Segunda B Grp. II - 2019/2020

Unionistas de Salamanca02Real Union

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal84''
goalMatias Telis
Goal87''
goalEneko Eizmendi
Summary
Second half
84'
goalMatias Telis
87'
goalEneko Eizmendi
87'

G O O O A A L - Eneko Eizmendi scores in the penalty shoot-out.

84'

G O O O A A L - Matias Telis scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
13
9
2
2
35:15
29
  • ?
  • Guijuelo - Athletic Bilbao B
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 1(Athletic Bilbao B - Unionistas de Salamanca)
    16/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Burgos CF - Athletic Bilbao B)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Athletic Bilbao B - Logrones)
    03/11/2019 10:00
  • W
  • 4 : 1(Athletic Bilbao B - Real Valladolid B)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Real Union - Athletic Bilbao B)
    19/10/2019 14:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
13
8
4
1
27:10
28
  • ?
  • CD Calahorra - Leonesa
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Leonesa - Club Haro Deportivo)
    17/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Alaves B - Leonesa)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Leonesa - Real Sociedad B)
    03/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Barakaldo - Leonesa)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Leonesa - SD Leioa)
    20/10/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
13
8
3
2
25:11
27
  • ?
  • Unionistas de Salamanca - Logrones
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Logrones - Burgos CF)
    17/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Logrones - Real Valladolid B)
    09/11/2019 18:00
  • L
  • 3 : 1(Athletic Bilbao B - Logrones)
    03/11/2019 10:00
  • W
  • 3 : 2(Logrones - Real Union)
    26/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(SD Amorebieta - Logrones)
    19/10/2019 14:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
13
7
3
3
25:14
24
  • ?
  • Real Sociedad B - Osasuna B
    23/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Tudelano - Real Sociedad B)
    17/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Real Sociedad B - Salamanca CF UDS)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Leonesa - Real Sociedad B)
    03/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Real Sociedad B - CD Calahorra)
    26/10/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(Club Haro Deportivo - Real Sociedad B)
    20/10/2019 15:00
5
13
7
1
5
18:16
22
  • ?
  • Real Sociedad B - Osasuna B
    23/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Osasuna B - Barakaldo)
    16/11/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(SD Leioa - Osasuna B)
    09/11/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(Osasuna B - Izarra)
    01/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Guijuelo - Osasuna B)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Osasuna B - Unionistas de Salamanca)
    19/10/2019 14:30
6
13
6
3
4
21:16
21
  • ?
  • Burgos CF - Real Valladolid B
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Real Valladolid B - CD Calahorra)
    17/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Logrones - Real Valladolid B)
    09/11/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Real Valladolid B - Club Haro Deportivo)
    02/11/2019 14:45
  • L
  • 4 : 1(Athletic Bilbao B - Real Valladolid B)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Real Valladolid B - Alaves B)
    19/10/2019 15:00
7
13
6
2
5
18:18
20
  • ?
  • Club Haro Deportivo - Salamanca CF UDS
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Salamanca CF UDS - Alaves B)
    17/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Real Sociedad B - Salamanca CF UDS)
    09/11/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Salamanca CF UDS - Barakaldo)
    02/11/2019 19:00
  • L
  • 2 : 1(SD Leioa - Salamanca CF UDS)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Salamanca CF UDS - Izarra)
    20/10/2019 15:00
8
13
5
4
4
15:17
19
  • ?
  • Burgos CF - Real Valladolid B
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Logrones - Burgos CF)
    17/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Burgos CF - Athletic Bilbao B)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Real Union - Burgos CF)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Burgos CF - SD Amorebieta)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Arenas Getxo - Burgos CF)
    19/10/2019 16:00
9
13
3
9
1
15:13
18
  • ?
  • CD Calahorra - Leonesa
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Real Valladolid B - CD Calahorra)
    17/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Club Haro Deportivo - CD Calahorra)
    09/11/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(CD Calahorra - Alaves B)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Real Sociedad B - CD Calahorra)
    26/10/2019 16:30
  • D
  • 3 : 3(CD Calahorra - Barakaldo)
    20/10/2019 15:00
10
13
4
5
4
14:17
17
  • ?
