Russia Premier League - 2019/2020

Zenit St. Petersburg00Lokomotiv Moscow

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card69''
yellow cardBranislav Ivanovic
Player substitution69''
inSardar Azmoun
inSebastian Driussi
Yellow card71''
yellow cardYaroslav Rakitskiy
Yellow card74''
yellow cardMagomed Ozdoev
Player substitution77''
inYuri Zhirkov
inAleksandr Yerokhin
Player substitution88''
inDaler Kuzyaev
inAleksei Sutormin
Yellow card14''
yellow cardBenedikt Hoewedes
Yellow card15''
yellow card
Yellow and red card24''
yellow and red card
Yellow card32''
yellow cardGuilherme
Player substitution76''
inRifat Zhemaletdinov
inEder
Player substitution90''
inMurilo Cerqueira
inVedran Corluka

TV Channels:

Official Streams:

Summary
14'
yellow cardBenedikt Hoewedes
32'
yellow cardGuilherme
Second half
yellow cardBranislav Ivanovic
69'
inSardar Azmoun
outSebastian Driussi
69'
yellow cardYaroslav Rakitskiy
71'
yellow cardMagomed Ozdoev
74'
76'
inRifat Zhemaletdinov
outEder
inYuri Zhirkov
outAleksandr Yerokhin
77'
inDaler Kuzyaev
outAleksei Sutormin
88'
90'
inMurilo Cerqueira
outVedran Corluka
90'

Vedran Corluka is coming off and he is replaced by Murilo Cerqueira

90'

That's it! The referee blows the final whistle

88'

Aleksei Sutormin is coming off and he is replaced by Daler Kuzyaev

77'

Aleksandr Yerokhin is coming off and he is replaced by Yuri Zhirkov

76'

Eder is coming off and he is replaced by Rifat Zhemaletdinov

74'

Yellow card for Magomed Ozdoev

71'

Yellow card for Yaroslav Rakitskiy

69'

Sebastian Driussi is coming off and he is replaced by Sardar Azmoun

69'

Yellow card for Branislav Ivanovic

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

32'

Yellow card for Guilherme

24'

RED CARD! - [player1] receives his second yellow card and is sent off!

15'

Yellow card for [player1]

14'

Yellow card for Benedikt Hoewedes

The referee starts the match

Welcome to Gazprom Arena, the match will start in about 5 minutes.

