1. Division - 2020/2021

Widzew Lodz02LKS Lodz

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow and red card85''
yellow and red cardBartlomiej Poczobut
Goal16''
goalMaksymilian Rozwandowicz
Goal64''
goalAdrian Klimczak

TV Channels:

Summary
16'
goalMaksymilian Rozwandowicz
Second half
64'
goalAdrian Klimczak
yellow-red cardBartlomiej Poczobut
85'
85'

RED CARD! - Bartlomiej Poczobut receives his second yellow card and is sent off!

64'

G O O O A A L - Adrian Klimczak scores in the penalty shoot-out.

16'

G O O O A A L - Maksymilian Rozwandowicz scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
4
4
0
0
11:1
12
  • ?
  • LKS Lodz - Sandecja Nowy Sacz
    27/09/2020 10:40
  • W
  • 1 : 2(Zaglebie Sosnowiec - LKS Lodz)
    19/09/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Widzew Lodz - LKS Lodz)
    16/09/2020 17:10
  • W
  • 3 : 0(LKS Lodz - Stomil Olsztyn)
    12/09/2020 10:40
  • W
  • 0 : 4(Odra Opole - LKS Lodz)
    28/08/2020 15:40
2
Champions League (Promotion)
4
4
0
0
6:0
12
  • ?
  • Termalica Nieciecza - Arka Gdynia
    25/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Resovia)
    19/09/2020 18:00
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - GKS Belchatow)
    12/09/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Termalica Nieciecza)
    05/09/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Termalica Nieciecza - Zaglebie Sosnowiec)
    29/08/2020 18:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
3
3
0
0
11:2
9
  • ?
  • Gornik Leczna - Arka Gdynia
    13/09/2020 10:40
  • W
  • 4 : 0(Arka Gdynia - Miedz Legnica)
    18/09/2020 15:40
  • W
  • 3 : 2(Arka Gdynia - Puszcza Niepolomice)
    04/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 4(GKS Jastrzebie - Arka Gdynia)
    28/08/2020 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
3
3
0
0
7:0
9
  • ?
  • Gornik Leczna - Arka Gdynia
    13/09/2020 10:40
  • W
  • 0 : 2(Korona Kielce - Gornik Leczna)
    20/09/2020 10:40
  • W
  • 2 : 0(Gornik Leczna - Resovia)
    06/09/2020 14:00
  • W
  • 3 : 0(Gornik Leczna - GKS Belchatow)
    29/08/2020 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
3
3
0
0
7:2
9
  • ?
  • Radomiak Radom - Puszcza Niepolomice
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(Chrobry Glogow - Radomiak Radom)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(GKS Jastrzebie - Radomiak Radom)
    11/09/2020 14:00
  • W
  • 4 : 1(Radomiak Radom - Widzew Lodz)
    29/08/2020 10:40
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
3
0
1
4:5
9
  • ?
  • Odra Opole - GKS Belchatow
    25/09/2020 17:45
  • W
  • 1 : 2(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    19/09/2020 14:30
  • W
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - Odra Opole)
    16/09/2020 17:45
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Zaglebie Sosnowiec)
    11/09/2020 17:45
  • L
  • 0 : 4(Odra Opole - LKS Lodz)
    28/08/2020 15:40
7
4
2
1
1
6:3
7
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Chrobry Glogow
    27/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - GKS Jastrzebie)
    19/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Chrobry Glogow - Radomiak Radom)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(Chrobry Glogow - Widzew Lodz)
    10/09/2020 18:30
  • D
  • 1 : 1(Chrobry Glogow - Korona Kielce)
    30/08/2020 10:40
8
4
2
0
2
7:6
6
  • ?
  • Miedz Legnica - Korona Kielce
    26/09/2020 10:40
  • L
  • 4 : 0(Arka Gdynia - Miedz Legnica)
    18/09/2020 15:40
  • W
  • 4 : 0(Miedz Legnica - Resovia)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(GKS Belchatow - Miedz Legnica)
    05/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Miedz Legnica - Sandecja Nowy Sacz)
    29/08/2020 14:00
9
4
1
2
1
4:5
5
  • ?
  • Miedz Legnica - Korona Kielce
    26/09/2020 10:40
  • L
  • 0 : 2(Korona Kielce - Gornik Leczna)
    20/09/2020 10:40
  • D
  • 0 : 0(Puszcza Niepolomice - Korona Kielce)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(Korona Kielce - GKS Jastrzebie)
    05/09/2020 10:40
  • D
  • 1 : 1(Chrobry Glogow - Korona Kielce)
    30/08/2020 10:40
10
4
1
2
1
3:4
5
