1. Division - 2019/2020

Wigry Suwalki11Chrobry Glogow

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal41''
goalJoel Huertas
Goal50''
goalMichal Ilkow-Golab
Summary
goalJoel Huertas
41'
Second half
50'
goalMichal Ilkow-Golab
50'

G O O O A A L - Michal Ilkow-Golab scores in the penalty shoot-out.

41'

G O O O A A L - Joel Huertas scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
30
17
8
5
57:30
59
  • ?
  • GKS Jastrzebie - Podbeskidzie Bielsko-Biala
    11/07/2020 10:40
  • W
  • 4 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Radomiak Radom)
    05/07/2020 10:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    02/07/2020 16:10
  • W
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Stomil Olsztyn)
    28/06/2020 13:10
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    21/06/2020 10:40
  • D
  • 2 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Puszcza Niepolomice)
    16/06/2020 16:10
2
Champions League (Promotion)
30
18
4
8
48:28
58
  • ?
  • Sandecja Nowy Sacz - Stal Mielec
    10/07/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Stal Mielec - Odra Opole)
    04/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Stal Mielec)
    30/06/2020 18:40
  • W
  • 2 : 0(Stal Mielec - Radomiak Radom)
    27/06/2020 15:40
  • L
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Stal Mielec)
    21/06/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Stal Mielec - Stomil Olsztyn)
    18/06/2020 16:10
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
16
5
9
45:30
53
  • ?
  • Zaglebie Sosnowiec - Warta Poznan
    10/07/2020 18:10
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Puszcza Niepolomice)
    04/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Chrobry Glogow)
    30/06/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Miedz Legnica - Warta Poznan)
    27/06/2020 10:40
  • W
  • 2 : 0(Warta Poznan - Sandecja Nowy Sacz)
    21/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(Warta Poznan - Termalica Nieciecza)
    17/06/2020 16:10
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
14
8
8
46:40
50
  • ?
  • Radomiak Radom - Olimpia Grudziadz
    12/07/2020 10:40
  • L
  • 4 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Radomiak Radom)
    05/07/2020 10:40
  • W
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Wigry Suwalki)
    02/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Stal Mielec - Radomiak Radom)
    27/06/2020 15:40
  • W
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice)
    20/06/2020 15:40
  • D
  • 2 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Radomiak Radom)
    17/06/2020 14:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
12
8
10
43:39
44
  • ?
  • Stomil Olsztyn - Miedz Legnica
    11/07/2020 15:40
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - GKS Tychy 71)
    04/07/2020 10:40
  • W
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica)
    01/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Miedz Legnica - Warta Poznan)
    27/06/2020 10:40
  • L
  • 0 : 1(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    20/06/2020 10:40
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Miedz Legnica)
    17/06/2020 18:40
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
11
10
9
56:48
43
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice
    11/07/2020 13:10
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - GKS Tychy 71)
    04/07/2020 10:40
  • W
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - Termalica Nieciecza)
    01/07/2020 18:40
  • W
  • 2 : 4(Olimpia Grudziadz - GKS Tychy 71)
    27/06/2020 13:10
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    21/06/2020 10:40
  • W
  • 0 : 1(Wigry Suwalki - GKS Tychy 71)
    18/06/2020 18:40
7
30
12
6
12
43:33
42
  • ?
  • GKS Belchatow - Termalica Nieciecza
    12/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn)
    05/07/2020 13:10
  • L
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - Termalica Nieciecza)
    01/07/2020 18:40
  • L
  • 1 : 3(Termalica Nieciecza - Puszcza Niepolomice)
    26/06/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    20/06/2020 10:40
  • W
  • 1 : 3(Warta Poznan - Termalica Nieciecza)
    17/06/2020 16:10
8
30
11
7
12
32:39
40
  • ?
  • Chojniczanka Chojnice - Chrobry Glogow
    10/07/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    03/07/2020 18:10
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Chrobry Glogow)
    30/06/2020 15:40
  • W
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    26/06/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Chrobry Glogow)
    19/06/2020 18:10
  • D
  • 0 : 0(Chrobry Glogow - GKS Jastrzebie)
    16/06/2020 14:00
9
30
11
7
12
31:37
40
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice
    11/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Puszcza Niepolomice)
    04/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica)
    01/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 3(Termalica Nieciecza - Puszcza Niepolomice)
    26/06/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Olimpia Grudziadz)
    20/06/2020 13:10
  • D
  • 2 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Puszcza Niepolomice)
    16/06/2020 16:10
10
30
11
6
13
36:39
39
  • ?
