Russia Premier League - 2019/2020

Spartak Moscow00FC Ufa

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card43''
yellow cardPavel Maslov
Player substitution63''
inAleksandr Sobolev
inJordan Larsson
Player substitution63''
inNail Umyarov
inZelimkhan Bakaev
Yellow card80''
yellow cardAlex Kral
Player substitution84''
inReziuan Mirzov
inEzequiel Ponce
Player substitution84''
inIlya Golosov
inAndrei Eshchenko
Player substitution90''
inDmitri Markitesov
inRoman Zobnin
Yellow card16''
yellow cardIonut Nedelcearu
Yellow card44''
yellow cardJemal Tabidze
Player substitution46''
inArtem Golubev
inAndrey Kozlov
Player substitution46''
inLovro Bizjak
inGamid Agalarov
Player substitution81''
inNikolay Giorgobiani
inOston Urunov
Player substitution90''
inDanila Emelyanov
inNikolay Giorgobiani
Player substitution90''
inDenis Terentyev
inAleksandr Sukhov

TV Channels:

Official Streams:

Summary
16'
yellow cardIonut Nedelcearu
yellow cardPavel Maslov
43'
44'
yellow cardJemal Tabidze
Second half
46'
inArtem Golubev
outAndrey Kozlov
46'
inLovro Bizjak
outGamid Agalarov
inAleksandr Sobolev
outJordan Larsson
63'
inNail Umyarov
outZelimkhan Bakaev
63'
yellow cardAlex Kral
80'
81'
inNikolay Giorgobiani
outOston Urunov
inReziuan Mirzov
outEzequiel Ponce
84'
inIlya Golosov
outAndrei Eshchenko
84'
inDmitri Markitesov
outRoman Zobnin
90'
90'
inDanila Emelyanov
outNikolay Giorgobiani
90'
inDenis Terentyev
outAleksandr Sukhov
90'

Aleksandr Sukhov is coming off and he is replaced by Denis Terentyev

90'

Nikolay Giorgobiani is coming off and he is replaced by Danila Emelyanov

90'

Roman Zobnin is coming off and he is replaced by Dmitri Markitesov

90'

That's it! The referee blows the final whistle

84'

Andrei Eshchenko is coming off and he is replaced by Ilya Golosov

84'

Ezequiel Ponce is coming off and he is replaced by Reziuan Mirzov

81'

Oston Urunov is coming off and he is replaced by Nikolay Giorgobiani

80'

Yellow card for Alex Kral

63'

Zelimkhan Bakaev is coming off and he is replaced by Nail Umyarov

63'

Jordan Larsson is coming off and he is replaced by Aleksandr Sobolev

46'

Gamid Agalarov is coming off and he is replaced by Lovro Bizjak

46'

Andrey Kozlov is coming off and he is replaced by Artem Golubev

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

44'

Yellow card for Jemal Tabidze

43'

Yellow card for Pavel Maslov

16'

Yellow card for Ionut Nedelcearu

The referee starts the match

Welcome to Otkrytiye Arena, the match will start in about 5 minutes.

