1. Division - 2020

Stjoerdals Blink12Ull/Kisa

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card55''
yellow cardAsk Tjarandsen Skau
Goal61''
goalVegard Fiske
Player substitution79''
inLasse Bransdal
inFranklin Daddys Boy Nyenetue
Player substitution84''
inPatrik Hjelmseth
inOle Kristian Roedahl
Player substitution84''
inMarius Augdal
inKarl Martin Rolstad
Player substitution90''
inSander Halgunset
inSondre Hopmark Stokke
Goal19''
goalKristoffer Oedemarksbakken
Goal45''
goalMorten Sundli
Player substitution66''
inSander Haugaard Werni
inOle Andreas Nesset
Player substitution66''
inSebastian Remme Berge
inElias Solberg
Yellow card76''
yellow cardSebastian Remme Berge
Player substitution77''
inHerman Haugen
inOle Kristian Langaas
Player substitution77''
inSverre Oekland
inSverre Martin Torp
Yellow card78''
yellow cardHerman Haugen

Official Streams:

Summary
19'
goalKristoffer Oedemarksbakken
45'
goalMorten Sundli
Second half
yellow cardAsk Tjarandsen Skau
55'
goalVegard Fiske
61'
66'
inSander Haugaard Werni
outOle Andreas Nesset
66'
inSebastian Remme Berge
outElias Solberg
76'
yellow cardSebastian Remme Berge
77'
inHerman Haugen
outOle Kristian Langaas
77'
inSverre Oekland
outSverre Martin Torp
78'
yellow cardHerman Haugen
inLasse Bransdal
outFranklin Daddys Boy Nyenetue
79'
inPatrik Hjelmseth
outOle Kristian Roedahl
84'
inMarius Augdal
outKarl Martin Rolstad
84'
inSander Halgunset
outSondre Hopmark Stokke
90'
90'

Sondre Hopmark Stokke is coming off and he is replaced by Sander Halgunset

90'

That's it! The referee blows the final whistle

84'

Karl Martin Rolstad is coming off and he is replaced by Marius Augdal

84'

Ole Kristian Roedahl is coming off and he is replaced by Patrik Hjelmseth

79'

Franklin Daddys Boy Nyenetue is coming off and he is replaced by Lasse Bransdal

78'

Yellow card for Herman Haugen

77'

Sverre Martin Torp is coming off and he is replaced by Sverre Oekland

77'

Ole Kristian Langaas is coming off and he is replaced by Herman Haugen

76'

Yellow card for Sebastian Remme Berge

66'

Elias Solberg is coming off and he is replaced by Sebastian Remme Berge

66'

Ole Andreas Nesset is coming off and he is replaced by Sander Haugaard Werni

61'

G O O O A A A L - Vegard Fiske is on target!

55'

Yellow card for Ask Tjarandsen Skau

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

45'

G O O O A A A L - Morten Sundli is on target!

19'

G O O O A A A L - Kristoffer Oedemarksbakken is on target!

The referee starts the match

Welcome to Oeverlands Minde, the match will start in about 5 minutes.