  • GKS Belchatow - Termalica Nieciecza
    12/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - GKS Belchatow)
    05/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    02/07/2020 16:10
  • W
  • 2 : 4(Wigry Suwalki - GKS Belchatow)
    28/06/2020 10:40
  • W
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Stal Mielec)
    21/06/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Chojniczanka Chojnice)
    17/06/2020 16:00
11
30
11
6
13
25:34
39
  • ?
  • Stomil Olsztyn - Miedz Legnica
    11/07/2020 15:40
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn)
    05/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 0(Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziadz)
    02/07/2020 18:40
  • L
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Stomil Olsztyn)
    28/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Wigry Suwalki)
    21/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 0(Stal Mielec - Stomil Olsztyn)
    18/06/2020 16:10
12
30
9
11
10
40:42
38
  • ?
  • GKS Jastrzebie - Podbeskidzie Bielsko-Biala
    11/07/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie)
    05/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Stal Mielec)
    30/06/2020 18:40
  • L
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Chojniczanka Chojnice)
    26/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    20/06/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Chrobry Glogow - GKS Jastrzebie)
    16/06/2020 14:00
13
30
10
8
12
44:49
38
  • ?
  • Zaglebie Sosnowiec - Warta Poznan
    10/07/2020 18:10
  • L
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    03/07/2020 18:10
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Zaglebie Sosnowiec)
    30/06/2020 14:00
  • L
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole)
    26/06/2020 18:10
  • W
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    20/06/2020 15:40
  • D
  • 2 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Radomiak Radom)
    17/06/2020 14:00
14
30
11
5
14
45:53
38
  • ?
  • Radomiak Radom - Olimpia Grudziadz
    12/07/2020 10:40
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - GKS Belchatow)
    05/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziadz)
    02/07/2020 18:40
  • L
  • 2 : 4(Olimpia Grudziadz - GKS Tychy 71)
    27/06/2020 13:10
  • W
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Olimpia Grudziadz)
    20/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Miedz Legnica)
    17/06/2020 18:40
15
30
10
7
13
42:47
37
  • ?
  • Sandecja Nowy Sacz - Stal Mielec
    10/07/2020 15:40
  • L
  • 2 : 1(Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sacz)
    03/07/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Zaglebie Sosnowiec)
    30/06/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    26/06/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Warta Poznan - Sandecja Nowy Sacz)
    21/06/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    16/06/2020 18:40
16
Relegation (Championship)
30
9
9
12
28:34
36
  • ?
  • Odra Opole - Wigry Suwalki
    10/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Stal Mielec - Odra Opole)
    04/07/2020 13:10
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Chojniczanka Chojnice)
    30/06/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole)
    26/06/2020 18:10
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Chrobry Glogow)
    19/06/2020 18:10
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    16/06/2020 18:40
17
Relegation (Championship)
30
8
6
16
40:54
30
  • ?
  • Chojniczanka Chojnice - Chrobry Glogow
    10/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sacz)
    03/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Chojniczanka Chojnice)
    30/06/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Chojniczanka Chojnice)
    26/06/2020 15:40
  • L
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice)
    20/06/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Chojniczanka Chojnice)
    17/06/2020 16:00
18
Relegation (Championship)
30
6
5
19
25:50
23
  • ?
  • Odra Opole - Wigry Suwalki
    10/07/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie)
    05/07/2020 15:40
  • L
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Wigry Suwalki)
    02/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 4(Wigry Suwalki - GKS Belchatow)
    28/06/2020 10:40
  • L
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Wigry Suwalki)
    21/06/2020 13:10
  • L
  • 0 : 1(Wigry Suwalki - GKS Tychy 71)
    18/06/2020 18:40
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
12
2
1
38:14
38
  • ?
  • Podbeskidzie Bielsko-Biala - Odra Opole
    15/07/2020 16:10
  • W
  • 4 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Radomiak Radom)
    05/07/2020 10:40
  • W
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Stomil Olsztyn)
    28/06/2020 13:10
  • D
  • 2 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Puszcza Niepolomice)
    16/06/2020 16:10
  • W
  • 1 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Termalica Nieciecza)
    06/06/2020 10:40
  • W
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Warta Poznan)
    09/03/2020 17:00
2
Champions League (Promotion)
15
9
4
2
23:12
31
  • ?
