National Division - 2019

Speranta21FC Milsami Orhei

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal51''
goalMaxim Iurcu
Goal68''
goalMaxim Iurcu
Goal90''
goalSergiu Platica

Official Streams:

Summary
Second half
goalMaxim Iurcu
51'
goalMaxim Iurcu
68'
90'
goalSergiu Platica
90'

G O O O A A L - Sergiu Platica scores in the penalty shoot-out.

68'

G O O O A A L - Maxim Iurcu scores in the penalty shoot-out.

51'

G O O O A A L - Maxim Iurcu scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
28
22
4
2
60:9
70
  • D
  • 1 : 1(FC Sheriff - CS Petrocub)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Codru - FC Sheriff)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Sfintul Gheorghe - FC Sheriff)
    26/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Milsami Orhei - FC Sheriff)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(FC Sheriff - Dinamo-Auto)
    06/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Zimbru - FC Sheriff)
    28/09/2019 16:00
2
Europa League (Qualification)
28
16
5
7
40:28
53
  • L
  • 2 : 1(Dinamo-Auto - FC Sfintul Gheorghe)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(FC Sfintul Gheorghe - Zimbru)
    02/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Sfintul Gheorghe - FC Sheriff)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 2(FC Sfintul Gheorghe - CS Petrocub)
    20/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 4(Codru - FC Sfintul Gheorghe)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Speranta)
    29/09/2019 12:00
3
Europa League (Qualification)
28
14
8
6
34:21
50
  • D
  • 1 : 1(FC Sheriff - CS Petrocub)
    09/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(CS Petrocub - Speranta)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(CS Petrocub - Codru)
    25/10/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(FC Sfintul Gheorghe - CS Petrocub)
    20/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(CS Petrocub - FC Milsami Orhei)
    06/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Dinamo-Auto - CS Petrocub)
    28/09/2019 12:00
4
28
12
5
11
38:37
41
  • W
  • 2 : 1(Dinamo-Auto - FC Sfintul Gheorghe)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Milsami Orhei - Dinamo-Auto)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Speranta - Dinamo-Auto)
    25/10/2019 12:00
  • W
  • 4 : 0(Dinamo-Auto - Zimbru)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(FC Sheriff - Dinamo-Auto)
    06/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Dinamo-Auto - CS Petrocub)
    28/09/2019 12:00
5
28
10
9
9
30:28
39
  • L
  • 2 : 1(Speranta - FC Milsami Orhei)
    09/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(FC Milsami Orhei - Dinamo-Auto)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(Zimbru - FC Milsami Orhei)
    26/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Milsami Orhei - FC Sheriff)
    19/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(CS Petrocub - FC Milsami Orhei)
    06/10/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(FC Milsami Orhei - Codru)
    29/09/2019 14:00
6
28
8
11
9
29:34
35
  • W
  • 2 : 1(Speranta - FC Milsami Orhei)
    09/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(CS Petrocub - Speranta)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Speranta - Dinamo-Auto)
    25/10/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Codru - Speranta)
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(Speranta - Zimbru)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Speranta)
    29/09/2019 12:00
7
28
3
7
18
16:43
16
  • D
  • 0 : 0(Zimbru - Codru)
    09/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(FC Sfintul Gheorghe - Zimbru)
    02/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Zimbru - FC Milsami Orhei)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Dinamo-Auto - Zimbru)
    19/10/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Speranta - Zimbru)
    06/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 2(Zimbru - FC Sheriff)
    28/09/2019 16:00
8
Relegation Playoff
28
0
5
23
8:55
5
  • D
  • 0 : 0(Zimbru - Codru)
    09/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(Codru - FC Sheriff)
    02/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(CS Petrocub - Codru)
    25/10/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Codru - Speranta)
    20/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 4(Codru - FC Sfintul Gheorghe)
    06/10/2019 10:00
  • L
  • 3 : 0(FC Milsami Orhei - Codru)
    29/09/2019 14:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
14
12
1
1
31:5
37
  • D
  • 1 : 1(FC Sheriff - CS Petrocub)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(FC Sheriff - Dinamo-Auto)
    06/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(FC Sheriff - Codru)
    31/08/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Sheriff - FC Sfintul Gheorghe)
    24/08/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Sheriff - FC Milsami Orhei)
    18/08/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(FC Sheriff - Zimbru)
    04/08/2019 17:00
2
Europa League (Qualification)
14
8
3
3
16:9
27
  • W
  • 2 : 1(FC Sfintul Gheorghe - Zimbru)
    02/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Sfintul Gheorghe - FC Sheriff)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 2(FC Sfintul Gheorghe - CS Petrocub)
    20/10/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Speranta)
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 3 : 0(FC Sfintul Gheorghe - FC Milsami Orhei)
    20/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Dinamo-Auto)
    15/09/2019 13:00
3
Europa League (Qualification)
14
6
6
2
18:11
24
  • D
  • 2 : 2(CS Petrocub - Speranta)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(CS Petrocub - Codru)
    25/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(CS Petrocub - FC Milsami Orhei)
    06/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(CS Petrocub - Zimbru)
    20/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(CS Petrocub - FC Sheriff)
    14/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(CS Petrocub - FC Sfintul Gheorghe)
    18/08/2019 16:00
4
14
7
2
5
22:16
23
  • W
  • 2 : 1(Dinamo-Auto - FC Sfintul Gheorghe)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 4 : 0(Dinamo-Auto - Zimbru)
    19/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Dinamo-Auto - CS Petrocub)
