1. Division - 2019/2020

Stomil Olsztyn20Olimpia Grudziadz

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal70''
goalWiktor Biedrzycki
Goal90''
goalKoki Hinokio
Yellow and red card78''
yellow and red cardRemigiusz Szywacz
Red card83''
red cardElvir Maloku

TV Channels:

Summary
Second half
goalWiktor Biedrzycki
70'
78'
yellow-red cardRemigiusz Szywacz
83'
red cardElvir Maloku
goalKoki Hinokio
90'
90'

G O O O A A L - Koki Hinokio scores in the penalty shoot-out.

83'

SENT OFF! - After a serious foul Elvir Maloku is dismissed

78'

RED CARD! - Remigiusz Szywacz receives his second yellow card and is sent off!

70'

G O O O A A L - Wiktor Biedrzycki scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
31
18
8
5
60:30
62
  • ?
  • Podbeskidzie Bielsko-Biala - Odra Opole
    15/07/2020 16:10
  • W
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    11/07/2020 10:40
  • W
  • 4 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Radomiak Radom)
    05/07/2020 10:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    02/07/2020 16:10
  • W
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Stomil Olsztyn)
    28/06/2020 13:10
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    21/06/2020 10:40
2
Champions League (Promotion)
31
18
4
9
49:30
58
  • ?
  • Stal Mielec - Chrobry Glogow
    14/07/2020 18:40
  • L
  • 2 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Stal Mielec)
    10/07/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Stal Mielec - Odra Opole)
    04/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Stal Mielec)
    30/06/2020 18:40
  • W
  • 2 : 0(Stal Mielec - Radomiak Radom)
    27/06/2020 15:40
  • L
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Stal Mielec)
    21/06/2020 13:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
31
17
5
9
47:30
56
  • ?
  • Warta Poznan - GKS Tychy 71
    14/07/2020 16:10
  • W
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Warta Poznan)
    10/07/2020 18:10
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Puszcza Niepolomice)
    04/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Chrobry Glogow)
    30/06/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Miedz Legnica - Warta Poznan)
    27/06/2020 10:40
  • W
  • 2 : 0(Warta Poznan - Sandecja Nowy Sacz)
    21/06/2020 15:40
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
31
15
8
8
48:40
53
  • ?
  • Termalica Nieciecza - Radomiak Radom
    15/07/2020 18:40
  • W
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Olimpia Grudziadz)
    12/07/2020 10:40
  • L
  • 4 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Radomiak Radom)
    05/07/2020 10:40
  • W
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Wigry Suwalki)
    02/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Stal Mielec - Radomiak Radom)
    27/06/2020 15:40
  • W
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice)
    20/06/2020 15:40
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
31
13
8
10
45:40
47
  • ?
  • Miedz Legnica - GKS Belchatow
    16/07/2020 16:10
  • W
  • 1 : 2(Stomil Olsztyn - Miedz Legnica)
    11/07/2020 15:40
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - GKS Tychy 71)
    04/07/2020 10:40
  • W
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica)
    01/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Miedz Legnica - Warta Poznan)
    27/06/2020 10:40
  • L
  • 0 : 1(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    20/06/2020 10:40
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
31
13
6
12
45:33
45
  • ?
  • Termalica Nieciecza - Radomiak Radom
    15/07/2020 18:40
  • W
  • 0 : 2(GKS Belchatow - Termalica Nieciecza)
    12/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn)
    05/07/2020 13:10
  • L
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - Termalica Nieciecza)
    01/07/2020 18:40
  • L
  • 1 : 3(Termalica Nieciecza - Puszcza Niepolomice)
    26/06/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    20/06/2020 10:40
7
31
12
7
12
32:37
43
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn
    15/07/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    11/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Puszcza Niepolomice)
    04/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica)
    01/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 3(Termalica Nieciecza - Puszcza Niepolomice)
    26/06/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Olimpia Grudziadz)
    20/06/2020 13:10
8
31
12
7
12
36:42
43
  • ?
  • Stal Mielec - Chrobry Glogow
    14/07/2020 18:40
  • W
  • 3 : 4(Chojniczanka Chojnice - Chrobry Glogow)
    10/07/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    03/07/2020 18:10
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Chrobry Glogow)
