National Division - 2018/2019

Una Strassen10US Mondorf les Bains

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal52''
goalMickael Jager
Summary
Second half
goalMickael Jager
52'
52'

G O O O A A L - Mickael Jager scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
26
18
5
3
72:33
59
  • W
  • 5 : 3(F91 Dudelange - RM Hamm Benfica)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 3 : 4(US Hostert - F91 Dudelange)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(F91 Dudelange - FC Victoria Rosport)
    05/05/2019 16:30
  • W
  • 0 : 2(FC Etzella Ettelbruck - F91 Dudelange)
    01/05/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(F91 Dudelange - US Rumelange)
    28/04/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(FC Progres Niedercorn - F91 Dudelange)
    20/04/2019 16:00
2
Europa League (Qualification)
26
15
5
6
65:28
50
  • L
  • 2 : 5(CS Fola Esch - AS Jeunesse Esch)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 0 : 4(FC Differdange 03 - CS Fola Esch)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(CS Fola Esch - RM Hamm Benfica)
    05/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 3(US Hostert - CS Fola Esch)
    01/05/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - FC Victoria Rosport)
    27/04/2019 15:30
  • D
  • 2 : 2(FC Etzella Ettelbruck - CS Fola Esch)
    20/04/2019 17:30
3
Europa League (Qualification)
26
14
6
6
46:30
48
  • W
  • 2 : 5(CS Fola Esch - AS Jeunesse Esch)
    19/05/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(AS Jeunesse Esch - FC Progres Niedercorn)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(FC Differdange 03 - AS Jeunesse Esch)
    05/05/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(AS Jeunesse Esch - Racing FC Union Luxembourg)
    01/05/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(RM Hamm Benfica - AS Jeunesse Esch)
    28/04/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(AS Jeunesse Esch - Union Titus Petange)
    20/04/2019 16:00
4
26
13
5
8
45:35
44
  • W
  • 3 : 0(FC Progres Niedercorn - US Rumelange)
    19/05/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(AS Jeunesse Esch - FC Progres Niedercorn)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 5 : 0(Racing FC Union Luxembourg - FC Progres Niedercorn)
    05/05/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - Union Titus Petange)
    01/05/2019 16:00
  • W
  • 2 : 4(Una Strassen - FC Progres Niedercorn)
    28/04/2019 16:30
  • L
  • 0 : 2(FC Progres Niedercorn - F91 Dudelange)
    20/04/2019 16:00
5
26
13
5
8
35:33
44
  • D
  • 0 : 0(US Mondorf les Bains - FC Differdange 03)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 0 : 4(FC Differdange 03 - CS Fola Esch)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(FC Differdange 03 - AS Jeunesse Esch)
    05/05/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(RM Hamm Benfica - FC Differdange 03)
    01/05/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(FC Differdange 03 - US Hostert)
    28/04/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(FC Victoria Rosport - FC Differdange 03)
    20/04/2019 16:00
6
26
11
6
9
42:31
39
  • L
  • 0 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Etzella Ettelbruck)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(US Rumelange - Racing FC Union Luxembourg)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 5 : 0(Racing FC Union Luxembourg - FC Progres Niedercorn)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(AS Jeunesse Esch - Racing FC Union Luxembourg)
    01/05/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Union Titus Petange - Racing FC Union Luxembourg)
    26/04/2019 18:00
  • W
  • 4 : 1(Racing FC Union Luxembourg - Una Strassen)
    20/04/2019 16:00
7
26
12
3
11
46:43
39
  • L
  • 3 : 4(Una Strassen - US Hostert)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(FC Victoria Rosport - Una Strassen)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Una Strassen - FC Etzella Ettelbruck)
    05/05/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(US Rumelange - Una Strassen)
    01/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 4(Una Strassen - FC Progres Niedercorn)
    28/04/2019 16:30
  • L
  • 4 : 1(Racing FC Union Luxembourg - Una Strassen)
    20/04/2019 16:00
8
26
11
4
11
38:43
37
  • W
  • 2 : 0(Union Titus Petange - FC Victoria Rosport)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(FC Etzella Ettelbruck - Union Titus Petange)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Union Titus Petange - US Rumelange)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - Union Titus Petange)
    01/05/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Union Titus Petange - Racing FC Union Luxembourg)
    26/04/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(AS Jeunesse Esch - Union Titus Petange)