  • SD Leioa - SD Amorebieta
    23/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(SD Amorebieta - Izarra)
    16/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Guijuelo - SD Amorebieta)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(SD Amorebieta - Unionistas de Salamanca)
    01/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Burgos CF - SD Amorebieta)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(SD Amorebieta - Logrones)
    19/10/2019 14:30
11
13
5
2
6
17:23
17
  • ?
  • Barakaldo - Arenas Getxo
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Osasuna B - Barakaldo)
    16/11/2019 15:30
  • W
  • 3 : 1(Barakaldo - Tudelano)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Salamanca CF UDS - Barakaldo)
    02/11/2019 19:00
  • D
  • 0 : 0(Barakaldo - Leonesa)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(CD Calahorra - Barakaldo)
    20/10/2019 15:00
12
13
4
4
5
13:13
16
  • ?
  • Alaves B - Tudelano
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Salamanca CF UDS - Alaves B)
    17/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Alaves B - Leonesa)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(CD Calahorra - Alaves B)
    03/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Alaves B - Club Haro Deportivo)
    27/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Real Valladolid B - Alaves B)
    19/10/2019 15:00
13
13
4
4
5
12:15
16
  • ?
  • Club Haro Deportivo - Salamanca CF UDS
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Leonesa - Club Haro Deportivo)
    17/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Club Haro Deportivo - CD Calahorra)
    09/11/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Real Valladolid B - Club Haro Deportivo)
    02/11/2019 14:45
  • L
  • 2 : 0(Alaves B - Club Haro Deportivo)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Club Haro Deportivo - Real Sociedad B)
    20/10/2019 15:00
14
13
4
3
6
18:19
15
  • ?
  • Izarra - Real Union
    24/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Real Union - Guijuelo)
    17/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Unionistas de Salamanca - Real Union)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Real Union - Burgos CF)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Logrones - Real Union)
    26/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Real Union - Athletic Bilbao B)
    19/10/2019 14:00
15
13
4
3
6
11:17
15
  • ?
  • Izarra - Real Union
    24/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(SD Amorebieta - Izarra)
    16/11/2019 15:30
  • W
  • 3 : 1(Izarra - Arenas Getxo)
    10/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Osasuna B - Izarra)
    01/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Izarra - Tudelano)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Salamanca CF UDS - Izarra)
    20/10/2019 15:00
16
Relegation Playoff
13
3
6
4
12:19
15
  • ?
  • Alaves B - Tudelano
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Tudelano - Real Sociedad B)
    17/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Barakaldo - Tudelano)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Tudelano - SD Leioa)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Izarra - Tudelano)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Tudelano - Guijuelo)
    20/10/2019 14:30
17
Relegation (Championship)
13
3
3
7
17:21
12
  • ?
  • SD Leioa - SD Amorebieta
    23/11/2019 16:30
  • W
  • 0 : 3(Arenas Getxo - SD Leioa)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(SD Leioa - Osasuna B)
    09/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(Tudelano - SD Leioa)
    03/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(SD Leioa - Salamanca CF UDS)
    26/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Leonesa - SD Leioa)
    20/10/2019 16:00
18
Relegation (Championship)
13
2
3
8
8:16
9
  • ?
  • Guijuelo - Athletic Bilbao B
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Real Union - Guijuelo)
    17/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Guijuelo - SD Amorebieta)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Arenas Getxo - Guijuelo)
    02/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Guijuelo - Osasuna B)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Tudelano - Guijuelo)
    20/10/2019 14:30
19
Relegation (Championship)
13
2
2
9
13:25
8
  • ?
  • Unionistas de Salamanca - Logrones
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 1(Athletic Bilbao B - Unionistas de Salamanca)
    16/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Unionistas de Salamanca - Real Union)
    09/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 3(SD Amorebieta - Unionistas de Salamanca)
    01/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Unionistas de Salamanca - Arenas Getxo)
    27/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Osasuna B - Unionistas de Salamanca)
    19/10/2019 14:30
20
Relegation (Championship)
13
1
4
8
9:28
7
  • ?