    30/06/2020 15:40
  • W
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    26/06/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Chrobry Glogow)
    19/06/2020 18:10
9
31
11
10
10
56:49
43
  • ?
  • Warta Poznan - GKS Tychy 71
    14/07/2020 16:10
  • L
  • 0 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    11/07/2020 13:10
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - GKS Tychy 71)
    04/07/2020 10:40
  • W
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - Termalica Nieciecza)
    01/07/2020 18:40
  • W
  • 2 : 4(Olimpia Grudziadz - GKS Tychy 71)
    27/06/2020 13:10
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    21/06/2020 10:40
10
31
11
7
13
44:48
40
  • ?
  • Wigry Suwalki - Sandecja Nowy Sacz
    14/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Stal Mielec)
    10/07/2020 15:40
  • L
  • 2 : 1(Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sacz)
    03/07/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Zaglebie Sosnowiec)
    30/06/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    26/06/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Warta Poznan - Sandecja Nowy Sacz)
    21/06/2020 15:40
11
31
11
6
14
36:41
39
  • ?
  • Miedz Legnica - GKS Belchatow
    16/07/2020 16:10
  • L
  • 0 : 2(GKS Belchatow - Termalica Nieciecza)
    12/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - GKS Belchatow)
    05/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    02/07/2020 16:10
  • W
  • 2 : 4(Wigry Suwalki - GKS Belchatow)
    28/06/2020 10:40
  • W
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Stal Mielec)
    21/06/2020 13:00
12
31
11
6
14
26:36
39
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn
    15/07/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Stomil Olsztyn - Miedz Legnica)
    11/07/2020 15:40
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn)
    05/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 0(Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziadz)
    02/07/2020 18:40
  • L
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Stomil Olsztyn)
    28/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Wigry Suwalki)
    21/06/2020 13:10
13
31
10
9
12
29:34
39
  • ?
  • Podbeskidzie Bielsko-Biala - Odra Opole
    15/07/2020 16:10
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Wigry Suwalki)
    10/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Stal Mielec - Odra Opole)
    04/07/2020 13:10
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Chojniczanka Chojnice)
    30/06/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole)
    26/06/2020 18:10
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Chrobry Glogow)
    19/06/2020 18:10
14
31
9
11
11
40:45
38
  • ?
  • Olimpia Grudziadz - GKS Jastrzebie
    16/07/2020 18:40
  • L
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    11/07/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie)
    05/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Stal Mielec)
    30/06/2020 18:40
  • L
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Chojniczanka Chojnice)
    26/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    20/06/2020 15:40
15
31
10
8
13
44:51
38
  • ?
  • Chojniczanka Chojnice - Zaglebie Sosnowiec
    14/07/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Warta Poznan)
    10/07/2020 18:10
  • L
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    03/07/2020 18:10
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Zaglebie Sosnowiec)
    30/06/2020 14:00
  • L
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole)
    26/06/2020 18:10
  • W
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    20/06/2020 15:40
16
Relegation (Championship)
31
11
5
15
45:55
38
  • ?
  • Olimpia Grudziadz - GKS Jastrzebie
    16/07/2020 18:40
  • L
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Olimpia Grudziadz)
    12/07/2020 10:40
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - GKS Belchatow)
    05/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziadz)
    02/07/2020 18:40
  • L
  • 2 : 4(Olimpia Grudziadz - GKS Tychy 71)
    27/06/2020 13:10
  • W
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Olimpia Grudziadz)
    20/06/2020 13:10
17
Relegation (Championship)
31
8
6
17
43:58
30
  • ?
  • Chojniczanka Chojnice - Zaglebie Sosnowiec
    14/07/2020 15:00
  • L
  • 3 : 4(Chojniczanka Chojnice - Chrobry Glogow)
    10/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sacz)
    03/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Chojniczanka Chojnice)
    30/06/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Chojniczanka Chojnice)
    26/06/2020 15:40
  • L
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice)
    20/06/2020 15:40