  • Stal Mielec - Chrobry Glogow
    14/07/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(Stal Mielec - Odra Opole)
    04/07/2020 13:10
  • W
  • 2 : 0(Stal Mielec - Radomiak Radom)
    27/06/2020 15:40
  • W
  • 1 : 0(Stal Mielec - Stomil Olsztyn)
    18/06/2020 16:10
  • D
  • 0 : 0(Stal Mielec - Puszcza Niepolomice)
    05/06/2020 15:40
  • L
  • 0 : 3(Stal Mielec - Termalica Nieciecza)
    08/03/2020 11:40
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
9
1
5
26:15
28
  • ?
  • Warta Poznan - GKS Tychy 71
    14/07/2020 16:10
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Puszcza Niepolomice)
    04/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(Warta Poznan - Chrobry Glogow)
    30/06/2020 15:40
  • W
  • 2 : 0(Warta Poznan - Sandecja Nowy Sacz)
    21/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(Warta Poznan - Termalica Nieciecza)
    17/06/2020 16:10
  • W
  • 2 : 0(Warta Poznan - Olimpia Grudziadz)
    06/06/2020 13:10
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
10
3
2
24:13
33
  • ?
  • Radomiak Radom - Olimpia Grudziadz
    12/07/2020 10:40
  • W
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Wigry Suwalki)
    02/07/2020 13:00
  • W
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice)
    20/06/2020 15:40
  • W
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Chrobry Glogow)
    13/06/2020 10:40
  • D
  • 0 : 0(Radomiak Radom - Odra Opole)
    04/06/2020 16:10
  • W
  • 2 : 0(Radomiak Radom - GKS Belchatow)
    01/12/2019 11:40
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
5
4
25:20
23
  • ?
  • Miedz Legnica - GKS Belchatow
    16/07/2020 16:10
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - GKS Tychy 71)
    04/07/2020 10:40
  • D
  • 0 : 0(Miedz Legnica - Warta Poznan)
    27/06/2020 10:40
  • L
  • 0 : 1(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    20/06/2020 10:40
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    12/06/2020 18:10
  • L
  • 1 : 2(Miedz Legnica - Stal Mielec)
    02/06/2020 18:40
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
6
3
31:22
24
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice
    11/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - Termalica Nieciecza)
    01/07/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    21/06/2020 10:40
  • L
  • 2 : 4(GKS Tychy 71 - Stal Mielec)
    14/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 2(GKS Tychy 71 - Chojniczanka Chojnice)
    07/06/2020 13:10
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Zaglebie Sosnowiec)
    04/06/2020 18:40
7
15
7
4
4
29:20
25
  • ?
  • Termalica Nieciecza - Radomiak Radom
    15/07/2020 18:40
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn)
    05/07/2020 13:10
  • L
  • 1 : 3(Termalica Nieciecza - Puszcza Niepolomice)
    26/06/2020 14:00
  • D
  • 3 : 3(Termalica Nieciecza - Olimpia Grudziadz)
    12/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 0(Termalica Nieciecza - Wigry Suwalki)
    02/06/2020 18:00
  • L
  • 1 : 2(Termalica Nieciecza - Chojniczanka Chojnice)
    29/02/2020 17:00
8
16
7
5
4
18:12
26
  • ?
  • Chrobry Glogow - Wigry Suwalki
    17/07/2020 18:10
  • W
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    26/06/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Chrobry Glogow - GKS Jastrzebie)
    16/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - GKS Belchatow)
    05/06/2020 18:10
  • W
  • 5 : 1(Chrobry Glogow - GKS Tychy 71)
    07/03/2020 11:40
  • L
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Miedz Legnica)
    01/12/2019 18:30
9
15
3
1
11
9:24
10
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn
    15/07/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica)
    01/07/2020 15:40
  • L
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Olimpia Grudziadz)
    20/06/2020 13:10
  • W
  • 2 : 1(Puszcza Niepolomice - Wigry Suwalki)
    12/06/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Chojniczanka Chojnice)
    02/06/2020 14:00
  • L
  • 1 : 3(Puszcza Niepolomice - Chrobry Glogow)
    01/03/2020 14:00
10
15
7
4
4
21:16
25
  • ?
  • GKS Belchatow - Termalica Nieciecza
    12/07/2020 13:10
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    02/07/2020 16:10
  • W
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Stal Mielec)
    21/06/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Chojniczanka Chojnice)
    17/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Zaglebie Sosnowiec)
    13/06/2020 15:40
  • L
  • 0 : 3(GKS Belchatow - Sandecja Nowy Sacz)
    02/06/2020 16:10
11
15
8
4
3
16:11
28
  • ?