  • Barakaldo - Arenas Getxo
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(Arenas Getxo - SD Leioa)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Izarra - Arenas Getxo)
    10/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Arenas Getxo - Guijuelo)
    02/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Unionistas de Salamanca - Arenas Getxo)
    27/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(Arenas Getxo - Burgos CF)
    19/10/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
7
5
2
0
23:6
17
  • ?
  • Athletic Bilbao B - Izarra
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 4 : 1(Athletic Bilbao B - Unionistas de Salamanca)
    16/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Athletic Bilbao B - Logrones)
    03/11/2019 10:00
  • W
  • 4 : 1(Athletic Bilbao B - Real Valladolid B)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Athletic Bilbao B - SD Amorebieta)
    12/10/2019 14:00
  • W
  • 5 : 0(Athletic Bilbao B - Osasuna B)
    28/09/2019 16:30
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
6
1
0
20:4
19
  • ?
  • Leonesa - Salamanca CF UDS
    08/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Leonesa - Club Haro Deportivo)
    17/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Leonesa - Real Sociedad B)
    03/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Leonesa - SD Leioa)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Leonesa - Guijuelo)
    05/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Leonesa - Burgos CF)
    22/09/2019 17:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
5
1
1
18:6
16
  • ?
  • Logrones - Guijuelo
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Logrones - Burgos CF)
    17/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Logrones - Real Valladolid B)
    09/11/2019 18:00
  • W
  • 3 : 2(Logrones - Real Union)
    26/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Logrones - Arenas Getxo)
    12/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Logrones - Tudelano)
    29/09/2019 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
5
1
0
15:5
16
  • ?
  • Real Sociedad B - Osasuna B
    23/11/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Real Sociedad B - Salamanca CF UDS)
    09/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Real Sociedad B - CD Calahorra)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(Real Sociedad B - Alaves B)
    13/10/2019 16:00
  • W
  • 4 : 3(Real Sociedad B - SD Leioa)
    22/09/2019 16:15
  • W
  • 2 : 0(Real Sociedad B - Guijuelo)
    07/09/2019 14:00
5
7
6
0
1
13:4
18
  • ?
  • Osasuna B - Alaves B
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Osasuna B - Barakaldo)
    16/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Osasuna B - Izarra)
    01/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Osasuna B - Unionistas de Salamanca)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Osasuna B - Logrones)
    06/10/2019 10:00
  • W
  • 4 : 2(Osasuna B - Real Union)
    21/09/2019 14:30
6
7
5
2
0
15:7
17
  • ?
  • Real Valladolid B - Leonesa
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Real Valladolid B - CD Calahorra)
    17/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Real Valladolid B - Club Haro Deportivo)
    02/11/2019 14:45
  • W
  • 1 : 0(Real Valladolid B - Alaves B)
    19/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Real Valladolid B - Real Sociedad B)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Real Valladolid B - Barakaldo)
    22/09/2019 15:30
7
7
4
2
1
11:5
14
  • ?
  • Salamanca CF UDS - CD Calahorra
    01/12/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Salamanca CF UDS - Alaves B)
    17/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Salamanca CF UDS - Barakaldo)
    02/11/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(Salamanca CF UDS - Izarra)
    20/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Salamanca CF UDS - Unionistas de Salamanca)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Salamanca CF UDS - Logrones)
    22/09/2019 15:00
8
6
3
1
2
8:6
10
  • ?
  • Burgos CF - Real Valladolid B
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Burgos CF - Athletic Bilbao B)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Burgos CF - SD Amorebieta)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 2(Burgos CF - Osasuna B)
    13/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Burgos CF - Salamanca CF UDS)
    29/09/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Burgos CF - CD Calahorra)
    15/09/2019 15:00
9
6
2
4
0
9:6
10
  • ?
  • CD Calahorra - Leonesa
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(CD Calahorra - Alaves B)
    03/11/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(CD Calahorra - Barakaldo)
    20/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(CD Calahorra - Izarra)
    06/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(CD Calahorra - Unionistas de Salamanca)
    22/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(CD Calahorra - Logrones)
    08/09/2019 16:00
10
7
2
1
4
6:11
7
  • ?
