Russia Premier League - 2019/2020

Zenit St. Petersburg11CSKA Moscow

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestPlayer substitution60''
inOleg Shatov
inVyacheslav Karavaev
Player substitution68''
inAleksandr Yerokhin
inSebastian Driussi
Goal73''
goalAleksandr Yerokhin
Yellow card86''
yellow cardSardar Azmoun
Player substitution88''
inRobert Mak
inYuri Zhirkov
Yellow card90''
yellow cardDouglas Santos
Yellow card90''
yellow cardWilmar Barrios
Goal45''
goalNikola Vlasic
Yellow card51''
yellow cardJaka Bijol
Yellow card54''
yellow cardVadim Karpov
Yellow and red card54''
yellow and red cardJaka Bijol
Player substitution60''
inKirill Nababkin
inIlzat Akhmetov
Player substitution78''
inKonstantin Kuchaev
inFedor Chalov
Yellow card86''
yellow cardIvan Oblyakov
Player substitution90''
inCedric Gogoua Kouame
inIvan Oblyakov
Yellow card90''
yellow cardMario Fernandes

TV Channels:

Official Streams:

Summary
45'
goalNikola Vlasic
Second half
51'
yellow cardJaka Bijol
54'
yellow cardVadim Karpov
54'
yellow-red cardJaka Bijol
inOleg Shatov
outVyacheslav Karavaev
60'
60'
inKirill Nababkin
outIlzat Akhmetov
inAleksandr Yerokhin
outSebastian Driussi
68'
goalAleksandr Yerokhin
73'
78'
inKonstantin Kuchaev
outFedor Chalov
yellow cardSardar Azmoun
86'
86'
yellow cardIvan Oblyakov
inRobert Mak
outYuri Zhirkov
88'
90'
inCedric Gogoua Kouame
outIvan Oblyakov
yellow cardDouglas Santos
90'
yellow cardWilmar Barrios
90'
90'
yellow cardMario Fernandes
90'

That's it! The referee blows the final whistle

90'

Yellow card for Mario Fernandes

90'

Yellow card for Wilmar Barrios

90'

Yellow card for Douglas Santos

90'

Ivan Oblyakov is coming off and he is replaced by Cedric Gogoua Kouame

88'

Yuri Zhirkov is coming off and he is replaced by Robert Mak

86'

Yellow card for Ivan Oblyakov

86'

Yellow card for Sardar Azmoun

78'

Fedor Chalov is coming off and he is replaced by Konstantin Kuchaev

73'

G O O O A A A L - Aleksandr Yerokhin is on target!

68'

Sebastian Driussi is coming off and he is replaced by Aleksandr Yerokhin

60'

Ilzat Akhmetov is coming off and he is replaced by Kirill Nababkin

60'

Vyacheslav Karavaev is coming off and he is replaced by Oleg Shatov

54'

RED CARD! - Jaka Bijol receives his second yellow card and is sent off!

54'

Yellow card for Vadim Karpov

51'

Yellow card for Jaka Bijol

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

45'

G O O O A A A L - Nikola Vlasic is on target!

The referee starts the match

Welcome to Gazprom Arena, the match will start in about 5 minutes.