18
Relegation (Championship)
31
6
5
20
25:51
23
  • ?
  • Wigry Suwalki - Sandecja Nowy Sacz
    14/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Wigry Suwalki)
    10/07/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie)
    05/07/2020 15:40
  • L
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Wigry Suwalki)
    02/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 4(Wigry Suwalki - GKS Belchatow)
    28/06/2020 10:40
  • L
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Wigry Suwalki)
    21/06/2020 13:10
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
12
2
1
38:14
38
  • ?
  • Podbeskidzie Bielsko-Biala - Odra Opole
    15/07/2020 16:10
  • W
  • 4 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Radomiak Radom)
    05/07/2020 10:40
  • W
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Stomil Olsztyn)
    28/06/2020 13:10
  • D
  • 2 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Puszcza Niepolomice)
    16/06/2020 16:10
  • W
  • 1 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Termalica Nieciecza)
    06/06/2020 10:40
  • W
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Warta Poznan)
    09/03/2020 17:00
2
Champions League (Promotion)
15
9
4
2
23:12
31
  • ?
  • Stal Mielec - Chrobry Glogow
    14/07/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(Stal Mielec - Odra Opole)
    04/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 0(Stal Mielec - Radomiak Radom)
    27/06/2020 15:40
  • W
  • 1 : 0(Stal Mielec - Stomil Olsztyn)
    18/06/2020 16:10
  • D
  • 0 : 0(Stal Mielec - Puszcza Niepolomice)
    05/06/2020 15:40
  • L
  • 0 : 3(Stal Mielec - Termalica Nieciecza)
    08/03/2020 11:40
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
9
1
5
26:15
28
  • ?
  • Warta Poznan - GKS Tychy 71
    14/07/2020 16:10
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Puszcza Niepolomice)
    04/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Chrobry Glogow)
    30/06/2020 15:40
  • W
  • 2 : 0(Warta Poznan - Sandecja Nowy Sacz)
    21/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(Warta Poznan - Termalica Nieciecza)
    17/06/2020 16:10
  • W
  • 2 : 0(Warta Poznan - Olimpia Grudziadz)
    06/06/2020 13:10
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
11
3
2
26:13
36
  • ?
  • Radomiak Radom - Miedz Legnica
    19/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Olimpia Grudziadz)
    12/07/2020 10:40
  • W
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Wigry Suwalki)
    02/07/2020 13:00
  • W
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice)
    20/06/2020 15:40
  • W
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Chrobry Glogow)
    13/06/2020 10:40
  • D
  • 0 : 0(Radomiak Radom - Odra Opole)
    04/06/2020 16:10
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
5
4
25:20
23
  • ?
  • Miedz Legnica - GKS Belchatow
    16/07/2020 16:10
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - GKS Tychy 71)
    04/07/2020 10:40
  • D
  • 0 : 0(Miedz Legnica - Warta Poznan)
    27/06/2020 10:40
  • L
  • 0 : 1(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    20/06/2020 10:40
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    12/06/2020 18:10
  • L
  • 1 : 2(Miedz Legnica - Stal Mielec)
    02/06/2020 18:40
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
7
4
4
29:20
25
  • ?
  • Termalica Nieciecza - Radomiak Radom
    15/07/2020 18:40
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn)
    05/07/2020 13:10
  • L
  • 1 : 3(Termalica Nieciecza - Puszcza Niepolomice)
    26/06/2020 14:00
  • D
  • 3 : 3(Termalica Nieciecza - Olimpia Grudziadz)
    12/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 0(Termalica Nieciecza - Wigry Suwalki)
    02/06/2020 18:00
  • L
  • 1 : 2(Termalica Nieciecza - Chojniczanka Chojnice)
    29/02/2020 17:00
7
15
3
1
11
9:24
10
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn
    15/07/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica)
    01/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Olimpia Grudziadz)
    20/06/2020 13:10
  • W
  • 2 : 1(Puszcza Niepolomice - Wigry Suwalki)
    12/06/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Chojniczanka Chojnice)
    02/06/2020 14:00
  • L
  • 1 : 3(Puszcza Niepolomice - Chrobry Glogow)
    01/03/2020 14:00
8
16
7
5
4
18:12
26
  • ?
  • Chrobry Glogow - Wigry Suwalki
    17/07/2020 18:10
  • W
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    26/06/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Chrobry Glogow - GKS Jastrzebie)
    16/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - GKS Belchatow)
    05/06/2020 18:10
  • W
  • 5 : 1(Chrobry Glogow - GKS Tychy 71)
    07/03/2020 11:40
  • L
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Miedz Legnica)