Otkrytiye Arena
Goalkeeper
98Aleksandar MaksimenkoAleksandr Belenov31
Starting Lineups
56Ilya GaponovBojan Jokic5
2Samuel Gigotyellow card44'Jemal Tabidze55
39Pavel Maslovyellow card43'Aleksandr Putsko15
92Nikolay Rasskazovyellow card16'Ionut Nedelcearu27
33Alex Kralyellow card80'out90'Aleksandr Sukhov33
47Roman Zobninout90'Catalin Carp8
10Zelimkhan Bakaevout63'out81'Oston Urunov6
38Andrei Eshchenkoout84'Daniil Fomin74
23Jordan Larssonout63'out46'Gamid Agalarov19
19Ezequiel Ponceout84'out46'Andrey Kozlov99
Substitutes
32Artem Rebrovin81'out90'Nikolay Giorgobiani17
9Reziuan Mirzovin84'in90'Danila Emelyanov23
77Aleksandr Sobolevin63'Danil Krugovoy2
61Ilya Golosovin84'in46'Lovro Bizjak11
86Artem PoplevchenkovAlexey Nikitin4
90Konstantin ShiltsovKirill Folmer13
54Nail Umyarovin63'Pavel Alikin3
74Dmitri Markitesovin90'Yuriyi Shafinskyi16
80Nikita BakalyukAzer Aliev77
in46'Artem Golubev22
in90'Denis Terentyev9
Coach
Domenico TedescoVadim Evseev
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
28
20
6
2
59:16
66
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
2
Champions League (Group Stage)
28
14
9
5
38:28
51
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow
    16/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    12/07/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
3
Champions League (Qualification)
27
13
9
5
45:28
48
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 3 : 0(FC Krasnodar - Ural)
    12/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
4
Europa League (Qualification)
28
13
8
7
40:27
47
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow
    16/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
5
Europa League (Qualification)
28
12
8
8
44:48
44
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Rostov
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Rostov)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
6
28
8
13
7
22:23
37
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    12/07/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
7
27
9
8
10
24:29
35
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
8
28
9
8
11
35:49
35
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • L
  • 3 : 0(FC Krasnodar - Ural)
    12/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
9
28
8
10
10
17:26
34
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Rostov
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
10
28
10
4
14
34:40
34
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Tambov)
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
11
28
9
6
13
30:32
33
  • ?
  • Spartak Moscow - FK Akhmat
    15/07/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(PFC Sochi - Spartak Moscow)
    11/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
12
28
8
9
11
40:33
33
  • ?
  • FC Tambov - PFC Sochi
    16/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(PFC Sochi - Spartak Moscow)
    11/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
13
28
7
10
11
27:39
31
  • ?
  • Spartak Moscow - FK Akhmat
    15/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
14
28
8
4
16
34:39
28
  • ?
  • FC Tambov - PFC Sochi
    16/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Tambov)
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
15
Relegation (Championship)
28
7
6
15
30:40
27
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
16
Relegation (Championship)
28
6
6
16
26:48
24
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Rostov)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
14
9
5
0
33:8
32
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • W
  • 7 : 1(Zenit St. Petersburg - Ural)
    14/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    09/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow)
    29/02/2020 16:00
2
Champions League (Group Stage)
14
6
5
3
17:13
23
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow
    16/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    12/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    08/03/2020 16:00
3
Champions League (Qualification)
13
7
5
1
24:12
26
  • ?
  • FC Krasnodar - Dinamo Moscow
    19/07/2020 17:30
  • W
  • 3 : 0(FC Krasnodar - Ural)
    12/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(FC Krasnodar - FC Ufa)
    01/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
4
Europa League (Qualification)
14
6
4
4
15:14
22
  • ?
  • CSKA Moscow - FC Tambov
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • L
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - FC Ufa)
    15/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Ural)
    29/02/2020 11:00
5
Europa League (Qualification)
14
8
3
3
23:16
27
  • ?
  • FC Rostov - Zenit St. Petersburg
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 1 : 3(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    15/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(FC Rostov - CSKA Moscow)
    09/03/2020 11:00
6
13
5
5
3
15:12
20
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
7
14
4
4
6
12:14
16
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Orenburg
    22/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FC Tambov)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Dinamo Moscow - Spartak Moscow)
    29/02/2020 13:30
8
13
5
2
6
21:24
17
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - Spartak Moscow)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
9
13
5
2
6
7:11
17
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Rostov
    16/07/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara)
    08/03/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
10
15
4
3
8
21:24
15
  • W
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Tambov)
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Rubin Kazan)
    14/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
11
14
3
4
7
11:16
13
  • ?
  • Spartak Moscow - FK Akhmat
    15/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Krasnodar)
    09/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
12
15
6
3
6
28:16
21
  • W
  • 1 : 0(PFC Sochi - Spartak Moscow)
    11/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 5 : 1(PFC Sochi - FC Orenburg)
    11/03/2020 16:30
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - Ural)
    08/03/2020 13:30
13
15
2
8
5
13:21
14
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    11/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Rostov)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    07/12/2019 16:00
14
14
5
1
8
18:17
16
  • ?
  • FC Tambov - PFC Sochi
    16/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - Krylya Sovetov Samara)
    16/03/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(FC Tambov - Rubin Kazan)
    01/03/2020 11:00
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00
15
Relegation (Championship)
13
2
4
7
13:18
10
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg)
    28/02/2020 15:30
  • L
  • 2 : 3(Krylya Sovetov Samara - Ural)
    08/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Ufa)
    30/11/2019 11:00
16
Relegation (Championship)
15
3
4
8
13:25
13
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Rostov)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Orenburg - Spartak Moscow)
    14/03/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Arsenal Tula)
    07/03/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
14
11
1
2
26:8
34
  • ?
  • FC Rostov - Zenit St. Petersburg
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
2
Champions League (Group Stage)
14
8
4
2
21:15
28
  • ?
  • Ural - Lokomotiv Moscow
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 3(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    15/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
3
Champions League (Qualification)
14
6
4
4
21:16
22
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Krasnodar)
    09/03/2020 13:30
4
Europa League (Qualification)
14
7
4
3
25:13
25
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow
    16/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(FC Rostov - CSKA Moscow)
    09/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
14
4
5
5
21:32
17
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Rostov
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Rostov)
    12/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Rostov)
    29/02/2020 16:00
  • W
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
6
15
3
8
4
7:11
17
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    12/07/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - FC Ufa)
    15/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    09/03/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - FC Ufa)
    01/03/2020 13:30
7
13
5
4
4
12:15
19
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
  • L
  • 3 : 0(Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
8
15
4
6
5
14:25
18
  • L
  • 3 : 0(FC Krasnodar - Ural)
    12/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 7 : 1(Zenit St. Petersburg - Ural)
    14/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - Ural)
    08/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Ural)
    29/02/2020 11:00
9
15
3
8
4
10:15
17
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    12/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Rubin Kazan)
    14/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Tambov - Rubin Kazan)
    01/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    08/12/2019 13:30
10
13
6
1
6
13:16
19
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Arsenal Tula)
    07/03/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - Arsenal Tula)
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
11
14
6
2
6
19:16
20
  • ?
  • Rubin Kazan - Spartak Moscow
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(PFC Sochi - Spartak Moscow)
    11/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Orenburg - Spartak Moscow)
    14/03/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Moscow - Spartak Moscow)
    29/02/2020 13:30
12
13
2
6
5
12:17
12
  • ?
  • FC Tambov - PFC Sochi
    16/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
13
13
5
2
6
14:18
17
  • ?
  • Spartak Moscow - FK Akhmat
    15/07/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(FC Orenburg - FK Akhmat)
    23/11/2019 08:30
14
14
3
3
8
16:22
12
  • ?
  • CSKA Moscow - FC Tambov
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Tambov)
    11/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FC Tambov)
    07/03/2020 13:30
15
Relegation (Championship)
15
5
2
8
17:22
17
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - Krylya Sovetov Samara)
    16/03/2020 16:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara)
    08/03/2020 11:00
16
Relegation (Championship)
13
3
2
8
13:23
11
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
  • L
  • 5 : 1(PFC Sochi - FC Orenburg)
    11/03/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg)
    28/02/2020 15:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00