Goalkeeper
41Mikhail KerzhakovIgor Akinfeev35
Starting Lineups
3Douglas Santosyellow card90'Hoerdur Magnusson23
44Yaroslav RakitskiyIgor Diveev78
6Branislav Ivanovicyellow card54'Vadim Karpov62
15Vyacheslav Karavaevout60'yellow card86'out90'Ivan Oblyakov98
18Yuri Zhirkovout88'yellow card51'yellow/red card54'Jaka Bijol29
27Magomed OzdoevKristijan Bistrovic25
5Wilmar Barriosyellow card90'yellow card90'Mario Fernandes2
11Sebastian Driussiout68'out60'Ilzat Akhmetov7
7Sardar Azmounyellow card86'goal45'Nikola Vlasic8
22Artem Dzyubaout78'Fedor Chalov9
Substitutes
14Daler KuzyaevVladislav Torop49
21Aleksandr Yerokhinin68'goal73'Arnor Sigurdsson17
4Yordan Osorioin78'Konstantin Kuchaev20
70Nikita GoyloZvonimir Sarlija31
20Robert Makin88'Georgi Shchennikov42
91Aleksei SutorminLucas Santos11
17Oleg Shatovin60'Ilya Pomazun1
19Igor SmolnikovNayair Tiknizyan71
32Matias Kranevitterin60'Kirill Nababkin14
78Aleksandr Vasyutinin90'Cedric Gogoua Kouame27
Takuma Nishimura19
Coach
Sergey SemakViktor Goncharenko
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
28
20
6
2
59:16
66
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
2
Champions League (Group Stage)
28
14
9
5
38:28
51
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow
    16/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    12/07/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
3
Champions League (Qualification)
27
13
9
5
45:28
48
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(FC Krasnodar - Ural)
    12/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
4
Europa League (Qualification)
28
13
8
7
40:27
47
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow
    16/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
5
Europa League (Qualification)
28
12
8
8
44:48
44
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Rostov
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Rostov)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
6
28
8
13
7
22:23
37
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    12/07/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
7
27
9
8
10
24:29
35
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
8
28
9
8
11
35:49
35
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • L
  • 3 : 0(FC Krasnodar - Ural)
    12/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
9
28
8
10
10
17:26
34
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Rostov
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
10
28
10
4
14
34:40
34
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Tambov)
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
11
28
9
6
13
30:32
33
  • ?
  • Spartak Moscow - FK Akhmat
    15/07/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(PFC Sochi - Spartak Moscow)
    11/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
12
28
8
9
11
40:33
33
  • ?
  • FC Tambov - PFC Sochi
    16/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(PFC Sochi - Spartak Moscow)
    11/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
13
28
7
10
11
27:39
31
  • ?
  • Spartak Moscow - FK Akhmat
    15/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
14
28
8
4
16
34:39
28
  • ?
  • FC Tambov - PFC Sochi
    16/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Tambov)
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
15
Relegation (Championship)
28
7
6
15
30:40
27
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
16
Relegation (Championship)
28
6
6
16
26:48
24
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Rostov)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
14
9
5
0
33:8
32
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • W
  • 7 : 1(Zenit St. Petersburg - Ural)
    14/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    09/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow)
    29/02/2020 16:00
2
Champions League (Group Stage)
14
6
5
3
17:13
23
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow
    16/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    12/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    08/03/2020 16:00
3
Champions League (Qualification)
13
7
5
1
24:12
26
  • ?
  • FC Krasnodar - Dinamo Moscow
    19/07/2020 17:30
  • W
  • 3 : 0(FC Krasnodar - Ural)
    12/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(FC Krasnodar - FC Ufa)
    01/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
4
Europa League (Qualification)
14
6
4
4
15:14
22
  • ?
  • CSKA Moscow - FC Tambov
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • L
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - FC Ufa)
    15/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Ural)
    29/02/2020 11:00
5
Europa League (Qualification)
14
8
3
3
23:16
27
  • ?
  • FC Rostov - Zenit St. Petersburg
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 1 : 3(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    15/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(FC Rostov - CSKA Moscow)
    09/03/2020 11:00
6
13
5
5
3
15:12
20
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
7
14
4
4
6
12:14
16
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Orenburg
    22/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FC Tambov)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Dinamo Moscow - Spartak Moscow)
    29/02/2020 13:30
8
13
5
2
6
21:24
17
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - Spartak Moscow)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
9
13
5
2
6
7:11
17
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Rostov
    16/07/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara)
    08/03/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
10
15
4
3
8
21:24
15
  • W
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Tambov)
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Rubin Kazan)
    14/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
11
14
3
4
7
11:16
13
  • ?
  • Spartak Moscow - FK Akhmat
    15/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Krasnodar)
    09/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
12
15
6
3
6
28:16
21
  • W
  • 1 : 0(PFC Sochi - Spartak Moscow)
    11/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 5 : 1(PFC Sochi - FC Orenburg)
    11/03/2020 16:30
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - Ural)
    08/03/2020 13:30
13
15
2
8
5
13:21
14
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    11/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Rostov)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    07/12/2019 16:00
14
14
5
1
8
18:17
16
  • ?
  • FC Tambov - PFC Sochi
    16/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - Krylya Sovetov Samara)
    16/03/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(FC Tambov - Rubin Kazan)
    01/03/2020 11:00
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00
15
Relegation (Championship)
13
2
4
7
13:18
10
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg)
    28/02/2020 15:30
  • L
  • 2 : 3(Krylya Sovetov Samara - Ural)
    08/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Ufa)
    30/11/2019 11:00
16
Relegation (Championship)
15
3
4
8
13:25
13
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Rostov)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Orenburg - Spartak Moscow)
    14/03/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Arsenal Tula)
    07/03/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
14
11
1
2
26:8
34
  • ?
  • FC Rostov - Zenit St. Petersburg
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
2
Champions League (Group Stage)
14
8
4
2
21:15
28
  • ?
  • Ural - Lokomotiv Moscow
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 3(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    15/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
3
Champions League (Qualification)
14
6
4
4
21:16
22
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Krasnodar)
    09/03/2020 13:30
4
Europa League (Qualification)
14
7
4
3
25:13
25
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow
    16/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(FC Rostov - CSKA Moscow)
    09/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
14
4
5
5
21:32
17
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Rostov
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Rostov)
    12/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Rostov)
    29/02/2020 16:00
  • W
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
6
15
3
8
4
7:11
17
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    12/07/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - FC Ufa)
    15/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    09/03/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - FC Ufa)
    01/03/2020 13:30
7
13
5
4
4
12:15
19
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
  • L
  • 3 : 0(Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
8
15
4
6
5
14:25
18
  • L
  • 3 : 0(FC Krasnodar - Ural)
    12/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 7 : 1(Zenit St. Petersburg - Ural)
    14/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - Ural)
    08/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Ural)
    29/02/2020 11:00
9
15
3
8
4
10:15
17
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    12/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Rubin Kazan)
    14/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Tambov - Rubin Kazan)
    01/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    08/12/2019 13:30
10
13
6
1
6
13:16
19
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Arsenal Tula)
    07/03/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - Arsenal Tula)
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
11
14
6
2
6
19:16
20
  • ?
  • Rubin Kazan - Spartak Moscow
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(PFC Sochi - Spartak Moscow)
    11/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Orenburg - Spartak Moscow)
    14/03/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Moscow - Spartak Moscow)
    29/02/2020 13:30
12
13
2
6
5
12:17
12
  • ?
  • FC Tambov - PFC Sochi
    16/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
13
13
5
2
6
14:18
17
  • ?
  • Spartak Moscow - FK Akhmat
    15/07/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(FC Orenburg - FK Akhmat)
    23/11/2019 08:30
14
14
3
3
8
16:22
12
  • ?
  • CSKA Moscow - FC Tambov
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Tambov)
    11/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FC Tambov)
    07/03/2020 13:30
15
Relegation (Championship)
15
5
2
8
17:22
17
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - Krylya Sovetov Samara)
    16/03/2020 16:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara)
    08/03/2020 11:00
16
Relegation (Championship)
13
3
2
8
13:23
11
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
  • L
  • 5 : 1(PFC Sochi - FC Orenburg)
    11/03/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg)
    28/02/2020 15:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00