1. Division - 2019

Ull/Kisa20Tromsdalen

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal41''
goalLars Mogstad Ranger
Goal48''
goalSverre Martin Torp
Player substitution69''
inMartin Soereide
inKristoffer Normann Hansen
Player substitution72''
inAlfred Scriven
inOle Andreas Nesset
Player substitution79''
inEric Kitolano
inChristian Aas
Player substitution59''
inAdrian Sandbukt
inSebastian Tounekti
Player substitution59''
inGabriel Andersen
inLars Henrik Andreassen
Player substitution80''
inHenrik Aasali Hanssen
inSander Ringberg

Official Streams:

Summary
goalLars Mogstad Ranger
41'
Second half
goalSverre Martin Torp
48'
59'
inAdrian Sandbukt
outSebastian Tounekti
59'
inGabriel Andersen
outLars Henrik Andreassen
inMartin Soereide
outKristoffer Normann Hansen
69'
inAlfred Scriven
outOle Andreas Nesset
72'
inEric Kitolano
outChristian Aas
79'
80'
inHenrik Aasali Hanssen
outSander Ringberg
90'

That's it! The referee blows the final whistle

80'

Sander Ringberg is coming off and he is replaced by Henrik Aasali Hanssen

79'

Christian Aas is coming off and he is replaced by Eric Kitolano

72'

Ole Andreas Nesset is coming off and he is replaced by Alfred Scriven

69'

Kristoffer Normann Hansen is coming off and he is replaced by Martin Soereide

59'

Lars Henrik Andreassen is coming off and he is replaced by Gabriel Andersen

59'

Sebastian Tounekti is coming off and he is replaced by Adrian Sandbukt

48'

G O O O A A A L - Sverre Martin Torp is on target!

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

41'

G O O O A A A L - Lars Mogstad Ranger is on target!

The referee starts the match

Welcome to Jessheim Stadion, the match will start in about 5 minutes.