Oeverlands Minde
Goalkeeper
1Nicklas FrenderupStefan Hagerup31
Starting Lineups
11Joachim OlufsenVegard Kongsro3
15Vegard Fiskegoal61'goal45'Morten Sundli20
18Haavard Kleven LorentsenFredrik Holme26
45Karl Martin Rolstadout84'out77'Ole Kristian Langaas9
8Sander Erik KartumHenrik Kristiansen16
27Ask Tjarandsen Skauyellow card55'Christian Aas11
32Ole Kristian Roedahlout84'out77'Sverre Martin Torp25
10Sondre Hopmark Stokkeout90'goal19'Kristoffer Oedemarksbakken32
9Mats Lilleboout66'Ole Andreas Nesset14
16Franklin Daddys Boy Nyenetueout79'out66'Elias Solberg24
Substitutes
17Andreas PettersenEdin Oey19
21Jonathan Johanssonin77'yellow card78'Herman Haugen29
26Adan Abadala HusseinChristoffer Gjertsen12
24Iver WesterlundOle Breistoel18
22Patrik Hjelmsethin84'in66'yellow card76'Sebastian Remme Berge21
7Marius Augdalin84'in77'Sverre Oekland8
5Anders Nygaardin66'Sander Haugaard Werni15
25Lasse Bransdalin79'
23Sander Halgunsetin90'
Coach
Roar VikvangTrond Fredriksen
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
21
14
4
3
44:18
46
  • ?
  • Stjoerdals Blink - Tromsoe
    24/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Tromsoe - KFUM)
    17/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Tromsoe)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 5 : 4(Tromsoe - Aasane)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 7(Ull/Kisa - Tromsoe)
    29/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(Tromsoe - Grorud)
    25/09/2020 16:00
2
Champions League (Promotion)
21
12
4
5
46:25
40
  • ?
  • Hamarkameratene - Sogndal
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Raufoss - Sogndal)
    17/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Tromsoe)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Ranheim - Sogndal)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 5 : 2(Sogndal - Kongsvinger)
    28/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Oeygarden FK - Sogndal)
    25/09/2020 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
20
11
6
3
35:18
39
  • ?
  • Lillestroem - Sandnes
    25/10/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Ranheim - Lillestroem)
    18/10/2020 13:00
  • W
  • 3 : 0(Lillestroem - Oeygarden FK)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Stjoerdals Blink - Lillestroem)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Stroemmen - Lillestroem)
    25/09/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Lillestroem - Kongsvinger)
    21/09/2020 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
21
12
2
7
51:32
38
  • ?
  • Kongsvinger - Ranheim
    24/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Ranheim - Lillestroem)
    18/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Ranheim)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Ranheim - Sogndal)
    03/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Ranheim)
    28/09/2020 14:30
  • W
  • 3 : 1(Ranheim - Aasane)
    25/09/2020 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
21
9
5
7
42:33
32
  • ?
  • Aasane - KFUM
    24/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Sandnes - Aasane)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Aasane - Stjoerdals Blink)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 5 : 4(Tromsoe - Aasane)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Aasane - Raufoss)
    28/09/2020 14:00
  • L
  • 3 : 1(Ranheim - Aasane)
    25/09/2020 16:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
21
8
5
8
30:39
29
  • ?
  • Lillestroem - Sandnes
    25/10/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Sandnes - Aasane)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Sandnes)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Sandnes - Grorud)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(KFUM - Sandnes)
    28/09/2020 14:30
  • D
  • 0 : 0(Raufoss - Sandnes)
    25/09/2020 16:00
7
20
7
7
6
33:40
28
  • ?
  • Jerv - Oeygarden FK
    24/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Jerv)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Jerv - Ull/Kisa)
    14/10/2020 16:00
  • W
  • 4 : 2(Jerv - Raufoss)
    10/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Hamarkameratene - Jerv)
    07/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Jerv - Stroemmen)
    03/10/2020 13:30
8
21
7
7
7
31:30
27
  • ?
  • Stroemmen - Raufoss
    24/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Raufoss - Sogndal)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 2(Jerv - Raufoss)
    10/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(Aasane - Raufoss)
    28/09/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Raufoss - Sandnes)
    25/09/2020 16:00
9
21
7
6
8
27:31
27
  • ?
  • Aasane - KFUM
    24/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Tromsoe - KFUM)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(KFUM - Grorud)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - KFUM)
    04/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(KFUM - Sandnes)
    28/09/2020 14:30
  • L
  • 4 : 1(Stjoerdals Blink - KFUM)
    25/09/2020 16:00
10
21
7
5
9
39:41
26
  • ?
  • Stjoerdals Blink - Tromsoe
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Stjoerdals Blink - Ull/Kisa)
    18/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Aasane - Stjoerdals Blink)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Stjoerdals Blink - Lillestroem)
    03/10/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Hamarkameratene - Stjoerdals Blink)
    28/09/2020 16:00
  • W
  • 4 : 1(Stjoerdals Blink - KFUM)
    25/09/2020 16:00
11
21
6
6
9
31:36
24
  • ?
  • Ull/Kisa - Grorud
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Grorud - Hamarkameratene)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(KFUM - Grorud)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Sandnes - Grorud)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 4 : 3(Grorud - Oeygarden FK)