    20/04/2019 16:00
9
26
10
5
11
39:39
35
  • D
  • 0 : 0(US Mondorf les Bains - FC Differdange 03)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(RM Hamm Benfica - US Mondorf les Bains)
    12/05/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(US Mondorf les Bains - US Hostert)
    05/05/2019 14:00
  • W
  • 0 : 4(FC Victoria Rosport - US Mondorf les Bains)
    01/05/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(US Mondorf les Bains - FC Etzella Ettelbruck)
    28/04/2019 14:00
  • W
  • 1 : 3(US Rumelange - US Mondorf les Bains)
    20/04/2019 16:00
10
26
7
7
12
31:44
28
  • W
  • 0 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Etzella Ettelbruck)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(FC Etzella Ettelbruck - Union Titus Petange)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Una Strassen - FC Etzella Ettelbruck)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(FC Etzella Ettelbruck - F91 Dudelange)
    01/05/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(US Mondorf les Bains - FC Etzella Ettelbruck)
    28/04/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(FC Etzella Ettelbruck - CS Fola Esch)
    20/04/2019 17:30
11
26
7
7
12
33:49
28
  • L
  • 2 : 0(Union Titus Petange - FC Victoria Rosport)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(FC Victoria Rosport - Una Strassen)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(F91 Dudelange - FC Victoria Rosport)
    05/05/2019 16:30
  • L
  • 0 : 4(FC Victoria Rosport - US Mondorf les Bains)
    01/05/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - FC Victoria Rosport)
    27/04/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(FC Victoria Rosport - FC Differdange 03)
    20/04/2019 16:00
12
Relegation Playoff
26
7
4
15
37:58
25
  • W
  • 3 : 4(Una Strassen - US Hostert)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 3 : 4(US Hostert - F91 Dudelange)
    12/05/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(US Mondorf les Bains - US Hostert)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 3(US Hostert - CS Fola Esch)
    01/05/2019 14:00
  • L
  • 3 : 1(FC Differdange 03 - US Hostert)
    28/04/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(US Hostert - RM Hamm Benfica)
    20/04/2019 16:00
13
Relegation (Championship)
26
5
4
17
29:50
19
  • L
  • 5 : 3(F91 Dudelange - RM Hamm Benfica)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(RM Hamm Benfica - US Mondorf les Bains)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(CS Fola Esch - RM Hamm Benfica)
    05/05/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(RM Hamm Benfica - FC Differdange 03)
    01/05/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(RM Hamm Benfica - AS Jeunesse Esch)
    28/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(US Hostert - RM Hamm Benfica)
    20/04/2019 16:00
14
Relegation (Championship)
26
4
4
18
34:76
16
  • L
  • 3 : 0(FC Progres Niedercorn - US Rumelange)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(US Rumelange - Racing FC Union Luxembourg)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Union Titus Petange - US Rumelange)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(US Rumelange - Una Strassen)
    01/05/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(F91 Dudelange - US Rumelange)
    28/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(US Rumelange - US Mondorf les Bains)
    20/04/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
13
7
3
3
33:21
24
  • W
  • 5 : 3(F91 Dudelange - RM Hamm Benfica)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(F91 Dudelange - FC Victoria Rosport)
    05/05/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(F91 Dudelange - US Rumelange)
    28/04/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(F91 Dudelange - Racing FC Union Luxembourg)
    14/04/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(F91 Dudelange - Una Strassen)
    30/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(F91 Dudelange - CS Fola Esch)
    03/03/2019 15:00
2
Europa League (Qualification)
13
9
2
2
40:11
29
  • L
  • 2 : 5(CS Fola Esch - AS Jeunesse Esch)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(CS Fola Esch - RM Hamm Benfica)
    05/05/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - FC Victoria Rosport)
    27/04/2019 15:30
  • W
  • 7 : 0(CS Fola Esch - US Rumelange)
    14/04/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(CS Fola Esch - Racing FC Union Luxembourg)
    31/03/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - Una Strassen)
    10/03/2019 15:00
3
Europa League (Qualification)
13
6
4
3
20:12
22
  • D
  • 1 : 1(AS Jeunesse Esch - FC Progres Niedercorn)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(AS Jeunesse Esch - Racing FC Union Luxembourg)