    28/09/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo-Auto - FC Milsami Orhei)
    31/08/2019 14:00
  • L
  • 3 : 4(Dinamo-Auto - Speranta)
    25/08/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(Dinamo-Auto - FC Sheriff)
    11/08/2019 15:00
5
14
4
5
5
15:16
17
  • L
  • 0 : 2(FC Milsami Orhei - Dinamo-Auto)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Milsami Orhei - FC Sheriff)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(FC Milsami Orhei - Codru)
    29/09/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Milsami Orhei - Speranta)
    15/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Milsami Orhei - Zimbru)
    24/08/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(FC Milsami Orhei - CS Petrocub)
    10/08/2019 17:00
6
14
4
5
5
12:17
17
  • W
  • 2 : 1(Speranta - FC Milsami Orhei)
    09/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Speranta - Dinamo-Auto)
    25/10/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Speranta - Zimbru)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(Speranta - FC Sheriff)
    21/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(Speranta - CS Petrocub)
    01/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Speranta - Codru)
    17/08/2019 15:00
7
14
1
4
9
9:22
7
  • D
  • 0 : 0(Zimbru - Codru)
    09/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Zimbru - FC Milsami Orhei)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Zimbru - FC Sheriff)
    28/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Zimbru - FC Sfintul Gheorghe)
    01/09/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Zimbru - Dinamo-Auto)
    17/08/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Zimbru - Speranta)
    11/08/2019 17:00
8
Relegation Playoff
14
0
1
13
4:32
1
  • L
  • 0 : 3(Codru - FC Sheriff)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Codru - Speranta)
    20/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 4(Codru - FC Sfintul Gheorghe)
    06/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 1(Codru - Dinamo-Auto)
    21/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Codru - Zimbru)
    14/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Codru - CS Petrocub)
    25/08/2019 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
14
10
3
1
29:4
33
  • W
  • 0 : 3(Codru - FC Sheriff)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Sfintul Gheorghe - FC Sheriff)
    26/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Milsami Orhei - FC Sheriff)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Zimbru - FC Sheriff)
    28/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Speranta - FC Sheriff)
    21/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(CS Petrocub - FC Sheriff)
    14/09/2019 16:00
2
Europa League (Qualification)
14
8
2
4
24:19
26
  • L
  • 2 : 1(Dinamo-Auto - FC Sfintul Gheorghe)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 4(Codru - FC Sfintul Gheorghe)
    06/10/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Zimbru - FC Sfintul Gheorghe)
    01/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(FC Sheriff - FC Sfintul Gheorghe)
    24/08/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(CS Petrocub - FC Sfintul Gheorghe)
    18/08/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Speranta - FC Sfintul Gheorghe)
    04/08/2019 15:00
3
Europa League (Qualification)
14
8
2
4
16:10
26
  • D
  • 1 : 1(FC Sheriff - CS Petrocub)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Sfintul Gheorghe - CS Petrocub)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Dinamo-Auto - CS Petrocub)
    28/09/2019 12:00
  • W
  • 1 : 3(Speranta - CS Petrocub)
    01/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Codru - CS Petrocub)
    25/08/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(FC Milsami Orhei - CS Petrocub)
    10/08/2019 17:00
4
14
5
3
6
16:21
18
  • W
  • 0 : 2(FC Milsami Orhei - Dinamo-Auto)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Speranta - Dinamo-Auto)
    25/10/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(FC Sheriff - Dinamo-Auto)
    06/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Codru - Dinamo-Auto)
    21/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Dinamo-Auto)
    15/09/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Zimbru - Dinamo-Auto)
    17/08/2019 17:00
5
14
6
4
4
15:12
22
  • L
  • 2 : 1(Speranta - FC Milsami Orhei)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(Zimbru - FC Milsami Orhei)
    26/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(CS Petrocub - FC Milsami Orhei)
    06/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(FC Sfintul Gheorghe - FC Milsami Orhei)
    20/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Dinamo-Auto - FC Milsami Orhei)
    31/08/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(FC Sheriff - FC Milsami Orhei)
    18/08/2019 17:00
6
14
4
6
4
17:17
18
  • D
  • 2 : 2(CS Petrocub - Speranta)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Codru - Speranta)
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Speranta)
    29/09/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(FC Milsami Orhei - Speranta)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 4(Dinamo-Auto - Speranta)
    25/08/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Zimbru - Speranta)
    11/08/2019 17:00
7
14
2
3
9
7:21
9
  • L
  • 2 : 1(FC Sfintul Gheorghe - Zimbru)
    02/11/2019 11:00
  • L
  • 4 : 0(Dinamo-Auto - Zimbru)
    19/10/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Speranta - Zimbru)
    06/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 0(CS Petrocub - Zimbru)
    20/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Codru - Zimbru)
    14/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(FC Milsami Orhei - Zimbru)
    24/08/2019 15:00
8
Relegation Playoff
14
0
4
10
4:23
4
  • D
  • 0 : 0(Zimbru - Codru)
    09/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(CS Petrocub - Codru)
    25/10/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(FC Milsami Orhei - Codru)
    29/09/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(FC Sheriff - Codru)
    31/08/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Speranta - Codru)
    17/08/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Codru)
    10/08/2019 15:00