    28/09/2020 14:30
  • L
  • 3 : 1(Tromsoe - Grorud)
    25/09/2020 16:00
12
21
6
5
10
34:41
23
  • ?
  • Hamarkameratene - Sogndal
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Grorud - Hamarkameratene)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Sandnes)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Hamarkameratene - Jerv)
    07/10/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    03/10/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Hamarkameratene - Stjoerdals Blink)
    28/09/2020 16:00
13
21
6
5
10
33:46
23
  • ?
  • Ull/Kisa - Grorud
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Stjoerdals Blink - Ull/Kisa)
    18/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Jerv - Ull/Kisa)
    14/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Ranheim)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Oeygarden FK - Ull/Kisa)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 7(Ull/Kisa - Tromsoe)
    29/09/2020 17:00
14
Relegation Playoff
21
7
4
10
30:36
22
  • ?
  • Stroemmen - Raufoss
    24/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 4(Oeygarden FK - Stroemmen)
    17/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Kongsvinger)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Jerv - Stroemmen)
    03/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Ranheim)
    28/09/2020 14:30
  • L
  • 1 : 4(Stroemmen - Lillestroem)
    25/09/2020 15:00
15
Relegation (Championship)
21
4
5
12
28:50
17
  • ?
  • Jerv - Oeygarden FK
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Oeygarden FK - Stroemmen)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(Lillestroem - Oeygarden FK)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Oeygarden FK - Ull/Kisa)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 3(Grorud - Oeygarden FK)
    28/09/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Oeygarden FK - Sogndal)
    25/09/2020 16:00
16
Relegation (Championship)
21
3
6
12
21:39
15
  • ?
  • Kongsvinger - Ranheim
    24/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Jerv)
    17/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Kongsvinger)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - KFUM)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 5 : 2(Sogndal - Kongsvinger)
    28/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    25/09/2020 18:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
11
8
2
1
25:12
26
  • ?
  • Tromsoe - Hamarkameratene
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Tromsoe - KFUM)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 5 : 4(Tromsoe - Aasane)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Tromsoe - Grorud)
    25/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsoe - Lillestroem)
    15/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Tromsoe - Ull/Kisa)
    30/08/2020 13:00
2
Champions League (Promotion)
10
8
1
1
29:10
25
  • ?
  • Sogndal - Jerv
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Tromsoe)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 5 : 2(Sogndal - Kongsvinger)
    28/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(Sogndal - Stjoerdals Blink)
    21/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Sogndal - Stroemmen)
    08/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Sogndal - Oeygarden FK)
    27/08/2020 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
5
2
2
15:8
17
  • ?
  • Lillestroem - Sandnes
    25/10/2020 14:00
  • W
  • 3 : 0(Lillestroem - Oeygarden FK)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Lillestroem - Kongsvinger)
    21/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Lillestroem - Ranheim)
    08/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lillestroem - Stroemmen)
    27/08/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Lillestroem - Raufoss)
    17/08/2020 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
11
7
1
3
30:15
22
  • ?
  • Ranheim - Stjoerdals Blink
    28/10/2020 19:00
  • D
  • 1 : 1(Ranheim - Lillestroem)
    18/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Ranheim - Sogndal)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Ranheim - Aasane)
    25/09/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Ranheim - Ull/Kisa)
    14/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Ranheim - KFUM)
    30/08/2020 13:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
11
5
2
4
21:17
17
  • ?
  • Aasane - KFUM
    24/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Aasane - Stjoerdals Blink)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Aasane - Raufoss)
    28/09/2020 14:00
  • W
  • 3 : 1(Aasane - Oeygarden FK)
    21/09/2020 15:00
  • W
  • 5 : 1(Aasane - Jerv)
    08/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Aasane - Grorud)
    27/08/2020 16:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
11
7
2
2
20:15
23
  • ?
  • Sandnes - Stroemmen
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Sandnes - Aasane)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Sandnes - Grorud)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Sandnes - Tromsoe)
    21/09/2020 18:00
  • W
  • 1 : 0(Sandnes - Kongsvinger)
    08/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Sandnes - Raufoss)
    27/08/2020 16:00
7
10
5
3
2
17:19
18
  • ?
  • Jerv - Oeygarden FK
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Jerv - Ull/Kisa)
    14/10/2020 16:00
  • W
  • 4 : 2(Jerv - Raufoss)
    10/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Jerv - Stroemmen)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Jerv - Sogndal)
    14/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 6(Jerv - Ranheim)