    01/05/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(AS Jeunesse Esch - Union Titus Petange)
    20/04/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(AS Jeunesse Esch - Una Strassen)
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 0 : 3(AS Jeunesse Esch - F91 Dudelange)
    15/03/2019 18:30
  • L
  • 1 : 2(AS Jeunesse Esch - US Mondorf les Bains)
    03/03/2019 15:00
4
13
9
3
1
27:11
30
  • W
  • 3 : 0(FC Progres Niedercorn - US Rumelange)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - Union Titus Petange)
    01/05/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Progres Niedercorn - F91 Dudelange)
    20/04/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Progres Niedercorn - CS Fola Esch)
    07/04/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - RM Hamm Benfica)
    15/03/2019 19:00
  • D
  • 3 : 3(FC Progres Niedercorn - FC Victoria Rosport)
    01/03/2019 19:00
5
13
9
0
4
24:19
27
  • L
  • 0 : 4(FC Differdange 03 - CS Fola Esch)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(FC Differdange 03 - AS Jeunesse Esch)
    05/05/2019 16:30
  • W
  • 3 : 1(FC Differdange 03 - US Hostert)
    28/04/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(FC Differdange 03 - FC Etzella Ettelbruck)
    14/04/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(FC Differdange 03 - FC Progres Niedercorn)
    30/03/2019 17:30
  • L
  • 1 : 5(FC Differdange 03 - Union Titus Petange)
    10/03/2019 15:00
6
13
7
4
2
29:15
25
  • L
  • 0 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Etzella Ettelbruck)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 5 : 0(Racing FC Union Luxembourg - FC Progres Niedercorn)
    05/05/2019 14:00
  • W
  • 4 : 1(Racing FC Union Luxembourg - Una Strassen)
    20/04/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Racing FC Union Luxembourg - US Mondorf les Bains)
    07/04/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Differdange 03)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 2 : 0(Racing FC Union Luxembourg - US Hostert)
    03/03/2019 15:00
7
13
6
0
7
21:24
18
  • L
  • 3 : 4(Una Strassen - US Hostert)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Una Strassen - FC Etzella Ettelbruck)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 4(Una Strassen - FC Progres Niedercorn)
    28/04/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Una Strassen - Union Titus Petange)
    14/04/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Una Strassen - US Mondorf les Bains)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 2 : 0(Una Strassen - FC Differdange 03)
    01/03/2019 18:45
8
13
8
1
4
21:17
25
  • W
  • 2 : 0(Union Titus Petange - FC Victoria Rosport)
    19/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Union Titus Petange - US Rumelange)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Union Titus Petange - Racing FC Union Luxembourg)
    26/04/2019 18:00
  • L
  • 1 : 3(Union Titus Petange - F91 Dudelange)
    07/04/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Union Titus Petange - CS Fola Esch)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 3 : 0(Union Titus Petange - RM Hamm Benfica)
    03/03/2019 15:00
9
13
6
4
3
23:17
22
  • D
  • 0 : 0(US Mondorf les Bains - FC Differdange 03)
    19/05/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(US Mondorf les Bains - US Hostert)
    05/05/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(US Mondorf les Bains - FC Etzella Ettelbruck)
    28/04/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(US Mondorf les Bains - FC Progres Niedercorn)
    14/04/2019 14:00
  • W
  • 4 : 1(US Mondorf les Bains - Union Titus Petange)
    30/03/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(US Mondorf les Bains - F91 Dudelange)
    10/03/2019 15:00
10
13
4
5
4
12:15
17
  • W
  • 2 : 1(FC Etzella Ettelbruck - Union Titus Petange)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(FC Etzella Ettelbruck - F91 Dudelange)
    01/05/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(FC Etzella Ettelbruck - CS Fola Esch)
    20/04/2019 17:30
  • L
  • 0 : 3(FC Etzella Ettelbruck - RM Hamm Benfica)
    07/04/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Etzella Ettelbruck - FC Victoria Rosport)
    17/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - AS Jeunesse Esch)
    10/03/2019 15:00
11
13
5
2
6
18:23
17
  • W
  • 2 : 1(FC Victoria Rosport - Una Strassen)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 0 : 4(FC Victoria Rosport - US Mondorf les Bains)
    01/05/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(FC Victoria Rosport - FC Differdange 03)
    20/04/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(FC Victoria Rosport - US Hostert)
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(FC Victoria Rosport - AS Jeunesse Esch)
    31/03/2019 14:00
  • W
