First League: 1. Liga - 2019/2020First League: 1. Liga - 2019/2020

Sparta Prague33SK Dynamo Ceske Budejovice

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal35''
goalGuelor Kanga
Yellow card40''
yellow cardGeorges Mandjeck
Player substitution57''
inSrdjan Plavsic
inAndreas Vindheim
Goal59''
goalSrdjan Plavsic
Player substitution61''
inBenjamin Tetteh
inGeorges Mandjeck
Yellow card67''
yellow cardMichal Travnik
Yellow card72''
yellow cardDavid Lischka
Goal80''
goalBenjamin Tetteh
Player substitution90''
inLadislav Krejci
inGuelor Kanga
Goal7''
goalIvan Schranz
Yellow card34''
yellow cardPavel Novak
Goal42''
goalBenjamin Colic
Yellow card45''
yellow cardPatrik Brandner
Yellow card53''
yellow cardMatej Mrsic
Player substitution71''
inUbong Ekpai
inMatej Mrsic
Yellow card76''
yellow cardUbong Ekpai
Goal77''
goalDavid Ledecky
Yellow card82''
yellow cardIvan Schranz
Player substitution85''
inIvo Taborsky
inPatrik Brandner
Player substitution90''
inJiri Kladrubsky
inDavid Ledecky
Yellow card90''
yellow cardJaroslav Drobny

TV Channels:

Official Streams:

Summary
7'
goalIvan Schranz
34'
yellow cardPavel Novak
goalGuelor Kanga
35'
yellow cardGeorges Mandjeck
40'
42'
goalBenjamin Colic
45'
yellow cardPatrik Brandner
Second half
53'
yellow cardMatej Mrsic
inSrdjan Plavsic
outAndreas Vindheim
57'
goalSrdjan Plavsic
59'
inBenjamin Tetteh
outGeorges Mandjeck
61'
yellow cardMichal Travnik
67'
71'
inUbong Ekpai
outMatej Mrsic
yellow cardDavid Lischka
72'
76'
yellow cardUbong Ekpai
77'
goalDavid Ledecky
goalBenjamin Tetteh
80'
82'
yellow cardIvan Schranz
85'
inIvo Taborsky
outPatrik Brandner
inLadislav Krejci
outGuelor Kanga
90'
90'
inJiri Kladrubsky
outDavid Ledecky
90'
yellow cardJaroslav Drobny
90'

Jaroslav Drobny is shown a yellow card by the referee

90'

SK Dynamo Ceske Budejovice make a substitution. David Ledecky runs off the field and in comes Jiri Kladrubsky

90'

Sparta Prague make a substitution. Guelor Kanga runs off the field and in comes Ladislav Krejci

85'

SK Dynamo Ceske Budejovice make a substitution. Patrik Brandner runs off the field and in comes Ivo Taborsky

82'

Ivan Schranz is shown a yellow card by the referee

80'

G O O O A A L - Benjamin Tetteh scores in the penalty shoot-out.

77'

G O O O A A L - David Ledecky scores in the penalty shoot-out.

76'

Ubong Ekpai is shown a yellow card by the referee

72'

David Lischka is shown a yellow card by the referee

71'

SK Dynamo Ceske Budejovice make a substitution. Matej Mrsic runs off the field and in comes Ubong Ekpai

67'

Michal Travnik is shown a yellow card by the referee

61'

Sparta Prague make a substitution. Georges Mandjeck runs off the field and in comes Benjamin Tetteh

59'

G O O O A A L - Srdjan Plavsic scores in the penalty shoot-out.

57'

Sparta Prague make a substitution. Andreas Vindheim runs off the field and in comes Srdjan Plavsic

53'

Matej Mrsic is shown a yellow card by the referee

45'

Patrik Brandner is shown a yellow card by the referee

42'

G O O O A A L - Benjamin Colic scores in the penalty shoot-out.

40'

Georges Mandjeck is shown a yellow card by the referee

35'

G O O O A A L - Guelor Kanga scores in the penalty shoot-out.

34'

Pavel Novak is shown a yellow card by the referee

7'

G O O O A A L - Ivan Schranz scores in the penalty shoot-out.