    27/08/2020 16:00
8
10
4
5
1
15:10
17
  • ?
  • Raufoss - Lillestroem
    28/10/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Raufoss - Sogndal)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    03/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Raufoss - Sandnes)
    25/09/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Raufoss - Grorud)
    14/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Raufoss - Aasane)
    30/08/2020 13:00
9
11
5
3
3
16:11
18
  • ?
  • KFUM - Ull/Kisa
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 3 : 1(KFUM - Grorud)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(KFUM - Sandnes)
    28/09/2020 14:30
  • L
  • 1 : 2(KFUM - Stroemmen)
    21/09/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsoe)
    08/09/2020 15:30
  • L
  • 0 : 1(KFUM - Stjoerdals Blink)
    27/08/2020 16:00
10
11
4
3
4
26:24
15
  • ?
  • Stjoerdals Blink - Tromsoe
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Stjoerdals Blink - Ull/Kisa)
    18/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 4(Stjoerdals Blink - Lillestroem)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 4 : 1(Stjoerdals Blink - KFUM)
    25/09/2020 16:00
  • W
  • 5 : 4(Stjoerdals Blink - Sandnes)
    14/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Stjoerdals Blink - Hamarkameratene)
    30/08/2020 13:00
11
11
5
2
4
18:15
17
  • ?
  • Grorud - Aasane
    28/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(Grorud - Hamarkameratene)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 4 : 3(Grorud - Oeygarden FK)
    28/09/2020 14:30
  • L
  • 0 : 2(Grorud - Ranheim)
    21/09/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Grorud - Stjoerdals Blink)
    08/09/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Grorud - Sandnes)
    30/08/2020 13:00
12
10
1
3
6
17:22
6
  • ?
  • Hamarkameratene - Sogndal
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Sandnes)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Hamarkameratene - Jerv)
    07/10/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Hamarkameratene - Stjoerdals Blink)
    28/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Hamarkameratene - Raufoss)
    08/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Hamarkameratene - Tromsoe)
    27/08/2020 16:30
13
11
4
3
4
19:23
15
  • ?
  • Ull/Kisa - Grorud
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Ranheim)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 7(Ull/Kisa - Tromsoe)
    29/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(Ull/Kisa - Raufoss)
    21/09/2020 16:00
  • W
  • 6 : 1(Ull/Kisa - Oeygarden FK)
    08/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Kongsvinger)
    27/08/2020 16:00
14
Relegation Playoff
10
5
3
2
20:14
18
  • ?
  • Stroemmen - Raufoss
    24/10/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Kongsvinger)
    11/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Ranheim)
    28/09/2020 14:30
  • L
  • 1 : 4(Stroemmen - Lillestroem)
    25/09/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Stroemmen - Hamarkameratene)
    14/09/2020 15:00
  • W
  • 5 : 2(Stroemmen - Jerv)
    30/08/2020 13:00
15
Relegation (Championship)
10
3
3
4
12:15
12
  • ?
  • Oeygarden FK - Kongsvinger
    28/10/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(Oeygarden FK - Stroemmen)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Oeygarden FK - Ull/Kisa)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Oeygarden FK - Sogndal)
    25/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Oeygarden FK - KFUM)
    14/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Oeygarden FK - Lillestroem)
    30/08/2020 13:00
16
Relegation (Championship)
10
1
3
6
8:17
6
  • ?
  • Kongsvinger - Ranheim
    24/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Jerv)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - KFUM)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    25/09/2020 18:30
  • L
  • 2 : 4(Kongsvinger - Aasane)
    14/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Kongsvinger - Sogndal)
    30/08/2020 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
10
6
2
2
19:6
20
  • ?
  • Stjoerdals Blink - Tromsoe
    24/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Tromsoe)
    11/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 7(Ull/Kisa - Tromsoe)
    29/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(Sandnes - Tromsoe)
    21/09/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsoe)
    08/09/2020 15:30
  • W
  • 0 : 2(Hamarkameratene - Tromsoe)
    27/08/2020 16:30
2
Champions League (Promotion)
11
4
3
4
17:15
15
  • ?
  • Hamarkameratene - Sogndal
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Raufoss - Sogndal)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Ranheim - Sogndal)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(Oeygarden FK - Sogndal)
    25/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 3(Jerv - Sogndal)
    14/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Kongsvinger - Sogndal)
    30/08/2020 13:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
11
6
4
1
20:10
22
  • ?
  • Raufoss - Lillestroem
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ranheim - Lillestroem)
    18/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 4(Stjoerdals Blink - Lillestroem)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Stroemmen - Lillestroem)
    25/09/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Tromsoe - Lillestroem)
    15/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Oeygarden FK - Lillestroem)
    30/08/2020 13:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
5
1
4
21:17
16
  • ?
  • Kongsvinger - Ranheim
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Ranheim)
