1. CFL - 2019/2020

Sutjeska  FK Iskra

Postponed

1
X
2
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
4
4
0
0
11:2
12
  • ?
  • Buducnost Podgorica - Zeta
    24/08/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(Petrovac - Buducnost Podgorica)
    18/08/2019 17:30
  • W
  • 3 : 1(Buducnost Podgorica - Kom)
    14/08/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(OFK Mladost Ljeskopolje - Buducnost Podgorica)
    10/08/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(Buducnost Podgorica - Rudar Pljevlja)
    05/08/2019 17:00
2
Europa League (Qualification)
3
2
1
0
5:0
7
  • ?
  • Sutjeska - FK Iskra
    14/08/2019 15:30
  • W
  • 0 : 4(Rudar Pljevlja - Sutjeska)
    18/08/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Zeta - Sutjeska)
    09/08/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(OFK Titograd - Sutjeska)
    03/08/2019 18:30
3
Europa League (Qualification)
3
2
1
0
4:2
7
  • ?
  • Sutjeska - FK Iskra
    14/08/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Zeta - FK Iskra)
    18/08/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(FK Iskra - OFK Titograd)
    10/08/2019 15:30
  • W
  • 2 : 3(Grbalj Radanovici - FK Iskra)
    03/08/2019 15:30
4
4
1
2
1
7:6
5
  • ?
  • Grbalj Radanovici - Petrovac
    24/08/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Kom - Grbalj Radanovici)
    18/08/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Grbalj Radanovici - OFK Mladost Ljeskopolje)
    14/08/2019 15:30
  • W
  • 1 : 3(Rudar Pljevlja - Grbalj Radanovici)
    10/08/2019 15:30
  • L
  • 2 : 3(Grbalj Radanovici - FK Iskra)
    03/08/2019 15:30
5
4
1
2
1
2:1
5
  • ?
  • Buducnost Podgorica - Zeta
    24/08/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Zeta - FK Iskra)
    18/08/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Petrovac - Zeta)
    14/08/2019 17:30
  • D
  • 0 : 0(Zeta - Sutjeska)
    09/08/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Kom - Zeta)
    03/08/2019 15:30
6
4
1
2
1
5:6
5
  • ?
  • OFK Titograd - Kom
    24/08/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Kom - Grbalj Radanovici)
    18/08/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Buducnost Podgorica - Kom)
    14/08/2019 17:00
  • W
  • 3 : 2(Kom - Petrovac)
    10/08/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Kom - Zeta)
    03/08/2019 15:30
7
4
0
3
1
3:5
3
  • ?
  • Sutjeska - OFK Mladost Ljeskopolje
    24/08/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(OFK Mladost Ljeskopolje - OFK Titograd)
    18/08/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Grbalj Radanovici - OFK Mladost Ljeskopolje)
    14/08/2019 15:30
  • L
  • 1 : 3(OFK Mladost Ljeskopolje - Buducnost Podgorica)
    10/08/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Petrovac - OFK Mladost Ljeskopolje)
    03/08/2019 18:00
8
Relegation Playoff
4
1
0
3
2:9
3
  • ?
  • FK Iskra - Rudar Pljevlja
    24/08/2019 15:00
  • L
  • 0 : 4(Rudar Pljevlja - Sutjeska)
    18/08/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(OFK Titograd - Rudar Pljevlja)
    14/08/2019 18:30
  • L
  • 1 : 3(Rudar Pljevlja - Grbalj Radanovici)
    10/08/2019 15:30
  • L
  • 2 : 0(Buducnost Podgorica - Rudar Pljevlja)
    05/08/2019 17:00
9
Relegation Playoff
4
0
2
2
0:2
2
  • ?
  • OFK Titograd - Kom
    24/08/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(OFK Mladost Ljeskopolje - OFK Titograd)
    18/08/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(OFK Titograd - Rudar Pljevlja)
    14/08/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(FK Iskra - OFK Titograd)
    10/08/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(OFK Titograd - Sutjeska)
    03/08/2019 18:30
10
Relegation (Championship)
4
0
1
3
3:9
1
  • ?
  • Grbalj Radanovici - Petrovac
    24/08/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(Petrovac - Buducnost Podgorica)
    18/08/2019 17:30
  • L
  • 0 : 2(Petrovac - Zeta)
    14/08/2019 17:30
  • L
  • 3 : 2(Kom - Petrovac)
    10/08/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Petrovac - OFK Mladost Ljeskopolje)
    03/08/2019 18:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
2
2
0
0
5:1
6
  • ?
  • Buducnost Podgorica - Zeta
    24/08/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Buducnost Podgorica - Kom)
    14/08/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Buducnost Podgorica - Rudar Pljevlja)
    05/08/2019 17:00
2
Europa League (Qualification)
0
0
0
0
0:0
0
  • ?
  • Sutjeska - FK Iskra
    14/08/2019 15:30
3
Europa League (Qualification)