  • 4 : 2(FC Victoria Rosport - US Rumelange)
    10/03/2019 15:00
12
Relegation Playoff
13
3
2
8
19:31
11
  • L
  • 3 : 4(US Hostert - F91 Dudelange)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 3(US Hostert - CS Fola Esch)
    01/05/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(US Hostert - RM Hamm Benfica)
    20/04/2019 16:00
  • L
  • 2 : 3(US Hostert - AS Jeunesse Esch)
    14/04/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(US Hostert - FC Etzella Ettelbruck)
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(US Hostert - FC Progres Niedercorn)
    10/03/2019 15:00
13
Relegation (Championship)
13
2
3
8
14:23
9
  • W
  • 2 : 1(RM Hamm Benfica - US Mondorf les Bains)
    12/05/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(RM Hamm Benfica - FC Differdange 03)
    01/05/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(RM Hamm Benfica - AS Jeunesse Esch)
    28/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(RM Hamm Benfica - FC Victoria Rosport)
    14/04/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(RM Hamm Benfica - US Rumelange)
    31/03/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(RM Hamm Benfica - Racing FC Union Luxembourg)
    10/03/2019 14:00
14
Relegation (Championship)
13
3
2
8
16:36
11
  • W
  • 2 : 1(US Rumelange - Racing FC Union Luxembourg)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(US Rumelange - Una Strassen)
    01/05/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(US Rumelange - US Mondorf les Bains)
    20/04/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(US Rumelange - FC Differdange 03)
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 0 : 4(US Rumelange - US Hostert)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 3 : 5(US Rumelange - FC Etzella Ettelbruck)
    03/03/2019 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
13
11
2
0
39:12
35
  • W
  • 3 : 4(US Hostert - F91 Dudelange)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(FC Etzella Ettelbruck - F91 Dudelange)
    01/05/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(FC Progres Niedercorn - F91 Dudelange)
    20/04/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Union Titus Petange - F91 Dudelange)
    07/04/2019 14:00
  • W
  • 0 : 3(AS Jeunesse Esch - F91 Dudelange)
    15/03/2019 18:30
  • W
  • 1 : 2(US Mondorf les Bains - F91 Dudelange)
    10/03/2019 15:00
2
Europa League (Qualification)
13
6
3
4
25:17
21
  • W
  • 0 : 4(FC Differdange 03 - CS Fola Esch)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 3(US Hostert - CS Fola Esch)
    01/05/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(FC Etzella Ettelbruck - CS Fola Esch)
    20/04/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Progres Niedercorn - CS Fola Esch)
    07/04/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Union Titus Petange - CS Fola Esch)
    15/03/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(F91 Dudelange - CS Fola Esch)
    03/03/2019 15:00
3
Europa League (Qualification)
13
8
2
3
26:18
26
  • W
  • 2 : 5(CS Fola Esch - AS Jeunesse Esch)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(FC Differdange 03 - AS Jeunesse Esch)
    05/05/2019 16:30
  • W
  • 0 : 2(RM Hamm Benfica - AS Jeunesse Esch)
    28/04/2019 14:00
  • W
  • 2 : 3(US Hostert - AS Jeunesse Esch)
    14/04/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(FC Victoria Rosport - AS Jeunesse Esch)
    31/03/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Etzella Ettelbruck - AS Jeunesse Esch)
    10/03/2019 15:00
4
13
4
2
7
18:24
14
  • D
  • 1 : 1(AS Jeunesse Esch - FC Progres Niedercorn)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 5 : 0(Racing FC Union Luxembourg - FC Progres Niedercorn)
    05/05/2019 14:00
  • W
  • 2 : 4(Una Strassen - FC Progres Niedercorn)
    28/04/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(US Mondorf les Bains - FC Progres Niedercorn)
    14/04/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(FC Differdange 03 - FC Progres Niedercorn)
    30/03/2019 17:30
  • W
  • 0 : 1(US Hostert - FC Progres Niedercorn)
    10/03/2019 15:00
5
13
4
5
4
11:14
17
  • D
  • 0 : 0(US Mondorf les Bains - FC Differdange 03)
    19/05/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(RM Hamm Benfica - FC Differdange 03)
    01/05/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(FC Victoria Rosport - FC Differdange 03)
    20/04/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(US Rumelange - FC Differdange 03)
    07/04/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Differdange 03)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 2 : 0(Una Strassen - FC Differdange 03)
    01/03/2019 18:45
6
13
4
2
7
13:16
14
  • L
  • 2 : 1(US Rumelange - Racing FC Union Luxembourg)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(AS Jeunesse Esch - Racing FC Union Luxembourg)