Goalkeeper
29Milan Hecayellow card90'Jaroslav Drobny33
Starting Lineups
17Martin Frydekyellow card34'Pavel Novak5
13David Lischkayellow card72'Tomas Sivok6
2Semih KayaLukas Havel2
16Michal Sacekgoal42'Benjamin Colic12
20Adam Hlozekyellow card53'out71'Matej Mrsic27
40Georges Mandjeckyellow card40'out61'Petr Javorek20
9Guelor Kangagoal35'out90'goal7'yellow card82'Ivan Schranz26
25Michal Travnikyellow card67'Patrik Cavos11
32Andreas Vindheimout57'yellow card45'out85'Patrik Brandner19
18Libor Kozakgoal77'out90'David Ledecky15
Substitutes
30Benjamin Tettehin61'goal80'in90'Jiri Kladrubsky17
33David HanckoDzon Delarge7
21Martin HasekMatej Helesic22
22Srdjan Plavsicin57'goal59'in71'yellow card76'Ubong Ekpai90
15Matej Hanousekin85'Ivo Taborsky10
37Ladislav Krejciin90'Zdenek Krizek30
1Florin NitaJan Malecha13
Coach
Vaclav JilekDavid Horejs
#TeamMPWDLGPtsForm
1
22
18
3
1
47:5
57
  • ?
  • Slovacko - Slavia Prague
    01/03/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • W
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
2
22
13
5
4
42:19
44
  • ?
  • Jablonec - Viktoria Plzen
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • W
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Slovacko - Viktoria Plzen)
    07/12/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
3
22
11
6
5
40:28
39
  • ?
  • Jablonec - Viktoria Plzen
    29/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Opava - Jablonec)
    07/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
4
22
11
3
8
39:35
36
  • ?
  • SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • L
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
5
22
10
5
7
32:24
35
  • ?
  • SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava
    28/02/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Bohemians 1905 - Banik Ostrava)
    06/12/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
6
22
9
6
7
39:29
33
  • ?
  • Sparta Prague - FC Fastav Zlin
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • W
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
7
22
10
3
9
38:31
33
  • ?
  • Teplice - Slovan Liberec
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
8
22
10
3
9
39:35
33
  • ?
  • Pribram - Mlada Boleslav
    29/02/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • L
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • L
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
9
22
9
6
7
28:27
33
  • ?
  • Slovacko - Slavia Prague
    01/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Slovacko - Viktoria Plzen)
    07/12/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
10
22
7
10
5
29:26
31
  • ?
  • Opava - Sigma Olomouc
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • W
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
11
Relegation Playoff
22
6
5
11
22:35
23
  • ?
  • Bohemians 1905 - Karvina
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Bohemians 1905 - Banik Ostrava)
    06/12/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
12
Relegation Playoff
22
5
8
9
19:35
23
  • ?
  • Teplice - Slovan Liberec
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Teplice - FC Fastav Zlin)
    07/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
13
Relegation Playoff
22
6
3
13
18:35
21
  • ?
  • Sparta Prague - FC Fastav Zlin
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Teplice - FC Fastav Zlin)
    07/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
14
Relegation Playoff
22
4
7
11
18:30
19
  • ?
  • Bohemians 1905 - Karvina
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
15
Relegation Playoff
22
3
5
14
9:36
14
  • ?
  • Opava - Sigma Olomouc
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Opava - Jablonec)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
16
Relegation Playoff
22
3
4
15
15:44
13
  • ?
  • Pribram - Mlada Boleslav
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • L
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
11
11
0
0
28:2
33
  • ?
  • Slavia Prague - Sparta Prague
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
2
12
9
1
2
27:10
28
  • ?
  • Viktoria Plzen - SK Dynamo Ceske Budejovice
    07/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
3
11
7
2
2
26:11
23
  • ?
  • Jablonec - Viktoria Plzen
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
4
11
6
2
3
18:12
20
  • ?
  • SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
5
12
6
4
2
23:9
22
  • ?
  • Banik Ostrava - Mlada Boleslav
    09/03/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
6
11
6
2
3
26:15
20
  • ?
  • Sparta Prague - FC Fastav Zlin
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • W
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
7
11
6
2
3
25:15
20
  • ?
  • Slovan Liberec - Opava
    08/03/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
  • W
  • 5 : 0(Slovan Liberec - FC Fastav Zlin)
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
