Premier League - 2019/2020

Spartak Moscow20Krylya Sovetov Samara

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal3''
goalEzequiel Ponce
Yellow card76''
yellow cardZelimkhan Bakayev
Player substitution76''
inAndre Schuerrle
inJordan Larsson
Yellow card80''
yellow cardAlex Kral
Goal83''
goalZelimkhan Bakayev
Player substitution84''
inReziuan Mirzov
inZelimkhan Bakayev
Player substitution90''
inGuus Til
inNail Umyarov
Player substitution46''
inAnton Terekhov
inDmitri Kabutov
Player substitution63''
inDejan Radonjic
inVitali Lystsov
Red card71''
red cardSrdjan Mijailovic
Player substitution74''
inRadu Ginsari
inAleksandr Sobolev
Red card82''
red cardMaksim Karpov

TV Channels:

Official Streams:

Summary
goalEzequiel Ponce
3'
Second half
46'
inAnton Terekhov
outDmitri Kabutov
63'
inDejan Radonjic
outVitali Lystsov
71'
red cardSrdjan Mijailovic
74'
inRadu Ginsari
outAleksandr Sobolev
yellow cardZelimkhan Bakayev
76'
inAndre Schuerrle
outJordan Larsson
76'
yellow cardAlex Kral
80'
82'
red cardMaksim Karpov
goalZelimkhan Bakayev
83'
inReziuan Mirzov
outZelimkhan Bakayev
84'
inGuus Til
outNail Umyarov
90'
90'

That's it! The referee blows the final whistle

90'

Nail Umyarov is coming off and he is replaced by Guus Til

84'

Zelimkhan Bakayev is coming off and he is replaced by Reziuan Mirzov

83'

G O O O A A A L - Zelimkhan Bakayev from Spartak Moscow puts it away from the penalty spot!

82'

HE'S OFF! - Maksim Karpov is shown a red card! Heavy protests from his teammates!

80'

Yellow card for Alex Kral

76'

Jordan Larsson is coming off and he is replaced by Andre Schuerrle

76'

Yellow card for Zelimkhan Bakayev

74'

Aleksandr Sobolev is coming off and he is replaced by Radu Ginsari

71'

HE'S OFF! - Srdjan Mijailovic is shown a red card! Heavy protests from his teammates!

63'

Vitali Lystsov is coming off and he is replaced by Dejan Radonjic

46'

The second half is underway

46'

Dmitri Kabutov is coming off and he is replaced by Anton Terekhov

45'

It's over! The referee blows for half time

3'

G O O O A A A L - Ezequiel Ponce is on target!

The referee starts the match

Welcome to Otkrytiye Arena, the match will start in about 5 minutes.