  • Stomil Olsztyn - Miedz Legnica
    11/07/2020 15:40
  • W
  • 2 : 0(Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziadz)
    02/07/2020 18:40
  • W
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Wigry Suwalki)
    21/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice)
    13/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stomil Olsztyn - Chrobry Glogow)
    02/06/2020 16:00
  • W
  • 4 : 2(Stomil Olsztyn - Odra Opole)
    29/02/2020 16:30
12
15
6
3
6
21:21
21
  • ?
  • GKS Jastrzebie - Podbeskidzie Bielsko-Biala
    11/07/2020 10:40
  • L
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Stal Mielec)
    30/06/2020 18:40
  • L
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Chojniczanka Chojnice)
    26/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    20/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Sandecja Nowy Sacz)
    12/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Warta Poznan)
    03/06/2020 16:10
13
15
5
4
6
23:26
19
  • ?
  • Zaglebie Sosnowiec - Warta Poznan
    10/07/2020 18:10
  • L
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    03/07/2020 18:10
  • L
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole)
    26/06/2020 18:10
  • D
  • 2 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Radomiak Radom)
    17/06/2020 14:00
  • W
  • 2 : 1(Zaglebie Sosnowiec - Stomil Olsztyn)
    07/06/2020 10:40
  • L
  • 3 : 5(Zaglebie Sosnowiec - Puszcza Niepolomice)
    07/03/2020 17:00
14
15
6
2
7
26:28
20
  • ?
  • Olimpia Grudziadz - GKS Jastrzebie
    16/07/2020 18:40
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - GKS Belchatow)
    05/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 4(Olimpia Grudziadz - GKS Tychy 71)
    27/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Miedz Legnica)
    17/06/2020 18:40
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    03/06/2020 18:40
  • L
  • 0 : 5(Olimpia Grudziadz - Stal Mielec)
    01/03/2020 11:40
15
15
6
5
4
25:20
23
  • ?
  • Sandecja Nowy Sacz - Stal Mielec
    10/07/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Zaglebie Sosnowiec)
    30/06/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    16/06/2020 18:40
  • L
  • 1 : 2(Sandecja Nowy Sacz - Radomiak Radom)
    07/06/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Sandecja Nowy Sacz - Stomil Olsztyn)
    07/03/2020 18:10
  • L
  • 0 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Puszcza Niepolomice)
    30/11/2019 16:00
16
Relegation (Championship)
15
6
5
4
13:8
23
  • ?
  • Odra Opole - Wigry Suwalki
    10/07/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Chojniczanka Chojnice)
    30/06/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Chrobry Glogow)
    19/06/2020 18:10
  • W
  • 2 : 0(Odra Opole - Warta Poznan)
    13/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 2(Odra Opole - GKS Jastrzebie)
    07/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - GKS Belchatow)
    06/03/2020 17:00
17
Relegation (Championship)
14
4
1
9
15:24
13
  • ?
  • Chojniczanka Chojnice - Chrobry Glogow
    10/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sacz)
    03/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 3(Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziadz)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwalki)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chojniczanka Chojnice - Stal Mielec)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Chojniczanka Chojnice - Odra Opole)
    05/10/2019 16:00
18
Relegation (Championship)
15
4
4
7
15:22
16
  • ?
  • Wigry Suwalki - Sandecja Nowy Sacz
    14/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie)
    05/07/2020 15:40
  • L
  • 2 : 4(Wigry Suwalki - GKS Belchatow)
    28/06/2020 10:40
  • L
  • 0 : 1(Wigry Suwalki - GKS Tychy 71)
    18/06/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(Wigry Suwalki - Miedz Legnica)
    05/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Wigry Suwalki - Olimpia Grudziadz)
    08/03/2020 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
5
6
4
19:16
21
  • ?
  • GKS Jastrzebie - Podbeskidzie Bielsko-Biala
    11/07/2020 10:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    02/07/2020 16:10
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    21/06/2020 10:40
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    12/06/2020 18:10
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    03/06/2020 18:40
  • L
  • 2 : 1(Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biala)
    30/11/2019 11:40
2
Champions League (Promotion)
15
9
0
6
25:16
27
  • ?
  • Sandecja Nowy Sacz - Stal Mielec
    10/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Stal Mielec)
    30/06/2020 18:40
  • L
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Stal Mielec)
    21/06/2020 13:00
  • W
  • 2 : 4(GKS Tychy 71 - Stal Mielec)
    14/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Miedz Legnica - Stal Mielec)
    02/06/2020 18:40
  • W
  • 0 : 5(Olimpia Grudziadz - Stal Mielec)
    01/03/2020 11:40
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
7
4
4
19:15
25
  • ?