8
12
9
1
2
31:15
28
  • ?
  • Mlada Boleslav - Slavia Prague
    14/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
9
10
5
3
2
15:8
18
  • ?
  • Slovacko - Slavia Prague
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Slovacko - Viktoria Plzen)
    07/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Jablonec)
    25/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • W
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
10
11
5
5
1
14:9
20
  • ?
  • Sigma Olomouc - Jablonec
    07/03/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Sigma Olomouc - Slavia Prague)
    23/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
11
Relegation Playoff
10
6
3
1
13:7
21
  • ?
  • Bohemians 1905 - Karvina
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Bohemians 1905 - Banik Ostrava)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Pribram)
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
12
Relegation Playoff
10
3
4
3
11:15
13
  • ?
  • Teplice - Slovan Liberec
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Teplice - FC Fastav Zlin)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Banik Ostrava)
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
13
Relegation Playoff
12
5
1
6
12:16
16
  • ?
  • FC Fastav Zlin - Bohemians 1905
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
14
Relegation Playoff
11
2
5
4
9:9
11
  • ?
  • Karvina - Pribram
    08/03/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Viktoria Plzen)
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
15
Relegation Playoff
10
2
2
6
5:14
8
  • ?
  • Opava - Sigma Olomouc
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Opava - Jablonec)
    07/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Opava - Mlada Boleslav)
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
16
Relegation Playoff
11
3
4
4
12:12
13
  • ?
  • Pribram - Mlada Boleslav
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
11
7
3
1
19:3
24
  • ?
  • Slovacko - Slavia Prague
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • W
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Sigma Olomouc - Slavia Prague)
    23/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
2
10
4
4
2
15:9
16
  • ?
  • Jablonec - Viktoria Plzen
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Slovacko - Viktoria Plzen)
    07/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Viktoria Plzen)
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
3
11
4
4
3
14:17
16
  • ?
  • Sigma Olomouc - Jablonec
    07/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Opava - Jablonec)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Jablonec)
    25/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
4
11
5
1
5
21:23
16
  • ?
  • Viktoria Plzen - SK Dynamo Ceske Budejovice
    07/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
5
10
4
1
5
9:15
13
  • ?
  • SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Bohemians 1905 - Banik Ostrava)
    06/12/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Banik Ostrava)
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
6
11
3
4
4
13:14
13
  • ?
  • Slavia Prague - Sparta Prague
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
7
11
4
1
6
13:16
13
  • ?
  • Teplice - Slovan Liberec
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
8
10
1
2
7
8:20
5
  • ?
  • Pribram - Mlada Boleslav
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • L
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Opava - Mlada Boleslav)
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
9
12
4
3
5
13:19
15
  • ?
  • Teplice - Slovacko
    08/03/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
10
11
2
5
4
15:17
11
  • ?
  • Opava - Sigma Olomouc
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
11
Relegation Playoff
12
0
2
10
9:28
2
  • ?
  • FC Fastav Zlin - Bohemians 1905
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
12
Relegation Playoff
12
2
4
6
8:20
10
  • ?
  • Bohemians 1905 - Teplice
    16/03/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
13
Relegation Playoff
10
1
2
7
6:19
5
  • ?
  • Sparta Prague - FC Fastav Zlin
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Teplice - FC Fastav Zlin)
    07/12/2019 13:30
  • L
  • 5 : 0(Slovan Liberec - FC Fastav Zlin)
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
14
Relegation Playoff
11
2
2
7
9:21
8
  • ?
  • Bohemians 1905 - Karvina
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
15
Relegation Playoff
12
1
3
8
4:22
6
  • ?
  • Slovan Liberec - Opava
    08/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
16
Relegation Playoff
11
0
0
11
3:32
0
  • ?
  • Karvina - Pribram
    08/03/2020 13:30
  • L
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • L
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Pribram)
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30