  • SD Amorebieta - Barakaldo
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(SD Amorebieta - Izarra)
    16/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 3(SD Amorebieta - Unionistas de Salamanca)
    01/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(SD Amorebieta - Logrones)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 1 : 4(SD Amorebieta - Real Union)
    05/10/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(SD Amorebieta - Real Valladolid B)
    28/09/2019 14:30
11
6
3
1
2
8:10
10
  • ?
  • Barakaldo - Arenas Getxo
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Barakaldo - Tudelano)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Barakaldo - Leonesa)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Barakaldo - Club Haro Deportivo)
    13/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 5(Barakaldo - Real Sociedad B)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Barakaldo - Izarra)
    08/09/2019 16:00
12
6
4
2
0
11:3
14
  • ?
  • Alaves B - Tudelano
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Alaves B - Leonesa)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Alaves B - Club Haro Deportivo)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Alaves B - Barakaldo)
    05/10/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(Alaves B - Izarra)
    22/09/2019 10:00
  • W
  • 2 : 1(Alaves B - Unionistas de Salamanca)
    08/09/2019 10:00
13
6
2
3
1
6:6
9
  • ?
  • Club Haro Deportivo - Salamanca CF UDS
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Club Haro Deportivo - CD Calahorra)
    09/11/2019 18:00
  • W
  • 2 : 0(Club Haro Deportivo - Real Sociedad B)
    20/10/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Club Haro Deportivo - SD Leioa)
    06/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Club Haro Deportivo - Guijuelo)
    22/09/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Club Haro Deportivo - Burgos CF)
    07/09/2019 15:00
14
7
2
2
3
7:8
8
  • ?
  • Real Union - SD Leioa
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Real Union - Guijuelo)
    17/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Real Union - Burgos CF)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Real Union - Athletic Bilbao B)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Real Union - Real Valladolid B)
    12/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Real Union - Arenas Getxo)
    28/09/2019 14:00
15
6
3
1
2
7:5
10
  • ?
  • Izarra - Real Union
    24/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Izarra - Arenas Getxo)
    10/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Izarra - Tudelano)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Izarra - Leonesa)
    13/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Izarra - Club Haro Deportivo)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Izarra - Real Sociedad B)
    14/09/2019 17:00
16
Relegation Playoff
7
2
4
1
7:8
10
  • ?
  • Tudelano - Club Haro Deportivo
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Tudelano - Real Sociedad B)
    17/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Tudelano - SD Leioa)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Tudelano - Guijuelo)
    20/10/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Tudelano - Burgos CF)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(Tudelano - Athletic Bilbao B)
    22/09/2019 15:00
17
Relegation (Championship)
6
2
2
2
8:8
8
  • ?
  • SD Leioa - SD Amorebieta
    23/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(SD Leioa - Osasuna B)
    09/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(SD Leioa - Salamanca CF UDS)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(SD Leioa - CD Calahorra)
    12/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(SD Leioa - Alaves B)
    28/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(SD Leioa - Barakaldo)
    14/09/2019 16:00
18
Relegation (Championship)
6
1
1
4
4:7
4
  • ?
  • Guijuelo - Athletic Bilbao B
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Guijuelo - SD Amorebieta)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Guijuelo - Osasuna B)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Guijuelo - Salamanca CF UDS)
    13/10/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Guijuelo - CD Calahorra)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Guijuelo - Alaves B)
    14/09/2019 16:00
19
Relegation (Championship)
6
1
1
4
6:11
4
  • ?
  • Unionistas de Salamanca - Logrones
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Unionistas de Salamanca - Real Union)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Unionistas de Salamanca - Arenas Getxo)
    27/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Unionistas de Salamanca - Tudelano)
    12/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Unionistas de Salamanca - Leonesa)
    28/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Unionistas de Salamanca - Club Haro Deportivo)
    15/09/2019 10:00
20
Relegation (Championship)
7
0
3
4
3:12
3
  • ?
  • Arenas Getxo - Real Sociedad B
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(Arenas Getxo - SD Leioa)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Arenas Getxo - Guijuelo)
    02/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(Arenas Getxo - Burgos CF)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Arenas Getxo - Athletic Bilbao B)
    05/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arenas Getxo - SD Amorebieta)
    22/09/2019 16:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
6
4
0
2
12:9
12
  • ?