    01/12/2019 18:30
9
16
6
6
4
31:23
24
  • ?
  • GKS Tychy 71 - GKS Belchatow
    25/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    11/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - Termalica Nieciecza)
    01/07/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    21/06/2020 10:40
  • L
  • 2 : 4(GKS Tychy 71 - Stal Mielec)
    14/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 2(GKS Tychy 71 - Chojniczanka Chojnice)
    07/06/2020 13:10
10
16
7
5
4
27:21
26
  • ?
  • Sandecja Nowy Sacz - Podbeskidzie Bielsko-Biala
    18/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Stal Mielec)
    10/07/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Zaglebie Sosnowiec)
    30/06/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    16/06/2020 18:40
  • L
  • 1 : 2(Sandecja Nowy Sacz - Radomiak Radom)
    07/06/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Sandecja Nowy Sacz - Stomil Olsztyn)
    07/03/2020 18:10
11
16
7
4
5
21:18
25
  • ?
  • GKS Belchatow - Puszcza Niepolomice
    19/07/2020 10:40
  • L
  • 0 : 2(GKS Belchatow - Termalica Nieciecza)
    12/07/2020 13:10
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    02/07/2020 16:10
  • W
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Stal Mielec)
    21/06/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Chojniczanka Chojnice)
    17/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Zaglebie Sosnowiec)
    13/06/2020 15:40
12
16
8
4
4
17:13
28
  • ?
  • Stomil Olsztyn - GKS Tychy 71
    18/07/2020 10:40
  • L
  • 1 : 2(Stomil Olsztyn - Miedz Legnica)
    11/07/2020 15:40
  • W
  • 2 : 0(Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziadz)
    02/07/2020 18:40
  • W
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Wigry Suwalki)
    21/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice)
    13/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stomil Olsztyn - Chrobry Glogow)
    02/06/2020 16:00
13
16
7
5
4
14:8
26
  • ?
  • Odra Opole - Olimpia Grudziadz
    19/07/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Wigry Suwalki)
    10/07/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Chojniczanka Chojnice)
    30/06/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Chrobry Glogow)
    19/06/2020 18:10
  • W
  • 2 : 0(Odra Opole - Warta Poznan)
    13/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 2(Odra Opole - GKS Jastrzebie)
    07/06/2020 15:00
14
16
6
3
7
21:24
21
  • ?
  • GKS Jastrzebie - Termalica Nieciecza
    19/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    11/07/2020 10:40
  • L
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Stal Mielec)
    30/06/2020 18:40
  • L
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Chojniczanka Chojnice)
    26/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    20/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Sandecja Nowy Sacz)
    12/06/2020 15:40
15
16
5
4
7
23:28
19
  • ?
  • Zaglebie Sosnowiec - Stal Mielec
    17/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Warta Poznan)
    10/07/2020 18:10
  • L
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    03/07/2020 18:10
  • L
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole)
    26/06/2020 18:10
  • D
  • 2 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Radomiak Radom)
    17/06/2020 14:00
  • W
  • 2 : 1(Zaglebie Sosnowiec - Stomil Olsztyn)
    07/06/2020 10:40
16
Relegation (Championship)
15
6
2
7
26:28
20
  • ?
  • Olimpia Grudziadz - GKS Jastrzebie
    16/07/2020 18:40
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - GKS Belchatow)
    05/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 4(Olimpia Grudziadz - GKS Tychy 71)
    27/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Miedz Legnica)
    17/06/2020 18:40
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    03/06/2020 18:40
  • L
  • 0 : 5(Olimpia Grudziadz - Stal Mielec)
    01/03/2020 11:40
17
Relegation (Championship)
15
4
1
10
18:28
13
  • ?
  • Chojniczanka Chojnice - Zaglebie Sosnowiec
    14/07/2020 15:00
  • L
  • 3 : 4(Chojniczanka Chojnice - Chrobry Glogow)
    10/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sacz)
    03/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziadz)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwalki)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chojniczanka Chojnice - Stal Mielec)
    09/11/2019 15:00
18
Relegation (Championship)
15
4
4
7
15:22
16
  • ?
  • Wigry Suwalki - Sandecja Nowy Sacz
    14/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie)
    05/07/2020 15:40
  • L
  • 2 : 4(Wigry Suwalki - GKS Belchatow)
    28/06/2020 10:40
  • L
  • 0 : 1(Wigry Suwalki - GKS Tychy 71)