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Resovia
    25/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - GKS Tychy 71)
    19/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(GKS Tychy 71 - Sandecja Nowy Sacz)
    12/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(Zaglebie Sosnowiec - GKS Tychy 71)
    06/09/2020 10:40
  • D
  • 0 : 0(GKS Tychy 71 - Stomil Olsztyn)
    29/08/2020 17:00
11
4
1
0
3
4:4
3
  • ?
  • Stomil Olsztyn - Zaglebie Sosnowiec
    25/09/2020 17:45
  • L
  • 1 : 2(Zaglebie Sosnowiec - LKS Lodz)
    19/09/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Zaglebie Sosnowiec)
    11/09/2020 17:45
  • W
  • 3 : 0(Zaglebie Sosnowiec - GKS Tychy 71)
    06/09/2020 10:40
  • L
  • 1 : 0(Termalica Nieciecza - Zaglebie Sosnowiec)
    29/08/2020 18:00
12
4
1
0
3
3:8
3
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Resovia
    25/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Resovia)
    19/09/2020 18:00
  • L
  • 4 : 0(Miedz Legnica - Resovia)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Gornik Leczna - Resovia)
    06/09/2020 14:00
  • W
  • 0 : 3(Puszcza Niepolomice - Resovia)
    29/08/2020 17:00
13
4
1
0
3
3:9
3
  • ?
  • GKS Jastrzebie - Widzew Lodz
    25/09/2020 15:40
  • W
  • 2 : 0(Widzew Lodz - Stomil Olsztyn)
    19/09/2020 10:40
  • L
  • 0 : 2(Widzew Lodz - LKS Lodz)
    16/09/2020 17:10
  • L
  • 3 : 0(Chrobry Glogow - Widzew Lodz)
    10/09/2020 18:30
  • L
  • 4 : 1(Radomiak Radom - Widzew Lodz)
    29/08/2020 10:40
14
4
1
1
2
2:6
2
  • ?
  • Odra Opole - GKS Belchatow
    25/09/2020 17:45
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - GKS Tychy 71)
    19/09/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - GKS Belchatow)
    12/09/2020 18:00
  • W
  • 1 : 0(GKS Belchatow - Miedz Legnica)
    05/09/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Gornik Leczna - GKS Belchatow)
    29/08/2020 15:00
15
3
0
1
2
2:6
1
  • ?
  • Radomiak Radom - Puszcza Niepolomice
    20/09/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Puszcza Niepolomice - Korona Kielce)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(Arka Gdynia - Puszcza Niepolomice)
    04/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 3(Puszcza Niepolomice - Resovia)
    29/08/2020 17:00
16
4
0
1
3
0:6
1
  • ?
  • Stomil Olsztyn - Zaglebie Sosnowiec
    25/09/2020 17:45
  • L
  • 2 : 0(Widzew Lodz - Stomil Olsztyn)
    19/09/2020 10:40
  • L
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - Odra Opole)
    16/09/2020 17:45
  • L
  • 3 : 0(LKS Lodz - Stomil Olsztyn)
    12/09/2020 10:40
  • D
  • 0 : 0(GKS Tychy 71 - Stomil Olsztyn)
    29/08/2020 17:00
17
4
0
0
4
2:8
0
  • ?
  • LKS Lodz - Sandecja Nowy Sacz
    27/09/2020 10:40
  • L
  • 1 : 2(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    19/09/2020 14:30
  • L
  • 2 : 0(GKS Tychy 71 - Sandecja Nowy Sacz)
    12/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Termalica Nieciecza)
    05/09/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(Miedz Legnica - Sandecja Nowy Sacz)
    29/08/2020 14:00
18
Relegation (Championship)
4
0
0
4
2:9
0
  • ?
  • GKS Jastrzebie - Widzew Lodz
    25/09/2020 15:40
  • L
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - GKS Jastrzebie)
    19/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(GKS Jastrzebie - Radomiak Radom)
    11/09/2020 14:00
  • L
  • 3 : 2(Korona Kielce - GKS Jastrzebie)
    05/09/2020 10:40
  • L
  • 0 : 4(GKS Jastrzebie - Arka Gdynia)
    28/08/2020 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
1
1
0
0
3:0
3
  • ?
  • LKS Lodz - Sandecja Nowy Sacz
    27/09/2020 10:40
  • W
  • 3 : 0(LKS Lodz - Stomil Olsztyn)
    12/09/2020 10:40
2
Champions League (Promotion)
3
3
0
0
5:0
9
  • ?
  • Termalica Nieciecza - Arka Gdynia
    25/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Resovia)
    19/09/2020 18:00
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - GKS Belchatow)
    12/09/2020 18:00
  • W
  • 1 : 0(Termalica Nieciecza - Zaglebie Sosnowiec)
    29/08/2020 18:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
2
2
0
0
7:2
6
  • ?
  • Arka Gdynia - GKS Tychy 71
    29/09/2020 18:40