    01/05/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Union Titus Petange - Racing FC Union Luxembourg)
    26/04/2019 18:00
  • L
  • 2 : 0(F91 Dudelange - Racing FC Union Luxembourg)
    14/04/2019 14:00
  • L
  • 3 : 0(CS Fola Esch - Racing FC Union Luxembourg)
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(RM Hamm Benfica - Racing FC Union Luxembourg)
    10/03/2019 14:00
7
13
6
3
4
25:19
21
  • L
  • 2 : 1(FC Victoria Rosport - Una Strassen)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(US Rumelange - Una Strassen)
    01/05/2019 14:00
  • L
  • 4 : 1(Racing FC Union Luxembourg - Una Strassen)
    20/04/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(AS Jeunesse Esch - Una Strassen)
    07/04/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(F91 Dudelange - Una Strassen)
    30/03/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - Una Strassen)
    10/03/2019 15:00
8
13
3
3
7
17:26
12
  • L
  • 2 : 1(FC Etzella Ettelbruck - Union Titus Petange)
    12/05/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - Union Titus Petange)
    01/05/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(AS Jeunesse Esch - Union Titus Petange)
    20/04/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Una Strassen - Union Titus Petange)
    14/04/2019 14:00
  • L
  • 4 : 1(US Mondorf les Bains - Union Titus Petange)
    30/03/2019 17:00
  • W
  • 1 : 5(FC Differdange 03 - Union Titus Petange)
    10/03/2019 15:00
9
13
4
1
8
16:22
13
  • L
  • 2 : 1(RM Hamm Benfica - US Mondorf les Bains)
    12/05/2019 14:00
  • W
  • 0 : 4(FC Victoria Rosport - US Mondorf les Bains)
    01/05/2019 15:00
  • W
  • 1 : 3(US Rumelange - US Mondorf les Bains)
    20/04/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Racing FC Union Luxembourg - US Mondorf les Bains)
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Una Strassen - US Mondorf les Bains)
    15/03/2019 19:00
  • W
  • 1 : 2(AS Jeunesse Esch - US Mondorf les Bains)
    03/03/2019 15:00
10
13
3
2
8
19:29
11
  • W
  • 0 : 3(Racing FC Union Luxembourg - FC Etzella Ettelbruck)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Una Strassen - FC Etzella Ettelbruck)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(US Mondorf les Bains - FC Etzella Ettelbruck)
    28/04/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(FC Differdange 03 - FC Etzella Ettelbruck)
    14/04/2019 14:00
  • L
  • 4 : 0(US Hostert - FC Etzella Ettelbruck)
    31/03/2019 14:00
  • W
  • 3 : 5(US Rumelange - FC Etzella Ettelbruck)
    03/03/2019 15:00
11
13
2
5
6
15:26
11
  • L
  • 2 : 0(Union Titus Petange - FC Victoria Rosport)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(F91 Dudelange - FC Victoria Rosport)
    05/05/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(CS Fola Esch - FC Victoria Rosport)
    27/04/2019 15:30
  • W
  • 1 : 3(RM Hamm Benfica - FC Victoria Rosport)
    14/04/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Etzella Ettelbruck - FC Victoria Rosport)
    17/03/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(FC Progres Niedercorn - FC Victoria Rosport)
    01/03/2019 19:00
12
Relegation Playoff
13
4
2
7
18:27
14
  • W
  • 3 : 4(Una Strassen - US Hostert)
    19/05/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(US Mondorf les Bains - US Hostert)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 3 : 1(FC Differdange 03 - US Hostert)
    28/04/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(FC Victoria Rosport - US Hostert)
    07/04/2019 14:00
  • W
  • 0 : 4(US Rumelange - US Hostert)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 2 : 0(Racing FC Union Luxembourg - US Hostert)
    03/03/2019 15:00
13
Relegation (Championship)
13
3
1
9
15:27
10
  • L
  • 5 : 3(F91 Dudelange - RM Hamm Benfica)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(CS Fola Esch - RM Hamm Benfica)
    05/05/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(US Hostert - RM Hamm Benfica)
    20/04/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(FC Etzella Ettelbruck - RM Hamm Benfica)
    07/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(FC Progres Niedercorn - RM Hamm Benfica)
    15/03/2019 19:00
  • L
  • 3 : 0(Union Titus Petange - RM Hamm Benfica)
    03/03/2019 15:00
14
Relegation (Championship)
13
1
2
10
18:40
5
  • L
  • 3 : 0(FC Progres Niedercorn - US Rumelange)
    19/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Union Titus Petange - US Rumelange)
    05/05/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(F91 Dudelange - US Rumelange)
    28/04/2019 14:00
  • L
  • 7 : 0(CS Fola Esch - US Rumelange)
    14/04/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(RM Hamm Benfica - US Rumelange)
    31/03/2019 14:00
  • L
  • 4 : 2(FC Victoria Rosport - US Rumelange)
    10/03/2019 15:00