1
0
1
0
0:0
1
  • ?
  • FK Iskra - Rudar Pljevlja
    24/08/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(FK Iskra - OFK Titograd)
    10/08/2019 15:30
4
2
0
1
1
3:4
1
  • ?
  • Grbalj Radanovici - Petrovac
    24/08/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Grbalj Radanovici - OFK Mladost Ljeskopolje)
    14/08/2019 15:30
  • L
  • 2 : 3(Grbalj Radanovici - FK Iskra)
    03/08/2019 15:30
5
2
0
1
1
0:1
1
  • ?
  • Zeta - Rudar Pljevlja
    31/08/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Zeta - FK Iskra)
    18/08/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Zeta - Sutjeska)
    09/08/2019 15:30
6
3
1
2
0
4:3
5
  • ?
  • Kom - Sutjeska
    31/08/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Kom - Grbalj Radanovici)
    18/08/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(Kom - Petrovac)
    10/08/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Kom - Zeta)
    03/08/2019 15:30
7
2
0
1
1
1:3
1
  • ?
  • OFK Mladost Ljeskopolje - FK Iskra
    31/08/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(OFK Mladost Ljeskopolje - OFK Titograd)
    18/08/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(OFK Mladost Ljeskopolje - Buducnost Podgorica)
    10/08/2019 15:30
8
Relegation Playoff
2
0
0
2
1:7
0
  • ?
  • Rudar Pljevlja - OFK Mladost Ljeskopolje
    14/09/2019 13:30
  • L
  • 0 : 4(Rudar Pljevlja - Sutjeska)
    18/08/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(Rudar Pljevlja - Grbalj Radanovici)
    10/08/2019 15:30
9
Relegation Playoff
2
0
0
2
0:2
0
  • ?
  • OFK Titograd - Kom
    24/08/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(OFK Titograd - Rudar Pljevlja)
    14/08/2019 18:30
  • L
  • 0 : 1(OFK Titograd - Sutjeska)
    03/08/2019 18:30
10
Relegation (Championship)
3
0
1
2
1:6
1
  • ?
  • Petrovac - OFK Titograd
    31/08/2019 14:00
  • L
  • 0 : 3(Petrovac - Buducnost Podgorica)
    18/08/2019 17:30
  • L
  • 0 : 2(Petrovac - Zeta)
    14/08/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Petrovac - OFK Mladost Ljeskopolje)
    03/08/2019 18:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
2
2
0
0
6:1
6
  • ?
  • OFK Titograd - Buducnost Podgorica
    14/09/2019 13:30
  • W
  • 0 : 3(Petrovac - Buducnost Podgorica)
    18/08/2019 17:30
  • W
  • 1 : 3(OFK Mladost Ljeskopolje - Buducnost Podgorica)
    10/08/2019 15:30
2
Europa League (Qualification)
3
2
1
0
5:0
7
  • ?
  • Kom - Sutjeska
    31/08/2019 14:00
  • W
  • 0 : 4(Rudar Pljevlja - Sutjeska)
    18/08/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Zeta - Sutjeska)
    09/08/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(OFK Titograd - Sutjeska)
    03/08/2019 18:30
3
Europa League (Qualification)
2
2
0
0
4:2
6
  • ?
  • Sutjeska - FK Iskra
    14/08/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Zeta - FK Iskra)
    18/08/2019 15:00
  • W
  • 2 : 3(Grbalj Radanovici - FK Iskra)
    03/08/2019 15:30
4
2
1
1
0
4:2
4
  • ?
  • Buducnost Podgorica - Grbalj Radanovici
    31/08/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Kom - Grbalj Radanovici)
    18/08/2019 15:00
  • W
  • 1 : 3(Rudar Pljevlja - Grbalj Radanovici)
    10/08/2019 15:30
5
2
1
1
0
2:0
4
  • ?
  • Buducnost Podgorica - Zeta
    24/08/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Petrovac - Zeta)
    14/08/2019 17:30
  • D
  • 0 : 0(Kom - Zeta)
    03/08/2019 15:30
6
1
0
0
1
1:3
0
  • ?
  • OFK Titograd - Kom
    24/08/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Buducnost Podgorica - Kom)
    14/08/2019 17:00
7
2
0
2
0
2:2
2
  • ?
  • Sutjeska - OFK Mladost Ljeskopolje
    24/08/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Grbalj Radanovici - OFK Mladost Ljeskopolje)
    14/08/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Petrovac - OFK Mladost Ljeskopolje)
    03/08/2019 18:00
8
Relegation Playoff
2
1
0
1
1:2
3
  • ?
  • FK Iskra - Rudar Pljevlja
    24/08/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(OFK Titograd - Rudar Pljevlja)
    14/08/2019 18:30
  • L
  • 2 : 0(Buducnost Podgorica - Rudar Pljevlja)
    05/08/2019 17:00
9
Relegation Playoff
2
0
2
0
0:0
2
  • ?
  • Petrovac - OFK Titograd
    31/08/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(OFK Mladost Ljeskopolje - OFK Titograd)
    18/08/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(FK Iskra - OFK Titograd)
    10/08/2019 15:30
10
Relegation (Championship)
1
0
0
1
2:3
0
  • ?
  • Grbalj Radanovici - Petrovac
    24/08/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Kom - Petrovac)
    10/08/2019 15:30