  • W
  • 4 : 0(Arka Gdynia - Miedz Legnica)
    18/09/2020 15:40
  • W
  • 3 : 2(Arka Gdynia - Puszcza Niepolomice)
    04/09/2020 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
2
2
0
0
5:0
6
  • ?
  • Gornik Leczna - Arka Gdynia
    13/09/2020 10:40
  • W
  • 2 : 0(Gornik Leczna - Resovia)
    06/09/2020 14:00
  • W
  • 3 : 0(Gornik Leczna - GKS Belchatow)
    29/08/2020 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
1
1
0
0
4:1
3
  • ?
  • Radomiak Radom - Puszcza Niepolomice
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 4 : 1(Radomiak Radom - Widzew Lodz)
    29/08/2020 10:40
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
2
1
0
1
1:4
3
  • ?
  • Odra Opole - GKS Belchatow
    25/09/2020 17:45
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Zaglebie Sosnowiec)
    11/09/2020 17:45
  • L
  • 0 : 4(Odra Opole - LKS Lodz)
    28/08/2020 15:40
7
4
2
1
1
6:3
7
  • ?
  • Chrobry Glogow - Gornik Leczna
    30/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - GKS Jastrzebie)
    19/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Chrobry Glogow - Radomiak Radom)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(Chrobry Glogow - Widzew Lodz)
    10/09/2020 18:30
  • D
  • 1 : 1(Chrobry Glogow - Korona Kielce)
    30/08/2020 10:40
8
2
2
0
0
7:1
6
  • ?
  • Miedz Legnica - Korona Kielce
    26/09/2020 10:40
  • W
  • 4 : 0(Miedz Legnica - Resovia)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(Miedz Legnica - Sandecja Nowy Sacz)
    29/08/2020 14:00
9
2
1
0
1
3:4
3
  • ?
  • Korona Kielce - Termalica Nieciecza
    30/09/2020 16:10
  • L
  • 0 : 2(Korona Kielce - Gornik Leczna)
    20/09/2020 10:40
  • W
  • 3 : 2(Korona Kielce - GKS Jastrzebie)
    05/09/2020 10:40
10
2
1
1
0
2:0
4
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Resovia
    25/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(GKS Tychy 71 - Sandecja Nowy Sacz)
    12/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(GKS Tychy 71 - Stomil Olsztyn)
    29/08/2020 17:00
11
2
1
0
1
4:2
3
  • ?
  • Zaglebie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sacz
    03/10/2020 10:40
  • L
  • 1 : 2(Zaglebie Sosnowiec - LKS Lodz)
    19/09/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Zaglebie Sosnowiec - GKS Tychy 71)
    06/09/2020 10:40
12
0
0
0
0
0:0
0
  • ?
  • Resovia - Stomil Olsztyn
    10/10/2020 16:00
13
2
1
0
1
2:2
3
  • ?
  • Widzew Lodz - Zaglebie Sosnowiec
    29/09/2020 16:10
  • W
  • 2 : 0(Widzew Lodz - Stomil Olsztyn)
    19/09/2020 10:40
  • L
  • 0 : 2(Widzew Lodz - LKS Lodz)
    16/09/2020 17:10
14
2
1
1
0
2:1
4
  • ?
  • GKS Belchatow - LKS Lodz
    30/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - GKS Tychy 71)
    19/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(GKS Belchatow - Miedz Legnica)
    05/09/2020 16:00
15
2
0
1
1
0:3
1
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Chrobry Glogow
    27/09/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Puszcza Niepolomice - Korona Kielce)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 3(Puszcza Niepolomice - Resovia)
    29/08/2020 17:00
16
1
0
0
1
0:1
0
  • ?
  • Stomil Olsztyn - Zaglebie Sosnowiec
    25/09/2020 17:45
  • L
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - Odra Opole)
    16/09/2020 17:45
17
2
0
0
2
1:3
0
  • ?
  • Sandecja Nowy Sacz - Stomil Olsztyn
    30/09/2020 14:00
  • L
  • 1 : 2(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    19/09/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Termalica Nieciecza)
    05/09/2020 15:00
18
Relegation (Championship)
2
0
0
2
0:5
0
  • ?
  • GKS Jastrzebie - Widzew Lodz
    25/09/2020 15:40
  • L
  • 0 : 1(GKS Jastrzebie - Radomiak Radom)
    11/09/2020 14:00
  • L
  • 0 : 4(GKS Jastrzebie - Arka Gdynia)
    28/08/2020 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
3
3
0
0
8:1
9
  • ?
  • GKS Belchatow - LKS Lodz
    30/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(Zaglebie Sosnowiec - LKS Lodz)
    19/09/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Widzew Lodz - LKS Lodz)
    16/09/2020 17:10
  • W
  • 0 : 4(Odra Opole - LKS Lodz)
    28/08/2020 15:40
2