  • Zaglebie Sosnowiec - Warta Poznan
    10/07/2020 18:10
  • D
  • 0 : 0(Miedz Legnica - Warta Poznan)
    27/06/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(Odra Opole - Warta Poznan)
    13/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Warta Poznan)
    03/06/2020 16:10
  • L
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Warta Poznan)
    09/03/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(GKS Belchatow - Warta Poznan)
    23/11/2019 11:40
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
4
5
6
22:27
17
  • ?
  • Termalica Nieciecza - Radomiak Radom
    15/07/2020 18:40
  • L
  • 4 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Radomiak Radom)
    05/07/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(Stal Mielec - Radomiak Radom)
    27/06/2020 15:40
  • D
  • 2 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Radomiak Radom)
    17/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Sandecja Nowy Sacz - Radomiak Radom)
    07/06/2020 15:00
  • L
  • 3 : 2(GKS Jastrzebie - Radomiak Radom)
    07/03/2020 14:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
3
6
18:19
21
  • ?
  • Stomil Olsztyn - Miedz Legnica
    11/07/2020 15:40
  • W
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Miedz Legnica)
    01/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - Miedz Legnica)
    17/06/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(Wigry Suwalki - Miedz Legnica)
    05/06/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Miedz Legnica)
    01/12/2019 18:30
  • L
  • 3 : 0(Odra Opole - Miedz Legnica)
    27/11/2019 16:30
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
5
4
6
25:26
19
  • ?
  • Warta Poznan - GKS Tychy 71
    14/07/2020 16:10
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - GKS Tychy 71)
    04/07/2020 10:40
  • W
  • 2 : 4(Olimpia Grudziadz - GKS Tychy 71)
    27/06/2020 13:10
  • W
  • 0 : 1(Wigry Suwalki - GKS Tychy 71)
    18/06/2020 18:40
  • L
  • 5 : 1(Chrobry Glogow - GKS Tychy 71)
    07/03/2020 11:40
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - GKS Tychy 71)
    01/12/2019 14:00
7
15
5
2
8
14:13
17
  • ?
  • GKS Belchatow - Termalica Nieciecza
    12/07/2020 13:10
  • L
  • 1 : 0(GKS Tychy 71 - Termalica Nieciecza)
    01/07/2020 18:40
  • W
  • 0 : 1(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    20/06/2020 10:40
  • W
  • 1 : 3(Warta Poznan - Termalica Nieciecza)
    17/06/2020 16:10
  • L
  • 1 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Termalica Nieciecza)
    06/06/2020 10:40
  • W
  • 0 : 3(Stal Mielec - Termalica Nieciecza)
    08/03/2020 11:40
8
14
4
2
8
14:27
14
  • ?
  • Chojniczanka Chojnice - Chrobry Glogow
    10/07/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    03/07/2020 18:10
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Chrobry Glogow)
    30/06/2020 15:40
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - Chrobry Glogow)
    19/06/2020 18:10
  • L
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Chrobry Glogow)
    13/06/2020 10:40
  • D
  • 0 : 0(Stomil Olsztyn - Chrobry Glogow)
    02/06/2020 16:00
9
15
8
6
1
22:13
30
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice
    11/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Warta Poznan - Puszcza Niepolomice)
    04/07/2020 15:40
  • W
  • 1 : 3(Termalica Nieciecza - Puszcza Niepolomice)
    26/06/2020 14:00
  • D
  • 2 : 2(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Puszcza Niepolomice)
    16/06/2020 16:10
  • D
  • 0 : 0(Stal Mielec - Puszcza Niepolomice)
    05/06/2020 15:40
  • W
  • 3 : 5(Zaglebie Sosnowiec - Puszcza Niepolomice)
    07/03/2020 17:00
10
15
4
2
9
15:23
14
  • ?