    11/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Ranheim)
    28/09/2020 14:30
  • W
  • 0 : 2(Grorud - Ranheim)
    21/09/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(Lillestroem - Ranheim)
    08/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 6(Jerv - Ranheim)
    27/08/2020 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
4
3
3
21:16
15
  • ?
  • Grorud - Aasane
    28/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Sandnes - Aasane)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 5 : 4(Tromsoe - Aasane)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Ranheim - Aasane)
    25/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 4(Kongsvinger - Aasane)
    14/09/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Raufoss - Aasane)
    30/08/2020 13:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
1
3
6
10:24
6
  • ?
  • Lillestroem - Sandnes
    25/10/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Sandnes)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(KFUM - Sandnes)
    28/09/2020 14:30
  • D
  • 0 : 0(Raufoss - Sandnes)
    25/09/2020 16:00
  • L
  • 5 : 4(Stjoerdals Blink - Sandnes)
    14/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Grorud - Sandnes)
    30/08/2020 13:00
7
10
2
4
4
16:21
10
  • ?
  • Sogndal - Jerv
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Jerv)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Hamarkameratene - Jerv)
    07/10/2020 16:00
  • L
  • 5 : 1(Aasane - Jerv)
    08/09/2020 16:00
  • L
  • 5 : 2(Stroemmen - Jerv)
    30/08/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Oeygarden FK - Jerv)
    24/08/2020 16:00
8
11
3
2
6
16:20
11
  • ?
  • Stroemmen - Raufoss
    24/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 2(Jerv - Raufoss)
    10/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(Aasane - Raufoss)
    28/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 4(Ull/Kisa - Raufoss)
    21/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Hamarkameratene - Raufoss)
    08/09/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Sandnes - Raufoss)
    27/08/2020 16:00
9
10
2
3
5
11:20
9
  • ?
  • Aasane - KFUM
    24/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Tromsoe - KFUM)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - KFUM)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 4 : 1(Stjoerdals Blink - KFUM)
    25/09/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Oeygarden FK - KFUM)
    14/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Ranheim - KFUM)
    30/08/2020 13:00
10
10
3
2
5
13:17
11
  • ?
  • Ranheim - Stjoerdals Blink
    28/10/2020 19:00
  • L
  • 2 : 1(Aasane - Stjoerdals Blink)
    11/10/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Hamarkameratene - Stjoerdals Blink)
    28/09/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(Sogndal - Stjoerdals Blink)
    21/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Grorud - Stjoerdals Blink)
    08/09/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(KFUM - Stjoerdals Blink)
    27/08/2020 16:00
11
10
1
4
5
13:21
7
  • ?
  • Ull/Kisa - Grorud
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(KFUM - Grorud)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Sandnes - Grorud)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Tromsoe - Grorud)
    25/09/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Raufoss - Grorud)
    14/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Aasane - Grorud)
    27/08/2020 16:00
12
11
5
2
4
17:19
17
  • ?
  • Tromsoe - Hamarkameratene
    28/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(Grorud - Hamarkameratene)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    25/09/2020 18:30
  • L
  • 3 : 0(Stroemmen - Hamarkameratene)
    14/09/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Stjoerdals Blink - Hamarkameratene)
    30/08/2020 13:00
13
10
2
2
6
14:23
8
  • ?
  • KFUM - Ull/Kisa
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(Stjoerdals Blink - Ull/Kisa)
    18/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Jerv - Ull/Kisa)
    14/10/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Oeygarden FK - Ull/Kisa)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Ranheim - Ull/Kisa)
    14/09/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Tromsoe - Ull/Kisa)
    30/08/2020 13:00
14
Relegation Playoff
11
2
1
8
10:22
7
  • ?
  • Sandnes - Stroemmen
    28/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 4(Oeygarden FK - Stroemmen)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Jerv - Stroemmen)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(KFUM - Stroemmen)
    21/09/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Sogndal - Stroemmen)
    08/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Lillestroem - Stroemmen)
    27/08/2020 16:00
15
Relegation (Championship)
11
1
2
8
16:35
5
  • ?
  • Jerv - Oeygarden FK
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(Lillestroem - Oeygarden FK)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 3(Grorud - Oeygarden FK)
    28/09/2020 14:30
  • L
  • 3 : 1(Aasane - Oeygarden FK)
    21/09/2020 15:00
  • L
  • 6 : 1(Ull/Kisa - Oeygarden FK)
    08/09/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Sogndal - Oeygarden FK)
    27/08/2020 16:00
16
Relegation (Championship)
11
2
3
6
13:22
9
  • ?
  • Oeygarden FK - Kongsvinger
    28/10/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Kongsvinger)
    11/10/2020 13:30
  • L
  • 5 : 2(Sogndal - Kongsvinger)
    28/09/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Lillestroem - Kongsvinger)
    21/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sandnes - Kongsvinger)
    08/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Kongsvinger)
    27/08/2020 16:00