Champions League (Promotion)
1
1
0
0
1:0
3
  • ?
  • Korona Kielce - Termalica Nieciecza
    30/09/2020 16:10
  • W
  • 0 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Termalica Nieciecza)
    05/09/2020 15:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
1
1
0
0
4:0
3
  • ?
  • Gornik Leczna - Arka Gdynia
    13/09/2020 10:40
  • W
  • 0 : 4(GKS Jastrzebie - Arka Gdynia)
    28/08/2020 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
1
1
0
0
2:0
3
  • ?
  • Chrobry Glogow - Gornik Leczna
    30/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Korona Kielce - Gornik Leczna)
    20/09/2020 10:40
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
2
2
0
0
3:1
6
  • ?
  • Gornik Leczna - Radomiak Radom
    26/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Chrobry Glogow - Radomiak Radom)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(GKS Jastrzebie - Radomiak Radom)
    11/09/2020 14:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
2
2
0
0
3:1
6
  • ?
  • Korona Kielce - Odra Opole
    10/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    19/09/2020 14:30
  • W
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - Odra Opole)
    16/09/2020 17:45
7
0
0
0
0
0:0
0
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Chrobry Glogow
    27/09/2020 14:00
8
2
0
0
2
0:5
0
  • ?
  • Radomiak Radom - Miedz Legnica
    30/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 0(Arka Gdynia - Miedz Legnica)
    18/09/2020 15:40
  • L
  • 1 : 0(GKS Belchatow - Miedz Legnica)
    05/09/2020 16:00
9
2
0
2
0
1:1
2
  • ?
  • Miedz Legnica - Korona Kielce
    26/09/2020 10:40
  • D
  • 0 : 0(Puszcza Niepolomice - Korona Kielce)
    11/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Chrobry Glogow - Korona Kielce)
    30/08/2020 10:40
10
2
0
1
1
1:4
1
  • ?
  • Arka Gdynia - GKS Tychy 71
    29/09/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - GKS Tychy 71)
    19/09/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Zaglebie Sosnowiec - GKS Tychy 71)
    06/09/2020 10:40
11
2
0
0
2
0:2
0
  • ?
  • Stomil Olsztyn - Zaglebie Sosnowiec
    25/09/2020 17:45
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Zaglebie Sosnowiec)
    11/09/2020 17:45
  • L
  • 1 : 0(Termalica Nieciecza - Zaglebie Sosnowiec)
    29/08/2020 18:00
12
4
1
0
3
3:8
3
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Resovia
    25/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Resovia)
    19/09/2020 18:00
  • L
  • 4 : 0(Miedz Legnica - Resovia)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Gornik Leczna - Resovia)
    06/09/2020 14:00
  • W
  • 0 : 3(Puszcza Niepolomice - Resovia)
    29/08/2020 17:00
13
2
0
0
2
1:7
0
  • ?
  • GKS Jastrzebie - Widzew Lodz
    25/09/2020 15:40
  • L
  • 3 : 0(Chrobry Glogow - Widzew Lodz)
    10/09/2020 18:30
  • L
  • 4 : 1(Radomiak Radom - Widzew Lodz)
    29/08/2020 10:40
14
2
0
0
2
0:5
0
  • ?
  • Odra Opole - GKS Belchatow
    25/09/2020 17:45
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - GKS Belchatow)
    12/09/2020 18:00
  • L
  • 3 : 0(Gornik Leczna - GKS Belchatow)
    29/08/2020 15:00
15
1
0
0
1
2:3
0
  • ?
  • Radomiak Radom - Puszcza Niepolomice
    20/09/2020 11:00
  • L
  • 3 : 2(Arka Gdynia - Puszcza Niepolomice)
    04/09/2020 16:00
16
3
0
1
2
0:5
1
  • ?
  • Sandecja Nowy Sacz - Stomil Olsztyn
    30/09/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(Widzew Lodz - Stomil Olsztyn)
    19/09/2020 10:40
  • L
  • 3 : 0(LKS Lodz - Stomil Olsztyn)
    12/09/2020 10:40
  • D
  • 0 : 0(GKS Tychy 71 - Stomil Olsztyn)
    29/08/2020 17:00
17
2
0
0
2
1:5
0
  • ?
  • LKS Lodz - Sandecja Nowy Sacz
    27/09/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(GKS Tychy 71 - Sandecja Nowy Sacz)
    12/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Miedz Legnica - Sandecja Nowy Sacz)
    29/08/2020 14:00
18
Relegation (Championship)
2
0
0
2
2:4
0
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - GKS Jastrzebie
    30/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - GKS Jastrzebie)
    19/09/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(Korona Kielce - GKS Jastrzebie)
    05/09/2020 10:40