  • Miedz Legnica - GKS Belchatow
    16/07/2020 16:10
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Grudziadz - GKS Belchatow)
    05/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 4(Wigry Suwalki - GKS Belchatow)
    28/06/2020 10:40
  • L
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - GKS Belchatow)
    05/06/2020 18:10
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - GKS Belchatow)
    06/03/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Radomiak Radom - GKS Belchatow)
    01/12/2019 11:40
11
15
3
2
10
9:23
11
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn
    15/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn)
    05/07/2020 13:10
  • L
  • 2 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Stomil Olsztyn)
    28/06/2020 13:10
  • L
  • 1 : 0(Stal Mielec - Stomil Olsztyn)
    18/06/2020 16:10
  • L
  • 2 : 1(Zaglebie Sosnowiec - Stomil Olsztyn)
    07/06/2020 10:40
  • L
  • 3 : 0(Sandecja Nowy Sacz - Stomil Olsztyn)
    07/03/2020 18:10
12
15
3
8
4
19:21
17
  • ?
  • Olimpia Grudziadz - GKS Jastrzebie
    16/07/2020 18:40
  • L
  • 2 : 0(Wigry Suwalki - GKS Jastrzebie)
    05/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Chrobry Glogow - GKS Jastrzebie)
    16/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Odra Opole - GKS Jastrzebie)
    07/06/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(GKS Belchatow - GKS Jastrzebie)
    29/02/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(GKS Tychy 71 - GKS Jastrzebie)
    23/11/2019 16:00
13
15
5
4
6
21:23
19
  • ?
  • Chojniczanka Chojnice - Zaglebie Sosnowiec
    14/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Zaglebie Sosnowiec)
    30/06/2020 14:00
  • W
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    20/06/2020 15:40
  • L
  • 2 : 1(GKS Belchatow - Zaglebie Sosnowiec)
    13/06/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Zaglebie Sosnowiec)
    04/06/2020 18:40
  • W
  • 0 : 2(Miedz Legnica - Zaglebie Sosnowiec)
    29/02/2020 11:40
14
15
5
3
7
19:25
18
  • ?
  • Radomiak Radom - Olimpia Grudziadz
    12/07/2020 10:40
  • L
  • 2 : 0(Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziadz)
    02/07/2020 18:40
  • W
  • 0 : 1(Puszcza Niepolomice - Olimpia Grudziadz)
    20/06/2020 13:10
  • D
  • 3 : 3(Termalica Nieciecza - Olimpia Grudziadz)
    12/06/2020 13:10
  • L
  • 2 : 0(Warta Poznan - Olimpia Grudziadz)
    06/06/2020 13:10
  • W
  • 1 : 2(Wigry Suwalki - Olimpia Grudziadz)
    08/03/2020 16:00
15
15
4
2
9
17:27
14
  • ?
  • Wigry Suwalki - Sandecja Nowy Sacz
    14/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sacz)
    03/07/2020 15:40
  • L
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    26/06/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Warta Poznan - Sandecja Nowy Sacz)
    21/06/2020 15:40
  • W
  • 1 : 2(GKS Jastrzebie - Sandecja Nowy Sacz)
    12/06/2020 15:40
  • W
  • 0 : 3(GKS Belchatow - Sandecja Nowy Sacz)
    02/06/2020 16:10
16
Relegation (Championship)
15
3
4
8
15:26
13
  • ?
  • Podbeskidzie Bielsko-Biala - Odra Opole
    15/07/2020 16:10
  • D
  • 1 : 1(Stal Mielec - Odra Opole)
    04/07/2020 13:10
  • W
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole)
    26/06/2020 18:10
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    16/06/2020 18:40
  • D
  • 0 : 0(Radomiak Radom - Odra Opole)
    04/06/2020 16:10
  • L
  • 4 : 2(Stomil Olsztyn - Odra Opole)
    29/02/2020 16:30
17
Relegation (Championship)
16
4
5
7
25:30
17
  • ?
  • Stal Mielec - Chojniczanka Chojnice
    25/07/2020 15:40
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Chojniczanka Chojnice)
    30/06/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(GKS Jastrzebie - Chojniczanka Chojnice)
    26/06/2020 15:40
  • L
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice)
    20/06/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - Chojniczanka Chojnice)
    17/06/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice)
    13/06/2020 15:00
18
Relegation (Championship)
15
2
1
12
10:28
7
  • ?
  • Odra Opole - Wigry Suwalki
    10/07/2020 14:00
  • L
  • 3 : 1(Radomiak Radom - Wigry Suwalki)
    02/07/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Wigry Suwalki)
    21/06/2020 13:10
  • L
  • 2 : 1(Puszcza Niepolomice - Wigry Suwalki)
    12/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Termalica Nieciecza - Wigry Suwalki)
    02/06/2020 18:00
  • L
  • 4 : 0(Podbeskidzie Bielsko-Biala - Wigry Suwalki)
    01/03/2020 14:00