Slovacko
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
8
10
5
3
2
15:8
18
  • ?
  • Slovacko - Slavia Prague
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Slovacko - Viktoria Plzen)
    07/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Jablonec)
    25/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • W
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
9
10
5
2
3
22:14
17
  • ?
  • Slovan Liberec - Bohemians 1905
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
  • W
  • 5 : 0(Slovan Liberec - FC Fastav Zlin)
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Jablonec)
    19/10/2019 12:30
10
10
4
5
1
13:9
17
  • ?
  • Sigma Olomouc - Sparta Prague
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Sigma Olomouc - Slavia Prague)
    23/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    19/10/2019 14:30
11
Relegation Playoff
10
6
3
1
13:7
21
  • ?
  • Bohemians 1905 - Karvina
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Bohemians 1905 - Banik Ostrava)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Pribram)
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
12
Relegation Playoff
10
3
4
3
11:15
13
  • ?
  • Teplice - Slovan Liberec
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Teplice - FC Fastav Zlin)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Banik Ostrava)
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
13
Relegation Playoff
11
5
1
5
10:13
16
  • ?
  • FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
14
Relegation Playoff
10
1
5
4
6:9
8
  • ?
  • Karvina - Teplice
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Viktoria Plzen)
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Karvina - Slovacko)
    20/10/2019 13:30
15
Relegation Playoff
10
2
2
6
5:14
8
  • ?
  • Opava - Sigma Olomouc
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Opava - Jablonec)
    07/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Opava - Mlada Boleslav)
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
16
Relegation Playoff
11
3
4
4
12:12
13
  • ?
  • Pribram - Mlada Boleslav
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
11
7
3
1
19:3
24
  • ?
  • Slovacko - Slavia Prague
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • W
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Sigma Olomouc - Slavia Prague)
    23/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
2
10
4
4
2
15:9
16
  • ?
  • Jablonec - Viktoria Plzen
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Slovacko - Viktoria Plzen)
    07/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Viktoria Plzen)
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
3
10
4
3
3
13:16
15
  • ?
  • Banik Ostrava - Jablonec
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Opava - Jablonec)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Jablonec)
    25/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Jablonec)
    19/10/2019 12:30
4
10
4
1
5
9:15
13
  • ?
  • SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Bohemians 1905 - Banik Ostrava)
    06/12/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Banik Ostrava)
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
5
10
3
4
3
13:13
13
  • ?
  • Sigma Olomouc - Sparta Prague
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
6
10
4
1
5
18:21
13
  • ?
  • FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    19/10/2019 14:30
7
10
1
2
7
8:20
5
  • ?
  • Pribram - Mlada Boleslav
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • L
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Opava - Mlada Boleslav)
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
8
11
4
2
5
13:19
14
  • ?
  • Mlada Boleslav - Slovacko
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Karvina - Slovacko)
    20/10/2019 13:30
9
11
4
1
6
13:16
13
  • ?
  • Teplice - Slovan Liberec
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
10
11
2
5
4
15:17
11
  • ?
  • Opava - Sigma Olomouc
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
11
Relegation Playoff
11
0
2
9
8:25
2
  • ?
  • Slovan Liberec - Bohemians 1905
    22/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
12
Relegation Playoff
11
2
4
5
8:17
10
  • ?
  • Karvina - Teplice
    23/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
13
Relegation Playoff
10
1
2
7
6:19
5
  • ?
  • Sparta Prague - FC Fastav Zlin
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Teplice - FC Fastav Zlin)
    07/12/2019 13:30
  • L
  • 5 : 0(Slovan Liberec - FC Fastav Zlin)
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
14
Relegation Playoff
11
2
2
7
9:21
8
  • ?
  • Bohemians 1905 - Karvina
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
15
Relegation Playoff
11
1
3
7
4:20
6
  • ?
  • Slavia Prague - Opava
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
16
Relegation Playoff
10
0
0
10
3:28
0
  • ?
  • Viktoria Plzen - Pribram
    22/02/2020 15:30
  • L
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Pribram)
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slavia Prague - Pribram)
    19/10/2019 17:00