Goalkeeper
99Andrey Lunevyellow card32'Guilherme1
Starting Lineups
3Douglas Santosyellow card14'Benedikt Hoewedes5
44Yaroslav Rakitskiyyellow card71'out90'Vedran Corluka14
6Branislav Ivanovicyellow card69'Solomon Kverkveliya33
15Vyacheslav KaravaevVladislav Ignatiev20
5Wilmar BarriosJoao Mario23
21Aleksandr Yerokhinout77'Dmitri Barinov6
27Magomed Ozdoevyellow card74'Stanislav Magkeev37
91Aleksei Sutorminout88'Grzegorz Krychowiak7
11Sebastian Driussiout69'Aleksey Miranchuk59
8Malcomout76'Eder19
Substitutes
4Yordan OsorioAnton Kochenkov77
10Emiliano Ariel RigoniRoman Tugarev67
92Daniil ShamkinMaksim Mukhin76
41Mikhail Kerzhakovin90'Murilo Cerqueira27
87Danila ProkhinTimur Suleymanov93
78Aleksandr VasyutinDmitry Zhivoglyadov2
18Yuri Zhirkovin77'Daniil Kulikov69
7Sardar Azmounin69'Nikita Medvedev30
19Igor SmolnikovDmitri Rybchinskiy94
38Leon Musaevin76'Rifat Zhemaletdinov17
14Daler Kuzyaevin88'Aleksandr Kolomeytsev18
Brian Idowu3
Coach
Sergey SemakYuri Semin
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
27
20
5
2
58:15
65
  • ?
  • FK Akhmat - Zenit St. Petersburg
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • W
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
2
Champions League (Group Stage)
27
14
8
5
37:27
50
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FC Ufa
    12/07/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
3
Champions League (Qualification)
27
13
7
7
39:26
46
  • ?
  • CSKA Moscow - Rubin Kazan
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
4
Europa League (Qualification)
26
12
9
5
42:28
45
  • ?
  • FC Krasnodar - Ural
    12/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
5
Europa League (Qualification)
27
12
7
8
44:48
43
  • ?
  • FC Orenburg - FC Rostov
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
6
27
8
12
7
21:22
36
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FC Ufa
    12/07/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
7
27
9
8
10
35:46
35
  • ?
  • FC Krasnodar - Ural
    12/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
8
27
9
6
12
30:31
33
  • ?
  • PFC Sochi - Spartak Moscow
    11/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
9
27
8
9
10
16:25
33
  • ?
  • CSKA Moscow - Rubin Kazan
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
10
26
8
8
10
22:29
32
  • ?
  • Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
11
27
9
4
14
32:39
31
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Tambov
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
12
27
7
9
11
39:33
30
  • ?
  • PFC Sochi - Spartak Moscow
    11/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • W
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
13
27
7
9
11
26:38
30
  • ?
  • FK Akhmat - Zenit St. Petersburg
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
14
27
8
4
15
33:37
28
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Tambov
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
15
Relegation (Championship)
27
7
6
14
30:38
27
  • ?
  • Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
16
Relegation (Championship)
27
6
5
16
26:48
23
  • ?
  • FC Orenburg - FC Rostov
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
14
9
5
0
33:8
32
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • W
  • 7 : 1(Zenit St. Petersburg - Ural)
    14/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    09/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow)
    29/02/2020 16:00
2
Champions League (Group Stage)
13
6
4
3
16:12
22
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FC Ufa
    12/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
3
Champions League (Qualification)
13
6
3
4
14:13
21
  • ?
  • CSKA Moscow - Rubin Kazan
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • L
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - FC Ufa)
    15/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Ural)
    29/02/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
4
Europa League (Qualification)
12
6
5
1
21:12
23
  • ?
  • FC Krasnodar - Ural
    12/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(FC Krasnodar - FC Ufa)
    01/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
14
8
3
3
23:16
27
  • ?
  • FC Rostov - Zenit St. Petersburg
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 1 : 3(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    15/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(FC Rostov - CSKA Moscow)
    09/03/2020 11:00
6
13
5
5
3
15:12
20
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
7
13
5
2
6
21:24
17
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - Spartak Moscow)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
8
14
3
4
7
11:16
13
  • ?
  • Spartak Moscow - FK Akhmat
    15/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Krasnodar)
    09/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
9
13
5
2
6
7:11
17
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Rostov
    15/07/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara)
    08/03/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
10
13
3
4
6
10:14
13
  • ?
  • Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FC Tambov)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Dinamo Moscow - Spartak Moscow)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    23/11/2019 13:30
11
14
3
3
8
19:23
12
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Tambov
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Rubin Kazan)
    14/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
12
14
5
3
6
27:16
18
  • ?
  • PFC Sochi - Spartak Moscow
    11/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 5 : 1(PFC Sochi - FC Orenburg)
    11/03/2020 16:30
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - Ural)
    08/03/2020 13:30
13
14
2
7
5
12:20
13
  • ?
  • FK Akhmat - Zenit St. Petersburg
    11/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Rostov)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    07/12/2019 16:00
14
14
5
1
8
18:17
16
  • ?
  • FC Tambov - PFC Sochi
    16/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - Krylya Sovetov Samara)
    16/03/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(FC Tambov - Rubin Kazan)
    01/03/2020 11:00
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00
15
Relegation (Championship)
13
2
4
7
13:18
10
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg)
    28/02/2020 15:30
  • L
  • 2 : 3(Krylya Sovetov Samara - Ural)
    08/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Ufa)
    30/11/2019 11:00
16
Relegation (Championship)
14
3
3
8
13:25
12
  • ?
  • FC Orenburg - FC Rostov
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Orenburg - Spartak Moscow)
    14/03/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Arsenal Tula)
    07/03/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
13
11
0
2
25:7
33
  • ?
  • FK Akhmat - Zenit St. Petersburg
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
2
Champions League (Group Stage)
14
8
4
2
21:15
28
  • ?
  • Ural - Lokomotiv Moscow
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 3(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    15/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
3
Champions League (Qualification)
14
7
4
3
25:13
25
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow
    15/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(FC Rostov - CSKA Moscow)
    09/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
4
Europa League (Qualification)
14
6
4
4
21:16
22
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Krasnodar)
    09/03/2020 13:30
5
Europa League (Qualification)
13
4
4
5
21:32
16
  • ?
  • FC Orenburg - FC Rostov
    12/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Rostov)
    29/02/2020 16:00
  • W
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    23/11/2019 13:30
6
14
3
7
4
6:10
16
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FC Ufa
    12/07/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - FC Ufa)
    15/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    09/03/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - FC Ufa)
    01/03/2020 13:30
7
14
4
6
4
14:22
18
  • ?
  • FC Krasnodar - Ural
    12/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 7 : 1(Zenit St. Petersburg - Ural)
    14/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - Ural)
    08/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Ural)
    29/02/2020 11:00
8
13
6
2
5
19:15
20
  • ?
  • PFC Sochi - Spartak Moscow
    11/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Orenburg - Spartak Moscow)
    14/03/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Moscow - Spartak Moscow)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Zenit St. Petersburg - Spartak Moscow)
    01/12/2019 16:00
9
14
3
7
4
9:14
16
  • ?
  • CSKA Moscow - Rubin Kazan
    12/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Rubin Kazan)
    14/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Tambov - Rubin Kazan)
    01/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    08/12/2019 13:30
10
13
5
4
4
12:15
19
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
  • L
  • 3 : 0(Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
11
13
6
1
6
13:16
19
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Arsenal Tula)
    07/03/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - Arsenal Tula)
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
12
13
2
6
5
12:17
12
  • ?
  • FC Tambov - PFC Sochi
    16/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
13
13
5
2
6
14:18
17
  • ?
  • Spartak Moscow - FK Akhmat
    15/07/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(FC Orenburg - FK Akhmat)
    23/11/2019 08:30
14
13
3
3
7
15:20
12
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Tambov
    11/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FC Tambov)
    07/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
15
Relegation (Championship)
14
5
2
7
17:20
17
  • ?
  • Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - Krylya Sovetov Samara)
    16/03/2020 16:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara)
    08/03/2020 11:00
16
Relegation (Championship)
13
3
2
8
13:23
11
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
  • L
  • 5 : 1(PFC Sochi - FC Orenburg)
    11/03/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg)
    28/02/2020 15:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00