  • Guijuelo - Athletic Bilbao B
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Burgos CF - Athletic Bilbao B)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Real Union - Athletic Bilbao B)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Arenas Getxo - Athletic Bilbao B)
    05/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Tudelano - Athletic Bilbao B)
    22/09/2019 15:00
  • L
  • 5 : 2(Leonesa - Athletic Bilbao B)
    08/09/2019 17:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
2
3
1
7:6
9
  • ?
  • CD Calahorra - Leonesa
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Alaves B - Leonesa)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Barakaldo - Leonesa)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Izarra - Leonesa)
    13/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Unionistas de Salamanca - Leonesa)
    28/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Logrones - Leonesa)
    15/09/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
3
2
1
7:5
11
  • ?
  • Unionistas de Salamanca - Logrones
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Athletic Bilbao B - Logrones)
    03/11/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(SD Amorebieta - Logrones)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Osasuna B - Logrones)
    06/10/2019 10:00
  • W
  • 0 : 2(Salamanca CF UDS - Logrones)
    22/09/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(CD Calahorra - Logrones)
    08/09/2019 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
2
2
3
10:9
8
  • ?
  • Arenas Getxo - Real Sociedad B
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Tudelano - Real Sociedad B)
    17/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Leonesa - Real Sociedad B)
    03/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Club Haro Deportivo - Real Sociedad B)
    20/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Real Valladolid B - Real Sociedad B)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 0 : 5(Barakaldo - Real Sociedad B)
    29/09/2019 16:00
5
6
1
1
4
5:12
4
  • ?
  • Real Sociedad B - Osasuna B
    23/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(SD Leioa - Osasuna B)
    09/11/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(Guijuelo - Osasuna B)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Burgos CF - Osasuna B)
    13/10/2019 15:00
  • L
  • 5 : 0(Athletic Bilbao B - Osasuna B)
    28/09/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(SD Amorebieta - Osasuna B)
    14/09/2019 14:30
6
6
1
1
4
6:9
4
  • ?
  • Burgos CF - Real Valladolid B
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Logrones - Real Valladolid B)
    09/11/2019 18:00
  • L
  • 4 : 1(Athletic Bilbao B - Real Valladolid B)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Real Union - Real Valladolid B)
    12/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(SD Amorebieta - Real Valladolid B)
    28/09/2019 14:30
  • W
  • 0 : 3(Arenas Getxo - Real Valladolid B)
    14/09/2019 16:00
7
6
2
0
4
7:13
6
  • ?
  • Club Haro Deportivo - Salamanca CF UDS
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Real Sociedad B - Salamanca CF UDS)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(SD Leioa - Salamanca CF UDS)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Guijuelo - Salamanca CF UDS)
    13/10/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Burgos CF - Salamanca CF UDS)
    29/09/2019 14:30
  • L
  • 4 : 0(Athletic Bilbao B - Salamanca CF UDS)
    14/09/2019 16:00
8
7
2
3
2
7:11
9
  • ?
  • Guijuelo - Burgos CF
    08/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Logrones - Burgos CF)
    17/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Real Union - Burgos CF)
    03/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Arenas Getxo - Burgos CF)
    19/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Tudelano - Burgos CF)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Leonesa - Burgos CF)
    22/09/2019 17:00
9
7
1
5
1
6:7
8
  • ?
  • Salamanca CF UDS - CD Calahorra
    01/12/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Real Valladolid B - CD Calahorra)
    17/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Club Haro Deportivo - CD Calahorra)
    09/11/2019 18:00
  • L
  • 2 : 0(Real Sociedad B - CD Calahorra)
    26/10/2019 16:30
  • D
  • 3 : 3(SD Leioa - CD Calahorra)
    12/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Guijuelo - CD Calahorra)
    29/09/2019 16:00
10
6
2
4
0
8:6
10
  • ?
  • SD Leioa - SD Amorebieta
    23/11/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Guijuelo - SD Amorebieta)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Burgos CF - SD Amorebieta)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Athletic Bilbao B - SD Amorebieta)
    12/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Arenas Getxo - SD Amorebieta)
    22/09/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Tudelano - SD Amorebieta)
    08/09/2019 16:00
11
7
2
1
4
9:13
7
  • ?