Jessheim Stadion
Goalkeeper
31Stefan HagerupTeodor Nilsen12
Starting Lineups
5Nikolas WalstadAndreas Arntzen3
20Morten SundliHenrik Breimyr18
17Lars Mogstad Rangergoal41'Thomas Braaten4
9Ole Kristian LangaasMartin Albertsen2
27Sakarias Opsahlout59'Sebastian Tounekti50
11Christian Aasout79'Lasse Berg Johnsen22
25Sverre Martin Torpgoal48'Anders Karlsen19
19Kristoffer Normann Hansenout69'out80'Sander Ringberg15
14Ole Andreas Nessetout72'Andreas Loevland66
16Henrik Kristiansenout59'Lars Henrik Andreassen71
Substitutes
12Christoffer GjertsenTrygve Kristoffersen46
22Vamouti Diomandein59'Gabriel Andersen14
7Alfred Scrivenin72'Robin Lorentzen5
3Vegard Kongsroin59'Adrian Sandbukt45
24Sindre Engja Rindalin80'Henrik Aasali Hanssen6
13Martin Soereidein69'
6Eric Kitolanoin79'
Coach
Trond FredriksenJonathan Hill
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
30
25
4
1
67:25
79
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
2
Champions League (Promotion)
30
19
8
3
53:30
65
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
19
5
6
54:31
62
  • W
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
13
9
8
58:42
48
  • W
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
14
4
12
38:36
46
  • W
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
13
6
11
51:39
45
  • L
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
7
30
14
6
10
43:31
44
  • L
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
8
30
11
6
13
47:47
39
  • W
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
9
30
11
5
14
46:49
38
  • L
  • 0 : 3(Sandnes - Stroemmen)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
10
30
11
5
14
43:47
38
  • W
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
11
30
12
2
16
47:59
38
  • L
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
12
30
8
9
13
34:54
33
  • L
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
13
30
7
10
13
32:46
30
  • W
  • 0 : 3(Sandnes - Stroemmen)
    09/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
14
Relegation Playoff
30
6
7
17
35:53
25
  • L
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
30
4
10
16
38:54
22
  • W
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
16
Relegation (Championship)
30
3
4
23
36:79
13
  • L
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
15
0
0
44:12
45
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Notodden)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Aalesund - KFUM)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Aalesund - Jerv)
    01/09/2019 16:00
2
Champions League (Promotion)
15
12
2
1
22:8
38
  • W
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Sandefjord - Stroemmen)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Sandefjord - Sandnes)
    01/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Sandefjord - Raufoss)
    21/08/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
11
2
2
30:14
35
  • W
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Start - Nest Sotra)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Start - Sogndal)
    31/08/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Start - Tromsdalen)
    18/08/2019 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
10
2
3
34:16
32
  • W
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 3 : 3(KFUM - Sandefjord)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(KFUM - Skeid)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 5 : 1(KFUM - Ull/Kisa)
    25/08/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
8
3
4
24:18
27
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Ull/Kisa)
    21/09/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Aalesund)
    14/09/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Kongsvinger - Stroemmen)
    21/08/2019 16:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
9
2
4
38:20
29
  • W
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Sandefjord)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Sogndal - Kongsvinger)
    25/08/2019 16:00
  • L
  • 2 : 3(Sogndal - Aalesund)
    17/08/2019 13:30
7
15
9
3
3
26:11
30
  • L
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Nest Sotra - Skeid)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Nest Sotra - Tromsdalen)
    15/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Nest Sotra - Sandefjord)
    25/08/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Nest Sotra - Kongsvinger)
    18/08/2019 16:00
8
15
8
4
3
28:18
28
  • W
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Jerv)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Stroemmen)
    01/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Ull/Kisa - Sandnes)
    21/08/2019 16:00
9
15
6
1
8
22:25
19
  • L
  • 0 : 3(Sandnes - Stroemmen)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Sandnes - Raufoss)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Sandnes - Notodden)
    15/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Sandnes - Aalesund)
    24/08/2019 13:30
10
15
7
3
5
28:21
24
  • W
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 4 : 0(Hamarkameratene - Start)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Ull/Kisa)
    15/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Notodden)
    25/08/2019 13:00
11
15
7
2
6
30:31
23
  • L
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    18/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Raufoss - Nest Sotra)
    01/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Raufoss - Start)
    25/08/2019 16:00
12
15
6
5
4
18:18
23
  • L
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Jerv - Tromsdalen)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Jerv - Raufoss)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 5 : 1(Jerv - Skeid)
    25/08/2019 16:00
13
15
4
6
5
15:19
18
  • L
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Stroemmen - Sogndal)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Start)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 4(Stroemmen - Tromsdalen)
    25/08/2019 16:00
14
Relegation Playoff
15
2
5
8
15:24
11
  • L
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Notodden - Kongsvinger)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - KFUM)
    01/09/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
15
2
8
5
17:19
14
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Sogndal)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Skeid - Kongsvinger)
    31/08/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Start)
    22/08/2019 17:00
16
Relegation (Championship)
15
2
2
11
17:40
8
  • W
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 4(Tromsdalen - Sandnes)
    18/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 5(Tromsdalen - Hamarkameratene)
    01/09/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsdalen - Sogndal)
    21/08/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
10
4
1
23:13
34
  • W
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Aalesund)
    14/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(Sandnes - Aalesund)
    24/08/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(Sogndal - Aalesund)
    17/08/2019 13:30
2
Champions League (Promotion)
15
7
6
2
31:22
27
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(KFUM - Sandefjord)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Sandefjord)
    15/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Nest Sotra - Sandefjord)
    25/08/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
8
3
4
24:17
27
  • W
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Hamarkameratene - Start)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Start)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Raufoss - Start)
    25/08/2019 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
3
7
5
24:26
16
  • W
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Aalesund - KFUM)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - KFUM)
    01/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Jerv - KFUM)
    21/08/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
1
8
14:18
19
  • W
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Notodden - Kongsvinger)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Skeid - Kongsvinger)
    31/08/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Sogndal - Kongsvinger)
    25/08/2019 16:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
4
4
7
13:19
16
  • L
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Stroemmen - Sogndal)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Sogndal)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Start - Sogndal)
    31/08/2019 13:30
7
15
5
3
7
17:20
18
  • L
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Start - Nest Sotra)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Raufoss - Nest Sotra)
    01/09/2019 16:00
8
15
3
2
10
19:29
11
  • L
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Ull/Kisa)
    21/09/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Ull/Kisa)
    15/09/2019 16:00
  • L
  • 5 : 1(KFUM - Ull/Kisa)
    25/08/2019 16:00
9
15
5
4
6
24:24
19
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 4(Tromsdalen - Sandnes)
    18/09/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Sandefjord - Sandnes)
    01/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Ull/Kisa - Sandnes)
    21/08/2019 16:00
10
15
4
2
9
15:26
14
  • L
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    18/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 5(Tromsdalen - Hamarkameratene)
    01/09/2019 15:00
  • L
  • 5 : 2(Aalesund - Hamarkameratene)
    28/08/2019 16:00
11
15
5
0
10
17:28
15
  • L
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Sandnes - Raufoss)
    22/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Jerv - Raufoss)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Sandefjord - Raufoss)
    21/08/2019 16:00
12
15
2
4
9
16:36
10
  • L
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Jerv)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 4 : 0(Aalesund - Jerv)
    01/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(Sandnes - Jerv)
    18/08/2019 16:00
13
15
3
4
8
17:27
13
  • W
  • 0 : 3(Sandnes - Stroemmen)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Sandefjord - Stroemmen)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Stroemmen)
    01/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Kongsvinger - Stroemmen)
    21/08/2019 16:00
14
Relegation Playoff
15
4
2
9
20:29
14
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Notodden)
    22/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sandnes - Notodden)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Notodden)
    25/08/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Notodden)
    18/08/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
15
2
2
11
21:35
8
  • W
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Nest Sotra - Skeid)
    22/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(KFUM - Skeid)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 5 : 1(Jerv - Skeid)
    25/08/2019 16:00
16
Relegation (Championship)
15
1
2
12
19:39
5
  • L
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Jerv - Tromsdalen)
    22/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Nest Sotra - Tromsdalen)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 0 : 4(Stroemmen - Tromsdalen)
    25/08/2019 16:00