Goalkeeper
98Aleksandar MaksimenkoSergey Ryzhikov1
Starting Lineups
6Ayrton LucasVladimir Poluyakhtov2
2Samuel Gigotout63'Vitali Lystsov5
14Georgiy DzhikiyaTaras Burlak90
56Ilya Gaponovred card82'Maksim Karpov50
47Roman ZobninAlexander Anyukov22
54Nail Umyarovout90'Anton Zinkovskiy17
33Alex Kralyellow card80'red card71'Srdjan Mijailovic20
10Zelimkhan Bakayevyellow card76'goal83'out84'Aleksandru Gatcan8
19Ezequiel Poncegoal3'out46'Dmitri Kabutov77
23Jordan Larssonout76'out74'Aleksandr Sobolev7
Substitutes
9Reziuan Mirzovin84'Gennady Kiselev78
7Ayaz GulievNikita Chicherin44
92Nikolay Rasskazovin63'Dejan Radonjic9
32Artem RebrovDenis Yakuba6
20Andre Schuerrlein76'Danila Smirnov52
25Lorenzo Melgarejoin74'Radu Ginsari14
8Guus Tilin90'Bogdan Ovsyannikov81
38Andrei EshchenkoEgor Golenkov69
in46'Anton Terekhov10
Coach
Domenico TedescoMiodrag Bozovic
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
16
11
3
2
31:8
36
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
2
Champions League (Group Stage)
16
9
4
3
24:16
31
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
3
Champions League (Qualification)
16
9
3
4
29:25
30
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
4
Europa League (Qualification)
16
9
3
4
24:16
30
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
16
8
6
2
30:18
30
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
6
16
6
3
7
18:16
21
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
7
16
5
4
7
17:21
19
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
8
16
5
4
7
20:22
19
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • W
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
9
16
5
4
7
21:29
19
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
10
16
4
6
6
13:16
18
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
11
16
4
6
6
12:16
18
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
12
16
5
3
8
18:20
18
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
13
Relegation Playoff
16
4
5
7
8:17
17
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • W
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
14
Relegation Playoff
16
5
2
9
18:23
17
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
15
Relegation (Championship)
16
3
6
7
10:21
15
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
16
Relegation (Championship)
16
3
4
9
14:23
13
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
7
4
3
0
18:5
15
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Spartak Moscow
    01/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 5 : 0(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    21/09/2019 16:05
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    13/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FK Akhmat)
    17/08/2019 16:00
2
Champions League (Group Stage)
8
4
2
2
12:9
14
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    28/09/2019 16:05
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rostov)
    31/08/2019 13:35
3
Champions League (Qualification)
8
6
1
1
15:7
19
  • ?
  • FC Rostov - Ural
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - Dinamo Moscow)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - FK Akhmat)
    16/09/2019 17:30
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Rubin Kazan)
    25/08/2019 16:00
4
Europa League (Qualification)
7
4
1
2
10:7
13
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(CSKA Moscow - FC Krasnodar)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(CSKA Moscow - FK Akhmat)
    25/08/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - PFC Sochi)
    11/08/2019 16:00
5
Europa League (Qualification)
8
5
3
0
16:7
18
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Tambov
    02/12/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(FC Krasnodar - Arsenal Tula)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 4 : 2(FC Krasnodar - Krylya Sovetov Samara)
    15/09/2019 16:00
6
9
3
2
4
7:7
11
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rostov
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 1 : 2(Spartak Moscow - FC Orenburg)
    29/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Spartak Moscow - Ural)
    14/09/2019 13:30
7
8
2
3
3
9:10
9
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Ural)
    22/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Arsenal Tula - CSKA Moscow)
    01/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Orenburg)
    25/08/2019 18:30
8
8
2
3
3
9:10
9
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • L
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 3(FC Orenburg - Lokomotiv Moscow)
    22/09/2019 08:30
  • W
  • 2 : 1(FC Orenburg - Rubin Kazan)
    15/09/2019 11:00
9
9
3
1
5
16:20
10
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
  • L
  • 0 : 3(Ural - CSKA Moscow)
    29/09/2019 08:30
  • L
  • 2 : 4(Ural - FC Krasnodar)
    01/09/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Ural - PFC Sochi)
    26/08/2019 15:00
10
9
4
2
3
11:9
14
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
  • W
  • 1 : 0(FC Ufa - Spartak Moscow)
    20/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa - FC Orenburg)
    31/08/2019 08:30
11
8
1
3
4
7:10
6
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 3(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    22/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - FC Ufa)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Dinamo Moscow - Lokomotiv Moscow)
    18/08/2019 16:00
12
8
2
2
4
8:9
8