    18/06/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(Wigry Suwalki - Miedz Legnica)
    05/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Wigry Suwalki - Olimpia Grudziadz)
    08/03/2020 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
16
6
6
4
22:16
24
  • ?
  • Sandecja Nowy Sacz - Podbeskidzie Bielsko-Biala
    18/07/2020 13:10
  • W
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    11/07/2020 10:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    02/07/2020 16:10
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    21/06/2020 10:40
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    12/06/2020 18:10
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    03/06/2020 18:40
2
Champions League (Promotion)
16
9
0
7
26:18
27
  • ?
  • Zaglebie Sosnowiec - Stal Mielec
    17/07/2020 15:40
  • L
  • 2 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Stal Mielec)
    10/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Stal Mielec)
    30/06/2020 18:40
  • L
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Stal Mielec)
    21/06/2020 13:00
  • W
  • 2 : 4(GKS Tychy 71 - Stal Mielec)
    14/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Miedz Legnica - Stal Mielec)
    02/06/2020 18:40
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
8
4
4
21:15
28
  • ?
  • Chojniczanka Chojnice - Warta Poznan
    18/07/2020 15:40
  • W
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Warta Poznan)
    10/07/2020 18:10
  • D
  • 0 : 0(Miedz Legnica - Warta Poznan)
    27/06/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(Odra Opole - Warta Poznan)
    13/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Warta Poznan)
    03/06/2020 16:10
  • L
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Warta Poznan)
    09/03/2020 17:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
4
5
6
22:27
17
  • ?
  • Termalica Nieciecza - Radomiak Radom
    15/07/2020 18:40
  • L
  • 4 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Radomiak Radom)
    05/07/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(Stal Mielec - Radomiak Radom)
    27/06/2020 15:40
  • D
  • 2 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Radomiak Radom)
    17/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Sandecja Nowy Sacz - Radomiak Radom)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 2(GKS Jastrzebie - Radomiak Radom)
    07/03/2020 14:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
7
3
6
20:20
24
  • ?
  • Radomiak Radom - Miedz Legnica
    19/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Stomil Olsztyn - Miedz Legnica)
    11/07/2020 15:40
  • W
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica)
    01/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Miedz Legnica)
    17/06/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(Wigry Suwalki - Miedz Legnica)
    05/06/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Miedz Legnica)
    01/12/2019 18:30
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
6
2
8
16:13
20
  • ?
  • GKS Jastrzebie - Termalica Nieciecza
    19/07/2020 15:40
  • W
  • 0 : 2(GKS Belchatow - Termalica Nieciecza)
    12/07/2020 13:10
  • L
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - Termalica Nieciecza)
    01/07/2020 18:40
  • W
  • 0 : 1(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    20/06/2020 10:40
  • W
  • 1 : 3(Warta Poznan - Termalica Nieciecza)
    17/06/2020 16:10
  • L
  • 1 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Termalica Nieciecza)
    06/06/2020 10:40
7
16
9
6
1
23:13
33
  • ?
  • GKS Belchatow - Puszcza Niepolomice
    19/07/2020 10:40
  • W
  • 0 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    11/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Puszcza Niepolomice)
    04/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 3(Termalica Nieciecza - Puszcza Niepolomice)
    26/06/2020 14:00
  • D
  • 2 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Puszcza Niepolomice)
    16/06/2020 16:10
  • D
  • 0 : 0(Stal Mielec - Puszcza Niepolomice)
    05/06/2020 15:40
8
15
5
2
8
18:30
17
  • ?
  • Stal Mielec - Chrobry Glogow
    14/07/2020 18:40
  • W
  • 3 : 4(Chojniczanka Chojnice - Chrobry Glogow)
    10/07/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    03/07/2020 18:10
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Chrobry Glogow)
    30/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Chrobry Glogow)
    19/06/2020 18:10
  • L
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Chrobry Glogow)
    13/06/2020 10:40
9
15
5
4
6
25:26
19
  • ?
  • Warta Poznan - GKS Tychy 71
    14/07/2020 16:10
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - GKS Tychy 71)
    04/07/2020 10:40
  • W
  • 2 : 4(Olimpia Grudziadz - GKS Tychy 71)
    27/06/2020 13:10