  • SD Amorebieta - Barakaldo
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Osasuna B - Barakaldo)
    16/11/2019 15:30
  • L
  • 3 : 0(Salamanca CF UDS - Barakaldo)
    02/11/2019 19:00
  • D
  • 3 : 3(CD Calahorra - Barakaldo)
    20/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Alaves B - Barakaldo)
    05/10/2019 14:00
  • L
  • 3 : 1(Real Valladolid B - Barakaldo)
    22/09/2019 15:30
12
7
0
2
5
2:10
2
  • ?
  • Osasuna B - Alaves B
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Salamanca CF UDS - Alaves B)
    17/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(CD Calahorra - Alaves B)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Real Valladolid B - Alaves B)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Real Sociedad B - Alaves B)
    13/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(SD Leioa - Alaves B)
    28/09/2019 16:00
13
7
2
1
4
6:9
7
  • ?
  • Tudelano - Club Haro Deportivo
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Leonesa - Club Haro Deportivo)
    17/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Real Valladolid B - Club Haro Deportivo)
    02/11/2019 14:45
  • L
  • 2 : 0(Alaves B - Club Haro Deportivo)
    27/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Barakaldo - Club Haro Deportivo)
    13/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Izarra - Club Haro Deportivo)
    29/09/2019 16:00
14
6
2
1
3
11:11
7
  • ?
  • Izarra - Real Union
    24/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Unionistas de Salamanca - Real Union)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Logrones - Real Union)
    26/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 4(SD Amorebieta - Real Union)
    05/10/2019 14:30
  • L
  • 4 : 2(Osasuna B - Real Union)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Salamanca CF UDS - Real Union)
    08/09/2019 17:00
15
7
1
2
4
4:12
5
  • ?
  • Athletic Bilbao B - Izarra
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(SD Amorebieta - Izarra)
    16/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Osasuna B - Izarra)
    01/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Salamanca CF UDS - Izarra)
    20/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(CD Calahorra - Izarra)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Alaves B - Izarra)
    22/09/2019 10:00
16
Relegation Playoff
6
1
2
3
5:11
5
  • ?
  • Alaves B - Tudelano
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Barakaldo - Tudelano)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Izarra - Tudelano)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Unionistas de Salamanca - Tudelano)
    12/10/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Logrones - Tudelano)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Real Union - Tudelano)
    15/09/2019 16:00
17
Relegation (Championship)
7
1
1
5
9:13
4
  • ?
  • Real Union - SD Leioa
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Arenas Getxo - SD Leioa)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Tudelano - SD Leioa)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Leonesa - SD Leioa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Club Haro Deportivo - SD Leioa)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 4 : 3(Real Sociedad B - SD Leioa)
    22/09/2019 16:15
18
Relegation (Championship)
7
1
2
4
4:9
5
  • ?
  • Logrones - Guijuelo
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Real Union - Guijuelo)
    17/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Arenas Getxo - Guijuelo)
    02/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Tudelano - Guijuelo)
    20/10/2019 14:30
  • L
  • 3 : 1(Leonesa - Guijuelo)
    05/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Club Haro Deportivo - Guijuelo)
    22/09/2019 15:00
19
Relegation (Championship)
7
1
1
5
7:14
4
  • ?
  • Burgos CF - Unionistas de Salamanca
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 4 : 1(Athletic Bilbao B - Unionistas de Salamanca)
    16/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(SD Amorebieta - Unionistas de Salamanca)
    01/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Osasuna B - Unionistas de Salamanca)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Salamanca CF UDS - Unionistas de Salamanca)
    06/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(CD Calahorra - Unionistas de Salamanca)
    22/09/2019 16:00
20
Relegation (Championship)
6
1
1
4
6:16
4
  • ?
  • Barakaldo - Arenas Getxo
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Izarra - Arenas Getxo)
    10/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Unionistas de Salamanca - Arenas Getxo)
    27/10/2019 11:00
  • L
  • 4 : 0(Logrones - Arenas Getxo)
    12/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Real Union - Arenas Getxo)
    28/09/2019 14:00
  • L
  • 4 : 1(Osasuna B - Arenas Getxo)
    07/09/2019 16:00