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Ufa
    30/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Tambov)
    28/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Dinamo Moscow)
    30/08/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Krylya Sovetov Samara - Spartak Moscow)
    25/08/2019 16:00
13
Relegation Playoff
8
3
2
3
4:6
11
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(Rubin Kazan - PFC Sochi)
    31/08/2019 11:00
14
Relegation Playoff
8
3
0
5
8:10
9
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(FC Tambov - FC Rostov)
    21/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - CSKA Moscow)
    15/09/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - Dinamo Moscow)
    24/08/2019 11:00
15
Relegation (Championship)
8
2
4
2
7:9
10
  • ?
  • FK Akhmat - Rubin Kazan
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Krylya Sovetov Samara)
    21/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Tambov)
    31/08/2019 16:00
16
Relegation (Championship)
7
1
1
5
5:10
4
  • ?
  • PFC Sochi - FC Orenburg
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - FK Akhmat)
    30/09/2019 16:30
  • L
  • 0 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2019 16:05
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
9
7
0
2
13:3
21
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    28/09/2019 16:05
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    01/09/2019 16:00
2
Champions League (Group Stage)
8
5
2
1
12:7
17
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 3(FC Orenburg - Lokomotiv Moscow)
    22/09/2019 08:30
  • W
  • 0 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2019 16:05
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - Lokomotiv Moscow)
    24/08/2019 16:00
3
Champions League (Qualification)
8
3
2
3
14:18
11
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Tambov - FC Rostov)
    21/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rostov)
    31/08/2019 13:35
4
Europa League (Qualification)
9
5
2
2
14:9
17
  • ?
  • FC Krasnodar - CSKA Moscow
    07/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Ural - CSKA Moscow)
    29/09/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - CSKA Moscow)
    15/09/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
8
3
3
2
14:11
12
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(CSKA Moscow - FC Krasnodar)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 4(Ural - FC Krasnodar)
    01/09/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - FC Krasnodar)
    17/08/2019 13:30
6
7
3
1
3
11:9
10
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Ufa - Spartak Moscow)
    20/09/2019 14:30
  • W
  • 1 : 2(Krylya Sovetov Samara - Spartak Moscow)
    25/08/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(FK Akhmat - Spartak Moscow)
    11/08/2019 18:30
7
8
3
1
4
8:11
10
  • ?
  • CSKA Moscow - Arsenal Tula
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - Arsenal Tula)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    13/09/2019 17:00
8
8
3
1
4
11:12
10
  • ?
  • PFC Sochi - FC Orenburg
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Spartak Moscow - FC Orenburg)
    29/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa - FC Orenburg)
    31/08/2019 08:30
  • L
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Orenburg)
    25/08/2019 18:30
9
7
2
3
2
5:9
9
  • ?
  • FC Rostov - Ural
    30/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Ural)
    22/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(Spartak Moscow - Ural)
    14/09/2019 13:30
10
7
0
4
3
2:7
4
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Ufa
    30/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    29/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - FC Ufa)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Arsenal Tula - FC Ufa)
    11/08/2019 11:00
11
8
3
3
2
5:6
12
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - Dinamo Moscow)
    28/09/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Dinamo Moscow)
    30/08/2019 17:00
12
8
3
1
4
10:11
10
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • W
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Krylya Sovetov Samara)
    21/09/2019 11:00
  • L
  • 4 : 2(FC Krasnodar - Krylya Sovetov Samara)
    15/09/2019 16:00
13
Relegation Playoff
8
1
3
4
4:11
6
  • ?
  • FK Akhmat - Rubin Kazan
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 5 : 0(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    21/09/2019 16:05
  • L
  • 2 : 1(FC Orenburg - Rubin Kazan)
    15/09/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Rubin Kazan)
    25/08/2019 16:00
14
Relegation Playoff
8
2
2
4
10:13
8
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Tambov
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Tambov)
    28/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Tambov)
    31/08/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
8
1
2
5
3:12
5
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FK Akhmat)
    30/09/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - FK Akhmat)
    16/09/2019 17:30
  • L
  • 3 : 0(CSKA Moscow - FK Akhmat)
    25/08/2019 13:30
16
Relegation (Championship)
9
2
3
4
9:13
9
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    22/09/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Rubin Kazan - PFC Sochi)
    31/08/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Ural - PFC Sochi)
    26/08/2019 15:00