  • W
  • 0 : 1(Wigry Suwalki - GKS Tychy 71)
    18/06/2020 18:40
  • L
  • 5 : 1(Chrobry Glogow - GKS Tychy 71)
    07/03/2020 11:40
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - GKS Tychy 71)
    01/12/2019 14:00
10
15
4
2
9
17:27
14
  • ?
  • Wigry Suwalki - Sandecja Nowy Sacz
    14/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sacz)
    03/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    26/06/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Warta Poznan - Sandecja Nowy Sacz)
    21/06/2020 15:40
  • W
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Sandecja Nowy Sacz)
    12/06/2020 15:40
  • W
  • 0 : 3(GKS Belchatow - Sandecja Nowy Sacz)
    02/06/2020 16:10
11
15
4
2
9
15:23
14
  • ?
  • Miedz Legnica - GKS Belchatow
    16/07/2020 16:10
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - GKS Belchatow)
    05/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 4(Wigry Suwalki - GKS Belchatow)
    28/06/2020 10:40
  • L
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - GKS Belchatow)
    05/06/2020 18:10
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - GKS Belchatow)
    06/03/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Radomiak Radom - GKS Belchatow)
    01/12/2019 11:40
12
15
3
2
10
9:23
11
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn
    15/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn)
    05/07/2020 13:10
  • L
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Stomil Olsztyn)
    28/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 0(Stal Mielec - Stomil Olsztyn)
    18/06/2020 16:10
  • L
  • 2 : 1(Zaglebie Sosnowiec - Stomil Olsztyn)
    07/06/2020 10:40
  • L
  • 3 : 0(Sandecja Nowy Sacz - Stomil Olsztyn)
    07/03/2020 18:10
13
15
3
4
8
15:26
13
  • ?
  • Podbeskidzie Bielsko-Biala - Odra Opole
    15/07/2020 16:10
  • D
  • 1 : 1(Stal Mielec - Odra Opole)
    04/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole)
    26/06/2020 18:10
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    16/06/2020 18:40
  • D
  • 0 : 0(Radomiak Radom - Odra Opole)
    04/06/2020 16:10
  • L
  • 4 : 2(Stomil Olsztyn - Odra Opole)
    29/02/2020 16:30
14
15
3
8
4
19:21
17
  • ?
  • Olimpia Grudziadz - GKS Jastrzebie
    16/07/2020 18:40
  • L
  • 2 : 0(Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie)
    05/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Chrobry Glogow - GKS Jastrzebie)
    16/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Odra Opole - GKS Jastrzebie)
    07/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(GKS Belchatow - GKS Jastrzebie)
    29/02/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(GKS Tychy 71 - GKS Jastrzebie)
    23/11/2019 16:00
15
15
5
4
6
21:23
19
  • ?
  • Chojniczanka Chojnice - Zaglebie Sosnowiec
    14/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Zaglebie Sosnowiec)
    30/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    20/06/2020 15:40
  • L
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Zaglebie Sosnowiec)
    13/06/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Zaglebie Sosnowiec)
    04/06/2020 18:40
  • W
  • 0 : 2(Miedz Legnica - Zaglebie Sosnowiec)
    29/02/2020 11:40
16
Relegation (Championship)
16
5
3
8
19:27
18
  • ?
  • Odra Opole - Olimpia Grudziadz
    19/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Olimpia Grudziadz)
    12/07/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziadz)
    02/07/2020 18:40
  • W
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Olimpia Grudziadz)
    20/06/2020 13:10
  • D
  • 3 : 3(Termalica Nieciecza - Olimpia Grudziadz)
    12/06/2020 13:10
  • L
  • 2 : 0(Warta Poznan - Olimpia Grudziadz)
    06/06/2020 13:10
17
Relegation (Championship)
16
4
5
7
25:30
17
  • ?
  • Stal Mielec - Chojniczanka Chojnice
    25/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Chojniczanka Chojnice)
    30/06/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Chojniczanka Chojnice)
    26/06/2020 15:40
  • L
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice)
    20/06/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Chojniczanka Chojnice)
    17/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice)
    13/06/2020 15:00
18
Relegation (Championship)
16
2
1
13
10:29
7
  • ?
  • Chrobry Glogow - Wigry Suwalki
    17/07/2020 18:10
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Wigry Suwalki)
    10/07/2020 14:00
  • L
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Wigry Suwalki)
    02/07/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Wigry Suwalki)
    21/06/2020 13:10
  • L
  • 2 : 1(Puszcza Niepolomice - Wigry Suwalki)
    12/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Termalica Nieciecza - Wigry Suwalki)
    02/06/2020 18:00